Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 17.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Тънка сметканови  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано10.02.09 18:31



Решил съм да си купя Acer Aspire One 150.
По едно време си мислех да го взема от М-тел, понеже го предлагат заедно с 2Гб интернет месечно. Обаче като седнах с листче и химикалче да си направя сметката се оказа, че това би било огромна грешка от моя страна.
Цената на М-тел е 59,90 лв на месец в продължение на 24 месеца. Общо 1437,60 лв. В момента обаче цената на тоя нетбук е 585 лв. Получава се една разлика от 852,60 лв. С тия пари бих могъл да заплатя 21 пакета по 3Гб трафик.
Т.е. очевидно в момента предложението на М-тел не е изгодно и ако цената/условията останат непроменени, ще става все по-неизгодно, защото само преди седмица цената на нетбука беше 649 лв, така че след около 2 седмици, когато ще го взимам, не е изключено да падне още малко.



Тема Re: Тънка сметканови [re: deadreckoning]  
Автор OO7bg (ultra)
Публикувано10.02.09 20:18



За сметките си прав, но все пак това е цена за 24 месеца лизинг + застраховка и т.н. Реалното оскъпяване при лизинг е 35 до 40 процента годишно, нищо, че посочват други цифри - обикновено 18%. При плащане в брой цената е винаги много по-ниска.
За избора на Acer Aspire One 150 обаче ще сбъркаш. Много.
Погледни ASUS EEE PC 1000H и ASUS EEE PC 901. Мост компютри е официален вносител. С класи са над Acer-ите. Успех





Тема Re: Тънка сметканови [re: deadreckoning]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.02.09 23:16



Я погледни нетбука на НР ... с класи е над Ейсъра като удобство и т.н.
А железария от Мтел винаги е било набутвация... както и от другите оператори де.

Welcome to the real world!




Тема Re: Тънка сметканови [re: Mopфиyc]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано11.02.09 02:10



Аз се сдобих с Toshiba NB100-11J преди около 2 месеца. Страхотна машинка, взех си я за около 720 лв. (без ДДС), но с "лека" приятелска отстъпка.



Още се празня от кеф.

И оттогава други нетбуци не ща и да погледна...


"NB100-11J: 449 евро

Intel Atom Processor N270 (1.6 GHz, 533MHz) , Original Windows XP Home Edition installed, 1.024 MB DDR2-RAM, 120 GB SATA HDD, 8.9-Inch WSVGA-High brightness-LED Backlight Display, VGA Camera + microphone, integrated WLAN Standard 802.11b/g; 10/100 Mbit Ethernet LAN; 3 USB ports; Stereo speakers; Bluetooth-V2.1 - Cosmic Black или Bright Silver Colour

Предвидено е нетбукът да притежава още четец за карти, разширителен Express Card слот, стандартните модем-порт, жакове за слушалки и микрофон, както и два слота за поставяне на RAM памет.

Размерите на устройството ще бъдат както следва: 225x190,5x29,5/33 мм с поставена батерия и 225x178x29,5/33 мм без батерия.

Теглото на новата Toshiba NB100 ще е около килограм."


Почти. 900 грама е.


Ето още инфо:


Мдаа... невероятно добиче.


Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Редактирано от Schizo Deluxe на 11.02.09 02:28.



Тема Re: Тънка сметканови [re: OO7bg]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано11.02.09 05:45



По принцип си прав за оскъпяването, обаче аз имам готови пари и разсъждавам от тази гледна точка.


Гледах го тоя Асус 1000 в Мост. Екрана му е с 1 инч по-голям, обаче ми изглеждаше по-зле от Acer-а. Другите му характеристики са еднакви, като предимство - лесна подмяна на паметта. Изглежда ми грозно и струва към 200 лв повече от Acer-а. Така че няма да е Асус.



Тема Re: Тънка сметканови [re: Mopфиyc]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано11.02.09 05:48



Гледах го. Струва около 200 лв повече. Освен това всичко по принцип е Made in China, а пък да плащам повече, само за надпис от реномирана фирма ...





Тема Re: Тънка сметканови [re: Schizo Deluxe]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано11.02.09 05:51



Чувал съм много добри неща за Тошиба. Ама и техния нетбук струва към 200 лв повече от Acer-а.





Тема Re: Тънка сметканови [re: deadreckoning]  
Автор Ramadeus (непознат )
Публикувано11.02.09 08:07



За офертите не Мтел-както винаги удивително глупави и безсмислени.Всеки нормален човек с калкулатор пред себе си,както ти,би могъл да си сметне колко би бил набутан.Тия промоции вероятно са за хора,които хал хабер си нямат и не могат да си направят добре сметката и за тях 50лв. на месец за лаптопче с интернетче им звучи доста приемливо.. (Моля никой да не се обижда!) :)
Иначе преди месец си купих за 500 лв. нов нетбук Асус еееРС 904 с 80гб хард диск,2гб рам и Интел 900Мхц процесор,батерията кара 3.5 часа и съм супер доволен!Няма дисково устройство,знаеш вероятно.Купих го без софтуер.





Тема Re: Тънка сметканови [re: deadreckoning]  
Автор OO7bg (ultra)
Публикувано11.02.09 11:01



Значи за външния вид спор няма на един му харесва едно на друг друго, така е. Но по параметри АСУС 1000Н и 901 превъзхождат останалите от тоя ценови клас, виж ги по-добре. Няма друга батерия в тоя клас нетбуци с капацитет 6600 - това са ти 6 часа работа. Хард 160ГБ, блутут, вифито е с най новия стандарт н, отличен сервиз и още мога да изреждам.


Ние имаме 3 АСУСА ЕЕЕ РС вкъщи, 701 за дъщерята, 901 за жената и 1000Н за мен и всички сме супер доволни.

Редактирано от OO7bg на 11.02.09 11:11.



Тема Re: Тънка сметканови [re: deadreckoning]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.02.09 13:07



Гледа или пипна ... опита ли клавиатурите на 2 та ситнежа?
Трябва да видя Тошиба та дето я споменава колегата по-горе на живо, но от това дето съм виждал... НР е най-удачното.
А кефа се плаща...

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.