Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема M-Tel FITнови  
Автор svilata (реалист)
Публикувано08.10.08 14:31



M-Tel FIT – иновативните тарифи на М-Тел по мярка на клиента

С тях абонатите вече няма да се притесняват с кого и колко говорят и могат сами да определят как да ползват мобилния си телефон

Всеки човек е различен и има различни потребности, които се изменят всеки месец. Затова М-Тел разработи за своите клиенти най-новите си абонаментни планове в своето портфолио - M-TEL FIT. С тях абонатите на оператора ще получат напълно нови възможности, повече гъвкавост и свобода при ползването на мобилни услуги.

Всеки месец с M-Tel FIT клиентите получават сума за ползване на услуги – FIT премия, в зависимост от месечния абонамент, който са избрали. FIT премията им позволява всеки месец да използват различен микс от мобилни услуги - според личната им преценка и в количество, което да отговаря на техните текущи потребности и желания. По този начин M-Tel FIT се събразява изцяло с нуждите на клиентите. Вече не е необходимо те да се вместват в определен брой безплатни минути с риск в края на месеца те да останат неизразходени, а за всичко друго да заплащат допълнително.

Нещо повече, абонатите на M-Tel FIT винаги ползват повече, отколкото плащат, тъй като стойността на FIT премията винаги е по-голяма от месечния абонамент за избрания M-Tel FIT план.

Четири са размерите на месечния абонамент, в които клиентите да „облекат” своите мобилни потребности – XL, L, M и S.

Избирайки M-Tel FIT XL, клиентите ще получат и най-голямата FIT премия. Абонаментът е 80 лв., като абонатите могат да ползват мобилни услуги по избор на два пъти по-голяма стойност от реално заплатената, а именно 160 лв. Така цените в рамките на тази премия на практика са двойно по-ниски. С M-Tel FIT XL потребителите могат да говорят 444 минути към всички мрежи в страната или 3200 минути към групата „Семейство и приятели”, или да изпращат 888 SMS-а, или избират всяка комбинация от мобилни услуги, съобразена с техните предпочитания.

90 лв. пък е FIT премията или равностойността на ползваните мобилни услуги, ако потребителят избере M-Tel FIT L срещу абонамент от 50 лв. на месец. M-Tel FIT M е пакетът с месечен абонамент от 30 лв. и FIT премия от 50 лв. Срещу месечен абонамент от 20 лв. клиентите на M-Tel FIT S ще разполагат с 30 лв. за ползване на мобилни услуги.

Сега с M-TEL FIT абонатите на М-Тел не трябва да се съобразяват с кого и колко говорят. Всички разговори в страната, без значение към мобилни или фиксирани мрежи, се таксуват на една и съща цена, дори и след изчерпване на тяхната FIT премия.

M-Tel FIT предоставя на своите абонати и изключително конкурентни цени, както в рамките на сумата от съответния пакет, така и след изразходването й. 36 ст. струва минута разговор към всички национални мрежи, 5 ст./мин. е цената на обажданията към 6 номера по избор от групата „Семейство и приятели”. Изпратен SMS към всички мрежи ще се таксува за 18 ст., а MMS – за 48 ст. Онези от тях, които обичат да сърфират в глобалната мрежа или предпочитат да проверяват своя e-mail от мобилния си телефон, ще заплащат само 28 ст. на мегабайт.



Мисля, че офертата е доста добра като се има впредвид, че абонат на тарифа M-Tel FIT S срещу 20лв./мес. получава 83 мин. към всички български мрежи или 600 мин. към шест номера в "Семейство и приятели" или 107 МB интернет. Е цената за sms е увеличена, но няма идеални неща...





Тема Re: M-Tel FITнови [re: svilata]  
Автор rudolf_1 (непознат )
Публикувано08.10.08 17:34



Мисля, че офертата е доста добра като се има впредвид, че абонат на тарифа M-Tel FIT S срещу 20лв./мес. получава 83 мин. към всички български мрежи или 600 мин. към шест номера в "Семейство и приятели" или 107 МB интернет. Е цената за sms е увеличена, но няма идеални неща...

Много му идват "или"-тата на това. Като вземем предвид отчитането на 60 сек, което си е чист обир, договорната обвързаност, както и това, че тя ще е точно с Ментел, струва ми се, че привлекателността на предложението силно спада.

Ето нещо, което звучи много по-добре:

http://btc.bg/bg/residental/promotions/view/54/

Тук без да се обвързваш с договор, без да се налага да казваш едно "ало" 60 сек, получаваш срещу 20 лева на месец 80 мин към всички мрежи + 200 смс-а също към всички мрежи.





Тема Re: M-Tel FITнови [re: rudolf_1]  
Автор svilata (реалист)
Публикувано08.10.08 18:40



А след 31.12.2008г. какво правим?



Тема Re: M-Tel FITнови [re: svilata]  
Автор rudolf_1 (непознат )
Публикувано08.10.08 19:28



Хм, не знам вие какво ще правите. Аз вече спрях пиенето



Иначе този план си е почти точно копие на план Фрийдъм на Вивател - разбира се, това, както казва господин Винацер, вероятно е част от иновационната политика на Мтел и съвпадението е напълно случайно. И те даваха срещу 20 лева бонус 10, само че там отчитането си беше на 30 сек мин, а тука е на 60. И какво е това нещо 36 ст към всички мрежи бе, тези на кой свят живеят? Стандартният предплатен на Вивател е 34 ст към всички, и отчитане на 30 сек, а тези ти предлагат договор, 36 ст на мин и отчитане на 60 сек???
Абе, явно си има хора за всичко



Тема Re: M-Tel FITнови [re: rudolf_1]  
Автор svilata (реалист)
Публикувано08.10.08 20:04



Стандартната предплатена тарифа на Вивател е точно 0,44 лв./мин., а цитираната от теб цена е за промоционалния пакет "ОПА", който се появи в отговор на FROG Mobile!
Минута разговор при тарифен план Freedom 30 също е с цена 0,36 лв.! Ама нали е на Вивател - значи е велико нещо!
Някои хора не виждат по-далече от носа си!
Поздрави и приятна вечер!





Тема Re: M-Tel FITнови [re: svilata]  
Автор rudolf_1 (непознат )
Публикувано08.10.08 20:15



Сигурен ли си, че е 44? Погледни в сайта да видиш дали се предлага пакет с 44 ст на мин, такива са може би пакети Раз-два и симпатия, но те май имат някакви други условия, не съм сигурен. На първо място е пакет Опа, който ми се струва, че вече заема позицията на стандартен. И честно казано не виждам защо той да е измислен като отговор на Фрог? Фрог има съвсем друга насоченост.
И не, не мисля, че което е на Вивател е най-добро, просто преценявам кое е най-добро за мен, и вече 3 месеца ползвам пакет Опа с бонуси. 80 мин при отчитане 60 сек са доста по-малко от 80 при отчитане 30.
Както и да е, мисля, че операторите, които искат да привлекат и задържат клиенти трябва да дават по-добри условия, които да оправдаят подписването на договор. А тук става въпрос за по-неизгодни от една обикновена предплатена услуга!! Кое му е хубавото на този план - за мен остава наистина загадка.
Чао





Тема Re: M-Tel FITнови [re: rudolf_1]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано08.10.08 22:29



Да копират плановете на вивател, но цените в крайна сметка не са толкова добри,както и таксуването и прехвърлянето на неизразходваното





Тема Re: M-Tel FITнови [re: svilata]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано08.10.08 22:57



Така на пръв поглед само като ги погледна новите планове..... все си мисля, че един "комфорт 200" е доста по-добър план при условие, че абоната изговаря включените безплатни минутки към плана!


FIT - 200 мин. х 0.05 лв = 10 лв - остават ти 20 лв. да си ги изговориш на цена от по 36 ст. към всички!?!?!
Комфорт 200 - месечна такса от 9.90 лв включваща в себе си обаче по 400 безплатни мин. към 5 номера на М-тел месечно за първата половина на договора (после по 200 мин. за остатъка) и доста по-изгодни цени на минута към Мтел и към всички останали! По-евтин смс също! А за "Комфорт 500" да не говорим!

п.с. - не забравям, че номерата за сем. и приятели на "FIT" са 6 - но това надали има голямо значение!



Тема нищо новонови [re: rudolf_1]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано09.10.08 08:39



пак общи приказки "съобразено с нуждите, днешния забързан век, шпобедата на комуни..." пардон, последното беше от друга пиеска:-))
Само като видя отново свръхсложните схеми, категорично отказвам да смятам повече.
Смс от мрежата на МТЕЛ повече НЕ СМЯТАМ да пускам- пускам си от предплатена вивателска карта и ми излиза 3-4 стотинки.
Колкото до абонамента на МТЕЛ, ще го продължа, защото 10-12 човека, с които да говоря за 2-3 стотинки, колкото излиза, ме устройва. И без това едвам смогвам да изговоря 500-те минути, умишлено набутвайки телефона в ръцете на жената, за да говори с тъщата. Ама и тя не е типична женска да приказва безсмислици и кудкудяка безкрай, та едвам успявам на три месеца веднъж да изговоря лимита.


За всички останали разговори си има 30-секундна карта на Вивател. Да, кофти им е покритието на места, но не е болка за умиране.
Само че поредната "нова" тарифа на моя от почти 10 години оператор, с НИЩО съществено ново в нея, само предизвика странна смесица от досада, раздразнение и веселост у мен. Еееей сега ще извадя калкулатора да почна да смятам ПАК с кого и колко да говоря. Без мен!



Тема Re: M-Tel FITнови [re: svilata]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.10.08 11:16



вивател златна пак е по-добрият вариант - първите 180 мин. са на 22 ст.
след тях - 15 ст. към вивател и бтк, 32 ст. към другите оператори.
ментел фит ти взема 36 ст./мин. към всички оператори, дори и към собствената си мрежа. айде нема нужда.

а, да, златната включва и подарък 50 МБ нет. и струва 40 лв.
+ още 5 лв. за фаворити и имаш 1000 мин. към 5 номера.
всичко това за 45 лв.

съпоставимата ментел фит струва 50 лв.
пак с техните си номера.

всичко това - при положение, че при този род тарифи броят на абонатите на съоветния опеарато няма значение. не виждам колко неразумно трябва да мислиш, за да избереш фит за 50 лв. вместо златна+фаворити за 45.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.