Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 21.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Сметка за непроведени разговоринови  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 22:11



Тъй като в темата за оплаквания постът ми може да остане непрочетен... да го пусна и като отделна тема...

Ноември 2007 ходих до Турция. Бях три дни там, като през това време съм провела един единствен разговор до България с продължителност не повече от една минута. Звъннах само в къщи да кажа къде съм и че няма да си вдигам телефона. Така и правих - не отговарях на повикванията, а самата аз - не съм търсила други абонати.

Изненадата дойде, когато във фактурата за ноември имах начислени минути за разговори - входящ и изходящ роуминг. Общата стойност беше към двайсетина лева. Разбира се - не ги платих. Съответно ми спряха телефона. По нова година нямах никаква връзка с абонатите от моя указател, но.. какво ги интересува от Мтел за неудобствата, които причиняват на клиентите си?!
Говорих с оператор, който близо час ми разяснява, как аз сама съм била активирала някакви пренасочвания, които, когато съм в роуминг, дори да не вдигам, да ми е изключен телефона или съм извън покритиие, пренасочванията били за моя сметка, защото АЗ САМА СЪМ ГИ АКТИВИРАЛА... Ако го били направили те служебно - щяло да е безплатно, но... щом аз съм го искала - трябвало да си платя. Разбира се - нямаше как да приема едно такова АБСУРДНО твърдение. При все, че не съм техноманиачка и съм със съвсем обикновен телефон, който ползвам само и единствено за обаждания и смс и не му ровя постоянно из менюто за да видя какво що има в него. Както вече казах - умишлено не отговарях на повикванията, за да не натоварвам себе си и тези, които ме търсят с грешни пари.

Казаха ми да пише жалба до техния отдел за работа с клиенти. Изгубих време да се занимавам с тази глупост, чаках месец и отговорът беше същия, който ми даде операторът.
Междувременно беше излязла сметката за декември, която си платих, защото нямаше нищо нередно в нея. Но тази от ноемри продължавам да настоявам, че една част от нея не е реална.

После започнаха едни писма, как аз трябвало да си платя тези пари, и ако междувременно съм ги платила - да ги извиня за притеснението... Ненужно писмо, с копиран подпис на техния директор или собственик - не зная какъв е. Да им копирам и аз една банкнота от 50 лева и да им я пратя за да се уреди сметката... :)

След това започнаха да пристигат на домашния ми адрес (който е различен от този, на който си получавам фактурите) разни писма от една агенция за събиране на вземания. В тези писма въпросните господа сипят заплахи, как щели да ме подведат под съдебна отговорност и как цялата строгост на закона ще се стовари върху мен, защото съм неизрядна длъжница. Как щяла съм да вляза в някакъв регистър на некоректните платци и по цяла Европа щяла да ми се носи славата на неблагонадеждна кредитополучателка.


А в Мтел никой и не иска да разбере нещо съвсем простичко. Като оставим настрана леката обида, която ми нанасят като се опитват така да лъжат в сметката, аз си мисля, че НЕ СЪМ ДЛЪЖНА ДА ПЛАЩАМ РАЗГОВОРИ, КОИТО НЕ СЪМ ПРОВЕЛА. А какво отчита и пренасочва тяхната система - не е моя работа.
Просто е: Говоря - плащам, не говоря - не плащам.

Също така се радвам, че след подадени сигнали (явно не съм само аз така) Комисията за защита на личните данни излезе със становище, че ОПЕРАТОРИТЕ НЯМАТ ПРАВО да дават на адресите на своите клиенти на други фирми (случая с агенцията за събиране на вземания).

Та така де... Няма да платя нищо друго (освен частта, която смятам за коректна). За другата сума Мтел да си пусне едно кредитно известие.
Под една или друга форма ползвах услугите на Мтел от 2000 година, но... това последното беше... без думи. Като в последните 2 години имаше още един номер към моя договор. Но всичко свърши. Сега дори да приспаднат тази сметка - няма да се върна към техните услуги. Не съм очаквала такова НЕразбиране, дребнавост и незаинтересованост към клиентите



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Mиxaeлa]  
Авторroaming (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 23:03



Ами краино време е да раэберете че много по добре е да се иэполэват prepaid карти эа роуминг и не само там може веднага да раэбереш какво става а от балъците на абонамент се правят пачки





Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Mиxaeлa]  
Автор svilata (реалист)
Публикувано26.04.08 23:09



Въпроса е не какво смяташ ти за коректно, а това което ще реши съда. И бъди сигурна, че в случая М-Тел ще спечели и то напълно основателно.
Щом казваш, че не разбираш от технологии - съответно не си запозната с пренасочванията най-лесно е преди заминаване за чужбина да се консултираш със *88 или със служител в офис на М-Тел.
В случая няма какво да се сърдиш: имала си пренасочване => таксували са те,
не си плащаш => съдят те

И таки би постъпил всеки мобилен оператор, по целия свят.

Редактирано от svilata на 26.04.08 23:10.



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Mиxaeлa]  
Авторrazbira4a (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 01:22



vsichki prenasochvanija se taksuvat -vse edno ti si izbirala nomera, kam kojto e prenasochvaneto,(zadaljitelnoto prenasochvane kam Voice Mail se deaktivira v roaming)
razlikata e, che kogato si v roaming,uslovnite prenasochvanija(Busy,No Reply,No Answer) se taksuvat po izhodjasta tarifa za roaming,
a ako e bezuslovno- po tarifata ti kam tozi nomer,vse edno si v BG

Редактирано от Muchacho на 29.04.08 21:55.



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Mиxaeлa]  
Авторonzi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 10:39



като си тъпа патка - ще плащаш.
като си технически неграмотна - ще ползваш улични апарати с монетка.
хората са ти казали, че има активирани от теб пренасочвания, които се заплащат все едно, че си вдигала телефона в Турция.
ела във вивател - там прнасочванията не се плащат.

всъщност вдига ли въобще нещо в Турция? там уважават отзад и дори не е нужно да си вдигаш краката.



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Mиxaeлa]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано27.04.08 20:42



Обясни повече за пренасочванията, които ти таксуват, за да преценим кой крив и кой е прав.


Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Cherniq]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 21:03



Съжалявам, че текстът на писмото не е пред мен за да мога да го цитирам точно. Оперъторът твърди, че АЗ, собственоръчно съм активирала тези пренасочвания от менюто на телефона си. Действието на това пренасочване се състои в следното. Когато ми е изключен телефона, не отговарям или съм извън покритие, се инициира пренасочване към гласовата поща. И след като аз сама съм го направила - трябвало и да платя за това.
1. Няма как да се докаже, че аз съм направила тези промени.
2. Както казах в основния пост - не се ровя в телефона си постоянно, така че дори и по случайност няма как да съм направила това.
3. И друг път съм пътувала в чужбина, като съм спазвала същото поведение - не е имало проблеми със сметката.



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: svilata]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 21:08



Това не е точно така. В съда ВСИЧКО подлежи на ДОКАЗВАНЕ. Бъди сигурна, че представителите на Мтел няма как да докажат проведени разговори само с извлечение, в което има свързвания с гласова поща за 2-3 секунди. Трудно ще им е да докажат, че аз съм провела разговори (каквито тези пренасочвания НЕ са) и че дължа тяхното заплащане.



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: onzi]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 21:12



Дори да съм тъпа - едва ли е толкова, колкото ти си мислиш. Но това си е твой проблем.

Не се нерви излишно за неща, които не те касаят. При теб нали всичко е добре, да?



Тема Re: Сметка за непроведени разговоринови [re: Mиxaeлa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано28.04.08 02:44



мисля че по едно време по подразбиране от мтел направиха пренасочване към гласовите пощи на всички нови абонати,освен ако изрично не се обадите да го изкл/чите.Вероятно не сте знаели че имате такова пренасочване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.