Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 30.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Тема да плащам и когато ме търсят така ли!???нови  
Автор marty-mcfly (let is begin!)
Публикувано24.04.08 13:06



поредната глупост на алчните комунисти и ментел-понеже преносимоста не можаха да я избегнат-чудят се какви да ги измислят-да знаят обаче че ще ги съдя до дупка
ето и цитата:"Труд" 24 април 2008 , 9 стр.
Говори Брюксел
Плащаме и когато ни търсят по телефона?

Светослав Метанов

Българинът ще плаща и когато го търсят по телефона. Това разкриха от Комисията за регулиране на съобщенията вчера.

Подобна мярка би имала само позитивен ефект. При подобно решение реално цените на телефонните услуги ще паднат, каза председателят на ведомството Веселин Божков пред "Труд".

Идеята е да плащаме, когато ни звънят от номер на телеком, различен от този, чиито услуги ползваме. Така например, ако сте клиент на "Мобилтел", а на дисплея на телефона ви се изпише номер на БТК, "Вивател" или "Глобул", ще знаете, че този разговор ще ви струва определен брой стотинки. Няма да се плаща обаче, ако ви търси друг абонат на "М-Тел".

Клиентът ще има право на избор. Като види, че го търсят от номер на друг телеком ще може или да откаже повикването, или да го приеме и да знае, че ще плати част от цената, обясняват от КРС.

Подобна практика в момента не съществува в нито една държава от Европейския съюз, но напоследък за идеята да плаща и търсеният абонат силно лобира и избраната за еврокомисар №1 за м.г. Вивиан Рединг, която отговаря за въпросите на информационното общество и медиите.

Практиката да плаща и търсеният абонат се е наложила като модел от десетилетия в САЩ. Там се плаща както за изходящи, така и за входящи повиквания.

Според КРС, както и според Еврокомисията, подобно решение би било по-справедливо, отколкото досегашната европейска практика и би насърчило увеличаване на конкуренцията на телекомуникационния пазар.

В момента телекомуникационните оператори на Стария континент в раз лични формати интензивно обсъждат възможността да се плаща и за входящите обаждания от други мрежи, каза още Веселин Божков. Според него обаче ще минат поне от 3 до 5 години, докато подобен регламент влезе в сила в Европейския съюз.

Ние приемаме подобно решение и в момента водим активна кореспонденция с Европейската комисия по този въпрос, добави шефът на КРС. Според него дори и след приемането на подобна регулация, интересите на потребителите ще бъдат защитени. Задължително е да има гласово съобщение, което да указва на клиента колко ще трябва да плати за входящото обаждане.

Ако цената не го устройва, би трябвало да може да откаже повикването, категоричен е Божков.

Една от причините да се обсъжда подобен регламент е неравнопоставеността при т. нар. терминиране на трафик. В момента, ако звъните от домашния си телефон на мобилен номер, БТК трябва да плати 36 ст./мин на съответния GSM оператор. В ЕС цените за терминиране варират в широки граници, като в Кипър например са над 7 пъти по-евтини, отколкото у нас. В случай че и търсеният номер си плаща, тарифите ще паднат драстично, което ще е в полза на крайния клиент. Така ще се ограничат възможностите на телекомуникационните оператори да затварят трафик в мрежите си, смятат от КРС. За да стане възможно въвеждането на услугата у нас обаче, трябвало аналоговите телефони да намалеят до минимум.



Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: marty-mcfly]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.04.08 13:47



Първо ми обясни какво общо имат Мтел с това какво мислел някой еврокомисар, какво казват от КРС (ако изобщо са правили изявление, а това не са журналистически интерпретации) и какво е положението в Америка.
Май единственото общо е, че са ползвани за примерните обяснения!
А регулация на интерконекта да се прокарва с плащане на входящи е безумие... по скоро някой някъде лобира за въвеждане на нова мярка в полза на затваряне на разговорите в собствени мрежи - нещото което надува най-много цените на интерконекта.
Иначе справедливоста в тоя аспект би изисквала всяка цена на разговор да се дели м/у двамата говорещи - по равно!!!

Welcome to the real world!




Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: Mopфиyc]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 14:00



"Иначе справедливоста в тоя аспект би изисквала всяка цена на разговор да се дели м/у двамата говорещи - по равно!!!"

a zasto tova da e spravedlivo: tozi koito me tarsi ima nujda da mi se obadi, a ne az kato priemasht!!!



Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!??? [re: misho]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано24.04.08 14:05



И представи си, че очакваш бизнес сделка или оферта, която те касае. Значи не търсещия е на зор



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: misho]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.04.08 14:14



Защото няма друг критерии по който да се оцени кой от 2 та колко да плаща.
Или плаща само създаващия връзката или 2 та по равно.
Другото са измишльотини с цел увеличаване на нечии печалби.

Welcome to the real world!




Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: marty-mcfly]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано24.04.08 21:39



По голяма идиотщина не бях чел,че щяло да бъде от полза на потребителите, и как видите ли цените ще паднат





Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: marty-mcfly]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано25.04.08 16:17



тези луди ли са, що не вземат те да плащат за всичките ни разговори



Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: marty-mcfly]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано25.04.08 21:07



В Русия отдавна е така.

Think Positive !


Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: Coтko]  
Автор LSASS (минаващ)
Публикувано26.04.08 14:35



И в сащ е така няма значение от кой оператор ти звънят плащаш за входящи и тва е





Тема Re: да плащам и когато ме търсят така ли!???нови [re: LSASS]  
Авторшaшмa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 04:26



А някой може ли да даде линк към една нормална идея на Леля Вивиан. Тия хора ни пращат към комуниз(ъ)ма, откъдето не може да издрапаме вече 70 години. Бахти строя. Оказа се по-здрав от византийско иго.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.