Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 20.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема отново неприятности с мтел  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано07.11.08 16:10



Ето поредната приказна история:

Мой близък от Англия с фирма в България кара почти 2 години на Прима, защото отказваха да го включат на договор заради това, че е чужденец. Месечно за ваучери летят суми по 100-150 лева! В същото време, обаче той си взима VMC устройство на договор...
Преди месец отишъл той пак да си купува ваучери и служителката го изгледала странно. Обяснил той цялата илидия и тя му казала - Готово няма проблеми! Минавате на договор, при това-бизнес планове. Получил 2 блякберита още три симкарти и някаква скапана Нокия. Изрично попитал дали всичко му е нагласено - роуминг, интернет и прочие. Отговорът бил утвърдително положителен.
В следващата седмица се наложило да се разкарва още 3 пъти за да му оправят интернета на блякберитата, защото всичко било утвърдително нагласено, уж...
Сега ми е на гости в Холандия и познайте - роуминг НЯМА! Обаждаме се ние да питаме как да му го пуснат, защото явно някой не си е свършил работата - трябвало да е абонат от повече от 3 месеца или да сме пратили някой да му внесе 180 лева депозит. МОЛЯ?
Само за справка: Знаете ли как се включва роумингът при Вивател? Нужно е само да се обадите на 123! Няма значение от колко време сте абонат.
Не мога да разбера що за глупост политиката на Мтел, при положение че на примата роуминга се активира само с SMS, а за абонатите на договор трябва да минете през такива бюрократични спънки?

А и още нещо. Относно VMC устройството - 3 пъти грешно тарифиране. Първо промоционално беше на 1 GB, като първите три месеца имаше още няколко допълнително и хоп сметка за допълнителните гигабайти въпреки, че си е в рамките на лимита. Вторият път примина на 5 GB - първият месец от новият период - тарифиран като старият период, тоест всичко над 1 гигабайт е тарифирано. Последният път - миналия месец, когато премина на договор му предлагат нов ъпгрейд на 10 GB. Минава и на него, обаче по средата на месеца го режат и му заявяват, че трябва да отиде да внесе депозит 400 лева иначе няма да го пуснат. Плаща като поп, защото от интернет зависи бизнеса му. Накрая пристига сметка за 1100 лева

... защото всичките отново са тарифирали грешно всичко над 5-те гигабайта.

Редактирано от [bbourgas] на 07.11.08 16:12.



Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: [bbourgas]]  
Автор Apocalypso (флуудърче)
Публикувано07.11.08 22:54



Положението с роуминга винаги е било такова. Условието за ползване на роуминг не е скрито-покрито.
Тъпото е, че служителката го е подвела, а и наистина той не е длъжен да го знае.. В случая според мен е виновна тя, че не го е запознала с условията (а може би е добре първо тя да се запознае).
А относно грешното тарифиране - звънял ли е на *88? Има ли становище по въпроса оттам?

Have no fear of perfection. You'll never reach it.


Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: Apocalypso]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано08.11.08 01:22



Това с Роуминга е просто феноменално. Преди 5-6 години време си спомням баща ми когато си го активираше - искаха му 360 лева депозит... Апък и всичките тези условия - алооу Мтел, конкуренцията ще ви изяде клиентите!

А относно служителите-има много учтиви и можещи кадри, но има и такива високопарни издънки, които идея си нямат какво правят.

Относно грешното тарифиране - да, признали са си грешката. Към края на месеца щели да му изпратят прекалкулирана фактура.



Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: [bbourgas]]  
Автор Apocalypso (флуудърче)
Публикувано08.11.08 20:42



Не знам. Според мен това с роуминга е един вид предпазване от измами. Ако на всяка нова карта може да се активира роуминг, доста по-големи шансове има да завлекат фирмата с крупни суми. Или пък са някакви други съображения, които и аз не разбирам.
А относно служителите - навсякъде е така - има и можещи и неможещи (или нежелаещи да могат), или пък просто недообучени. За съжаление понякога попадаме на некадърници, които доста лошо могат да ни заблудят, както е случая и с твоя приятел..

Have no fear of perfection. You'll never reach it.

Редактирано от Apocalypso на 08.11.08 20:43.



Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: [bbourgas]]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано08.11.08 22:39



Ох колко жалко! Колко жалко! Как се Бедства в Холандия! Горките чужденци!!!! Искрено ме е яд на Мтел. Но му пожелавам само така да прави! нека чужденците да се научат къде влеизат и излизат!



Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: [bbourgas]]  
Автор 6a6ma (непознат)
Публикувано11.11.08 13:23



Роуминг Вивател


"Услугата се активира без депозити само за предплатена карта."

Роуминг Глобул
"Достатъчно е от момента на активиране на SIM картата абонатът да има 4 редовно платени фактури.
Депозит от 120 лева се изисква само в случаите, когато от датата на активиране на SIM картата са минали по-малко от 4 месеца, или когато последните 4 фактури не са били плащани навреме."


Роуминг Мобилтел

"Всеки абонат на Мобилтел може да използва услугата Международен роуминг при условие, че е заплатил три последователни месечни фактури, считано от първоначалното активиране на съответната SIM карта. Ако това условие не е изпълнено, то абонатът може да активира услугата след внасяне на депозит от 180 лв. с ДДС (при кредитен лимит до 50лв.) или 130 лв. с ДДС (при кредитен лимит от 70лв.). Ако кредитиният лимит на абоната е 240 лв. с ДДС, то внасяне на допънителен депозит не се налага."

Глобул ВВ
Тука пише какво трябва да направи СОБСТВЕНИКА на ВВ, за да си ползва услугата, което не значи, че не е предоставена


Мобилтел ВВ
Тука пише какво трябва да направи СОБСТВЕНИКА на ВВ, за да си ползва услугата, което не значи, че не е предоставена



За тарифирането си говори с Мобилтел, защо не си предоставил нищо конкретно, а само общи приказки и ние от форума не можем да помогнем.

Като се повъртиш малко и видиш, че гъза ти е отзад, ще си седнеш на него.

Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: 6a6ma]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано11.11.08 17:30



Мерси, но по въпроса с тарифирането се очаква прекалкулираната фактура с приспаднатите мегабайти на 18-ти.

За роуминга. Какво направих вчера аз, обаче? Вместо него се обадих аз и направо изчуруликах номера и казах, че искат да ми активират роуминга, защото съм забравил да го направя в БГ. Попитаха ме на колко искам да увеличат кредитния лимит - 70,150 или 200лв и казаха че ще го активират, без да попитат нищо друго. Само се поинтересуваха за страната и казаха да се изполва мрежата на Водафон. Та-даааа, при положение че предния път момичето, с което говорих ме пита за какво ли не, обяснява ми че задължително трябвало да внеса на депозити иначе друг метод нямало!

Малко по-късно пробввах да се свържа с Водафонската мрежа обаче нъцки - само на ТиМобайл се връзва. Така е и днес...

За роуминга на Вивател. Там не пише нищо конкретно за карти на договор. През лятото, една седмица след като си прехвърлих номера от Мтел на Вивател просто се обадих 123, за да го активират, защото скоро заминавах и те го направиха без никакви увъртания.





Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: [bbourgas]]  
Автор Misty (user friendly)
Публикувано11.11.08 20:59



Честно казано, аман от такива като теб, които се изхвърлят неподготвени по форуми и чернят името на даден оператор без реална причина.

Какво точно очакваш? МТЕЛ да ти настрои пощенските акаунти на блекбърито ли? Операторът предоставя услугата, ти прави каквото си искаш с нея.

Относно роуминга ... не пиши глупости. При абонаментните планове на Вивател, също има условия, за да ти пуснат роуминг. Никой не работи на доверие.

Относно мобилния интернет, имам отново сериозни съмнения - нито един човек не се е оплакал до този момент за неправилно таксуван трафик (включително и клиенти на тази промоция). Само твоя приятел има проблем. Това какво би трябвало да говори? мм?



Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: Misty]  
Автор pycьeнckи идиoт (непознат )
Публикувано11.11.08 22:51



Имаш ли достъп до цялата база с рекламации? Или просто си лижеш работодателя на общо основание.



Тема Re: отново неприятности с мтелнови [re: Misty]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано11.11.08 23:23



Ти нормален/на ли си?

Това са случки от реалното, да не мислиш че ще си губя времето да си измислям само за да се правя на многострадална геновева?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.