Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 07.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Е па я това не го и допускахнови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано21.03.09 18:31



Понеже не сме обсъждали досега цени на международни разговори, не съм се и заглеждал кво предлагат операторите. Но ми се е налагало да звъня до чужбина и ми е останала някаква представа за цени до Европа 36-70-80 ст./мин. И викам, я да видя как е у Ментела - открехнатия оператор. И гледам:
Цени на "Мобилтел" ЕАД за международни разговори за абонати
Международни зони Цена на минута (в лв. с ДДС)
I зона
1.19
II зона
1.55
III зона
1.73
IV зона
7.19

И мигам на парцали. Пак гледам - групи, зони, ала-бала... Така е, нема грешка.
Отивам и гледам на вивател:
Разговори към международни дестинации Група I 0.36 лв на минута
Разговори към международни дестинации Група II 0.76 лв на минута
Разговори към международни дестинации Група III 1.26 лв на минута

И при двата оператора зони/групите съвпадат - общо-взето 1 са европейски фиксирани, 2 - еропейски мобилни, 3 - други. Кво да ви кажа? То няма и кво да се каже де.


А аз викам - цена за международни при вивател - яко-ви-дупе/мин.
А то гледай къде били яките дупета.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Е па я това не го и допускахнови [re: StefanPan]  
Автор Slingshot (непознат )
Публикувано21.03.09 23:43



И таз добра. Възможно ли е изобщо някога да си се съмнявал, че цените на Ментел за международни разговори няма да са поне два-три пъти по-високи от тези на Вива??? (а и на Глобул). Ами за роуминга им ако разбереш сигурно още повече ще се уплашиш. Измислиха някакви тарифи, пакети и какви ли не простотии, само и само клиентът да е прецакан, а те да грухат яко. Вива пуснаха тарифи с минути към целия свят, Глобул също имат доста добри предложения (необявени) за бизнес клиенти при които минутите са към всички български мрежи и Зона I, а Ментел ни предлага тройни цени за разговори + безсмислени и скъпи услуги от сорта на Spot, Navigator и т.н. идиотщини за балъци. И като ги погледнеш как плачат като вдовици след всяко решение на КРС чак да ги ожалиш. Горките кожодери. Нямат натъпкване тия ей!!!



Тема Re: Е па я това не го и допускахнови [re: Slingshot]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.03.09 05:16



Теа спотове, навигатори и други подобни хич не са безсмислени, трябва да знаеш - по принцип поддържнето на високи цени и продукти от бутиков тип създава едно общо внушение за престижност и надеждност.
Мисля, че схемата работи перфектно - питай Морф, например.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Е па я това не го и допускахнови [re: StefanPan]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано22.03.09 08:52



Какъв точно ти е проблема с тези цени? Ама били незнамсикакви. Нали има алтернативи. Ползвай тях, аз поне така правя. Това, че М-тел държи тези тлъсти цени и не го интересува, че клиентите му ползват евтини и изгодни алтернативи в края на краищата не е наш проблем, поне аз така си мисля.





Тема Re: Аз проблеми немам.нови [re: deadreckoning]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.03.09 10:53



Ментелския ми е служебен и като требе да говорим до Берлин, плаща фирмата, то мноо ясно. Лични по него не водя, къде от суета, къде от некакви трудно разбираеми за българина принципи...
Та си ползвам на личния вивателски включените в плана 180 национални минути вече и до всеки телефон по света.
Та така, аз проблеми немам. Проблем требе да имат фирмите, които биха искали в тая криза да си оптимизират разходите.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Аз проблеми немам.нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано22.03.09 12:26



Ментелския ми е служебен......както и на много други

. Бизнесът е доста консервативен, затова и Мтел при мобилните и БТК при фиксираните държат позиции.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Аз проблеми немам.нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.03.09 13:53



По-скоро бих употребил думата инертност.
И една такава ленивост и нежелание да се сменя вече познатото с нещо ново, при условие, че изгодата от това не е твърде ясна или скандално атрактивна, за да се направи някакво проучвателно усилие или експеримент как ша да е това новото.
Затова си стоят на Мтел и БТК, просто в двата сектора тия компании бяха твърде, непростимо дълго време сами.
Като добавиш и някои други фактори, неясно колко обективни, като това, че "бизнеса говорел с Мтел" и ако си на друг оператор, нямало да те търсят, или пък че всяка фирма има стационарен телефон, но стационарен = на БТК, като добавиш фактора "престижност", като добавиш вече и мъничкото не толкова ясни технически и технологични предимства, като добавиш, че със сметките се занимава секретарката ти и тя трябва да си троши главата с обслужването и прецакването, а не ти...
Та ето ти я една подтискащо застинала в развитието си картинка, която изглежда нишо не е в състояние да раздвижи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Аз проблеми немам.нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.03.09 14:21



Знаеш ли какво куца в логиката ти?
Инертност, ленивост единствено при избора на мобилен оператор. И никъде другаде в ежедневието на българина. Навсякъде другаде хората възприемат и търсят новото, качественото, евтиното, престижното, зависи кой как гледа на нещата, обаче единствено в избора на моб. оператор са лениви и инертни.
Айде помисли какво всъщност се опитваш да кажеш.



Тема Re: Аз проблеми немам.нови [re: Cтepн™]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано22.03.09 15:44



Точно това, което казам. :)
Навсякъде хората възприемат и търсят новото, ако са възприемчиви и иновативни. Търсят качественото, ако качеството е приоритет за тях и имат готовността да платят по-високата цена за това. Търсят евтиното, ако са евтинджии и всяка една далаверка за тях е мотив номер едно. И ето - ти сам го каза - зависи кой как гледа на нещата.
Ти защо извади от мнението ми само този аспект. А пропусна фактора "не голяма яснота от изгодата", например? Не абсолютизирам нищо. Но има много фирми, които не ползват при Мтел нищо повече от това, което биха получили при Вивател, например. Обхватите и стабилността на връзката са съпоставими. Тогава? За какво става дума? Мисля че за инертност, незаинтересованост или липса на яснота. Или някой от другите субективни фактори, за които споменах.
И тези фактори в никакъв случай не важат само при избора на оператор, разбира се. Не съм казвал такова нещо, май.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Аз проблеми немам.нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано22.03.09 16:20



Тогава? За какво става дума?

За прехода към новото. Навремето когато ни смениха във фирмата аналоговите телефони, получихме и нови номера. Хаосът и проблемите продължиха повече от месец. Затова и когато изтече договара с Мтел, шефовете категорично отказаха дори да разглеждат алтернативи, дори с основна цел оказване натиск върху "най-големия оператор"..

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.