Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 23.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Loop -> M-tel  
Автор Tzetzy (непознат )
Публикувано30.05.08 13:06



Здравейте, имах следният казус с Мтел, който искам сега да споделя.
Притежавам карта на Loop. Един ден се зачетох какви са условията за преносимост на номерата и разбрах, че когато ми изтече договора към мтел няма проблем да се прехвърля към друг оператор. Проблема е обаче, че аз не искам да си сменям оператора, но едновременно с това не искам да ползвам преференциите към Loop зоната (вече нямам познати с които да разговарям в тази зона) и искам да имам нормален план към Мтел. Затова се обадих на центъра за обслужване на клиенти с цел да ги попитам след като не е проблем да си запазя номера, но да мина към друг оператор, мога ли да направя това, но да мина към Мтел. Познайте какъв беше отговора им...
Оказа се, че нямам това право. Това което аз им казах е, че по този начин те ме принуждават да си сменя оператора. Искам да ви попитам според вас това нормално ли е?



Тема Re: Loop -> M-telнови [re: Tzetzy]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.05.08 13:57



Нормално е - номера ти е от подмрежа с префикс, системата ги различава по префикса.
Предполагам всичко това (че не може да се извади номера от субнета) по някакъв начин е вписано в договора ти, ако не е - вече е пропуск на Мтел.
Ти можеш да идеш към друг оператор, но ако някога решиш да се връщаш в Мтел, пак ще те сложат в Лууп... заради префикса.
Подобни ситуации има и с Фрог Мобайл (субнет на Глобул) и Планета Мобайл (субнет на Вивател).

Welcome to the real world!




Тема Re: Loop -> M-telнови [re: Mopфиyc]  
Автор Tzetzy (непознат )
Публикувано30.05.08 15:54



Да аз съм наясно с тези неща, но въпроса е, че е полесно да стана абонат на друг оператор отколкото на Мтел. Според мен по този начин те губат клиенти, при това лоялни клиенти.



Тема Re: Loop -> M-telнови [re: Tzetzy]  
Автор drecksau (познат)
Публикувано30.05.08 16:47



Направи си номер на Мтел(не лупски) и в последният месец преди да ти изтече договора(когато и ще подадеш предизвестието за спиране на луупкартата) просто си запиши гласово съобщение че новият ти номер е 088XXXXXXX

.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.