Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 07.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Тънка сметканови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.02.09 23:45



а, ма аз не знам кой туй сла ве.
как да му искам тогава.

А че аз клиент не мога да му стана, не мога, щото не съм в Русе. Та нема кво да ми се рекламира.

Ъптайм скорост на уплоуд ли значи?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тънка сметканови [re: O!Sag]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.02.09 23:51



Даже пиъринг от Русе няма как да гарантира на 99.9%

Welcome to the real world!




Тема Re: Тънка сметканови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.02.09 23:58



SLA - Service Level Agreement - да го кажа просто - колко процента отклонение от "гарантираното" или колко време липса на услуга се считат за провал на договора и основание за дебела компенсация... поне в нормалните държави... отскоро и у нас за големи договори и/или ключови услуги.
UpTime - Време на достъпност на услугата при зададени параметри... в случая да кажем 99.9% от времето имаш достъп с поне 90% от скороста която гарантира.
Ти клиент не можеш да му станеш, но в момента пишейки това тук му ставаш неволен рекламен агент ... те ти файда от послъгване.
Имам си идея как се прави подобно нещо просто ... колко пари отиват за направата и колко за поддръжката, да не смятам цена на трафика навън... за тая цена дето я казваш, за реални гаранции забрави



Welcome to the real world!



Тема Re: Тънка сметканови [re: Mopфиyc]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано14.02.09 00:01



Абе да кажем, че има.
Там има една фирма дето е направила як ман, плюс че оттам минава пренос на нетера, отделно и други фирми имат пренос.

Освен това дали му дава 20 или 40 мбита, все тая, ако е малък потребител, никога няма да ги уплътни. Аз в къщи имам оптика и средно сигурно я натоварвам на 5%.

--



Тема Re: Тънка сметканови [re: O!Sag]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано14.02.09 11:03



Значи са понапреднали от последния път в който имах информация за тях.
Но я си го представи тоя канал връчен на мераклии торентаджии - дали ще е 5% натоварването?
Е тука е ботълнека, като се приберат всички вечер и емнат трасето на 101% ... а не в период от месеци/дни.
Все пак говорим за гарантиране на скорост.
И аз имам оптика... пасивна.

Welcome to the real world!




Тема Re: Тънка сметканови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.02.09 17:35



Нда, прав си, станал съм неволен ркламен агент.
А представяш ли си нещо да съм объркал цифрите - още по-зле.
Той ми говореше за някакво купуване на терабити, които насичал на клиентите си. И понеже му оставали много, затва ги разпределял по много и някакви такива. Са аз като съм неграмотен в тая сфера сигурно не съм разбрал нещата и говоря глупости.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тънка сметканови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано14.02.09 17:52



Е, немах тръпение и му звъннах - цената е за приятели. Иначе е... по-висока, меко казано. :)
40 Мб е минималната скорост, в най-лошия случай. При ненатовареност може и да скочи. Никой друг не предлагал това.
Каза, че връзката (линията), не можах да запомня, нали не разбирам, е "симетрична", каквото и да значи това.
Впрочем, момчето не знае въобще, че влизам във форуми и че пиша във форума за това. Казах му, че сме "повели тука един спор и не ми вярват". :)
Той реши, че е наживо и предложи, който спори да отиде и да провери намясто скоростта.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тънка сметканови [re: StefanPan]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано16.02.09 23:32



ей са хукнах да гледам с капкомера 40 мбита
тука в гигабити работим

--



Тема Re: Тънка сметканови [re: O!Sag]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано17.02.09 00:20



е, адовите чеда винаги сте били по-напред. :)

макар че, той работи с терабити, ако е въпросът.

ма хайде, щото наистина ще се получат съмнения за скрита реклама.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Тънка сметканови [re: StefanPan]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано17.02.09 00:44



Бе ти нищо не разбираш, пък си чувал за терабити :-)

--




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.