Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Комплект VMC стик и Prima с безплатни 1500 МВ  
Автор root666 (новак)
Публикувано24.11.08 17:55



От 25 ноември клиентите на "М-Тел" могат да си купят Prima с безплатни 1500 МВ трафик и VMC стик на цена 99 лв. С предплатения комплект за мобилен Интернет потребителите получават достъп до световната мрежа, където и да се намират. Ултрамалкото VMC устройство поддържа скорост 3,6 Mbps през мобилната HSDPA мрежа. След изчерпване на включения обем данни, клиентите могат да презаредят картата си с някой от предплатените пакети M-Tel Free Surf с 25 МВ за 9.90 лв. или 250 МВ за 24.90 лв.






Тема безплатни 1500 МВ но само за 2 месецанови [re: root666]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано27.11.08 09:14




т.е. ако сега покрай зимните празници ходите на почивка - става. Но не чакайте лятото!
п.п. Моля някой да каже тази USB пишка какво точно представлява VMC е ясно че е съкращение от Vodafone Mobile Connect- определено дори и не казва нищо по темата

Редактирано от koзaтa на 27.11.08 09:25.



Тема Re: безплатни 1500 МВ но само за 2 месецанови [re: koзaтa]  
Автор ¤ Cтeфaн ¤ (мълчалив)
Публикувано27.11.08 13:32



Предполагам, че това стикче е Huawei E160G, защото е упоменато, че поддържа само скорост 3.6 мб/сек. Другият вариант е да е Huawei E169G, но то поддържа скорост 7.2 мб/сек, а не вярвам да пропуснат да го изтъкнат това.



Тема Къде е уловката?нови [re: root666]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.11.08 17:06



Убеден съм че има прецаквация. Може да е в ограничено време за ползване може да е в някакви изисквания, дето си пропуснал да упоменеш - например 25 годишен договор


Или човека да е клиент от 15 години, или да навърта 500 лв сметка. Та - сигурен съм че има прецаквация.
Може да е поносима, може и да не е поносима. Ама ще стане ясна само след подробен прочит на дребните шрифтове - тия дет се четат с лупа и дет вкарват клиентите в неочаквани разходи.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Къде е уловката?нови [re: bira_more]  
Автор motek (ombre)
Публикувано27.11.08 17:18
















Тема Re: безплатни 1500 МВ но само за 2 месецанови [re: ¤ Cтeфaн ¤]  
Автор motek (ombre)
Публикувано27.11.08 17:26



ZTE VMC stick К3565 на 3.6 Mbps












Тема Re: Къде е уловката?нови [re: motek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.11.08 17:50



Мерси ама е очевадно че е част от уловката. Да не говорим за лъжите.
Дип че съм си параноик и имам и параноични приятели.
1. С него имате достъп до световната мрежа, където и да се намирате – когато сте в офиса или вкъщи, когато сте в командировка или във ваканция. Липсва карта на 3G покритие. Щом липсва такава карта - като съм на почивка на Бяла черква - ко праим тогаз? Убеден съм че там 3G няма. Щото и Edge - трябва да хвърля телефона на балкона та да хващам. Тоест лъжа и измама - няма покритие на територията на цяла България а без карта - мамите клиентите. Ако имаше карта е друго. Да не говорим за лъжата че където имате GSM трябва да има и 3G - щото после (в ръководството вече) уточнявате че можело и да не е бапш тъй.
2. Не видях да има GPRS и Edge. Ако няма - жива набутвация. Някой глупак ще си купи, ще разчита и ще се изненада много неприятно като разбере че баш там където му трябва няма никой, а разни не толкова тъпи дето имат GPRS все нещо ползват. Определено - поне съм чувал от служители за това че има модеми без Edge и GPRS - само 3G.
В цялото ръководство на дълго и широко показват как се слага диск и само на едно място са мяцнали нещо за GPRS - а да и в речника обясняват що е то GPRS & Edge, ама дали устройството го поддържа - подробности.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Къде е уловката?нови [re: bira_more]  
Автор motek (ombre)
Публикувано27.11.08 18:11



Карта на покритието:



VMC устройствата, които М-Тел предлага работят с GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA.












Тема Re: Къде е уловката?нови [re: motek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.11.08 22:36



И аз изрових картата от сайта. След известно ровене.
Въпроса е че на мястото където се твърди че:
С него имате достъп до световната мрежа, където и да се намирате – когато сте в офиса или вкъщи, когато сте в командировка или във ваканция. Карта или линк към карта - няма. И както стана - например ти насочваш не някой параноик като мен а някой балама - човека като нищо може да повярва - и следва неприятна изненадка. Ще може да си държи джаджата в къщи (където има по добър и по евтин интернет) и ще чака.
Добре е че има ГПРС/Едже. Ама да се наблегне толкова - с картинки и обяснения как се слага диска в CDто. И никакви или почти никакви ТТ данни.
Професионално - като хората които имат нужда от обяснения как се слага диск в CDто - и то с картинки.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Къде е уловката?нови [re: bira_more]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано27.11.08 23:04



офертата като цяло е много добра и на приемлива цена, обаче не ме кефи че трябва задължително да си изразходя данните в рамките на някакъв период, иначе горя с останалото!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.