Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 28.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови  
Автор Ramadeus (непознат )
Публикувано14.01.09 10:21



Ментел пак излязоха с нова промоция на Хоумбокс-а до края на януари. Зарибяващо е,но търся уловката.. Наистина ли по време на сърфиране не може да се ползва телефонната линия?В големите градове как е връзката в момента,беше кофти до скоро,така съм чувал.Моля кажете актуални мнения,ако сте потребител (набутан или не). Не ми се четат само догадки на "капацитетите'





Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Ramadeus]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.01.09 18:43



Мнения за кое? За ИНета, за войса или и за двете?



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Cтepн™]  
Автор Ramadeus (непознат )
Публикувано14.01.09 19:39



Главно качеството на интернета в градовете с 3G ме интересува,как е скоростта. И качеството на VoIP също,да. Телефонните разговори смятам че ще са ок,но вие кажете...
Наистина ли по време на сърфиране не може да се ползва телефона?
Кажете на хората да знаят pls,че от Ментел отказват тестване или пробно ползване на услугата дори в офисите си (за разлика от БТК с АДСЛ),и очакват подпис върху дългосрочен договор само срещу обещания,които ми се струват пресилени.
Абе кажете си мнението от опит изобщо..
МЕРСИ





Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Ramadeus]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано14.01.09 22:57



Уловката е в това, че трябва да подпишеш договор за 13/27 месеца, а не 12/24, както май беше доскоро.
Иначе и аз се оглеждам за нов интернет доставчик, ама при тези условия ...
Във всеки случай ми се струва по-скоро безмислено да се изпробва предварително точно в бизнес-център - вероятно мрежата може да се бъзикне така, че точно в бизнес-центровете всичко да е на 6.ьМоже би е добро решение за проба да се вземе примата с 1500 Мб.



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Ramadeus]  
Автор razbira4a ® (fen)
Публикувано15.01.09 02:27



по време на сърфиране ползване на телефонната линия- това зависи от мрежата,в която е регистриран.
В 3Г едновременно може и да се говори и да се сърфира
Б 2Г не може едновременно
иначе за Пловдив реалната скорост е около 2 Мбита/сек(за 3Г)
а цената от 1 стотинка/мин към всички фиксирани телефони в БГ няма конкуренция



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Ramadeus]  
Автор Ramadeus (непознат )
Публикувано15.01.09 10:18



Да,това с 1та стотинка на минута и към БТК вече е доста атрактивно. Аз във Варна смятам да го ползвам,с 3G ако ми дава такава скорост до 2 Mbit ще е доста добре,айде дано

Как върви гласовата (с/без видео) връзка през Skype?

Редактирано от Ramadeus на 15.01.09 15:05.



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Ramadeus]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.01.09 10:42



За ИНета нямам преки впечатления, аз съм с Войсбокс и нямам оплаквания - връзката си е качествена, цените - приятелски (към бтк плащам по-малко, отколкото ако звъня от бтк-пост, към Европа цените са съпоставими с тези на бтк - до Англия е 19 ст./мин., на бтк - 18 ст./мин.

). Като бонус има и 200 безпл. мин. към 5 СиП. Само дето МТел прекъсва след 60 мин. разговор...ако си от разговорливите.
Имам познат с Хоумбокс, явно е късметлия с местоживеенето си (за Варна става дума) и има HSDPA-клетка за домашна и твърди че се вързва на тази скорост - ако не сполучи, то на 3Г, което тук е вече с добро насищане.
При модема, с който сключи договора май се оплакваше, че действително войса счупва ИНета, но после пуснаха други модеми и май вече въпроса е решен.
Ако се появи мотек тук ще ти даде най-точна информация...от МТел е, но може да му се вярва напълно

btw, нали знаеш, че ИНета е ограничен - 5ГБ/месец...за кое по-напред?



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Ramadeus]  
Автор Ramadeus (непознат )
Публикувано16.01.09 12:03



Благодаря ти, Стерн!
Абе 5 ГБ не са и съвсем малко,повечето локални доставчици предлагат по 3-4 ГБ ограничен интернет за не по-малко от 15 лева,така че... все файда. А имаш ли CLIR (за CLIP не се съмнявам)?



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано16.01.09 12:18



За трафика - според зависи.
Аз например през последните 10 месеца, без да се ограничавам, имам към 100 Гб трафик. От тях не по малко от 80 Гб са филми.
Така че, ако си намериш откъде да сваляш филми (а не се съмнявам, че на работата си имаш такава възможност

), може да се окаже, че и 3 Гб месечно са ти много.



Тема Re: Пак за Homebox-актуални впечатления на потребителинови [re: deadreckoning]  
Автор Ramadeus (непознат )
Публикувано16.01.09 13:26



Ами точно така е,филмите не са ми проблем откъде да ги свалям.А музиката не дърпа много.Трябва ми просто прилична връзка вкъщи за skype.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.