Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема мотек, дължиш ми 5 лева  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано23.04.08 17:48



е сега идвам от офиса на ментел на Съборна, където цели две служителки ме увериха, че не мога, пренасяйки се към МТ да се прехвърля на прима, дори едната цела служителка звъне некъде си за по-сигурно.

А преди това вече бех подадал заявление в офиса на глобул, което за мой късмет не го беха още задвижили и го скъсаха, разбира се петта кинта ми казаха, че немало как да ми върнат.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: мотек, дължиш ми 5 леванови [re: Zo]  
Авторrazbira4a (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 00:24



mojesh da se prehvarlish na Prima !!!



Тема Re: мотек, дължиш ми 5 леванови [re: Zo]  
Автор cyg (<>)
Публикувано24.04.08 11:30



Патила, подобни на твоите:





Тема Mozesh !!!нови [re: Zo]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 14:57



Сигурно е!



Тема Re: Mozesh !!!нови [re: .]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано24.04.08 16:47



Убо де, ама я кому да вервам?? Разни точки и хора, пишещи на олигофреница или на лелките в офисите на ментел?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Хехе Не е вярно че не може Може аз вече го сторихнови [re: Zo]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано27.04.08 11:20



са нема да описвам процедурата ПОДРОБНО - и хабенето на нерви, да не съм им ркламно лице?
Може да се прехвърли на Прима Пролет както пишеше Мотек преди в друг пост,
за целта се попълва формуляр Заявление за пренасяне в мрежата на Мобилтел.
На втората таблица попълваш че искаш да ползваш именно тази услуга а не тази С Договор. (забравих как точно го беха формулирали_
Твоя е била грешката че си си скъсал сертификата от Глобул. Не на Мотек. Пренасянето както пише и в заявлението става до 10 дни, а не до 48 часа както е писано в посочения линк. Ако си направил това което ти казвам до 7 дена (2 за издаване на сертификата и до 5 за тарифирането от глобул вече всичко е готово). Верно е служителките в Офисите са тъпи некадърни неграмотни и се опитват по всякакъв начин да пробутат договор. Дори и с многократни разкарвания уж че издадената/Купена СИМ карта т.н. от тях чип трябва да се подмени. Но с многобройни обаждания на *88 от някой който е на договор с Мтел за да ти е безплатно процедурата СТАВА.
Ха на бас за 5 лева!!!

Това е единсвения начин за
1. запазване за Глобулски или вивателски номер без да плащаш месечни такси
2. за пренасяне на предпалтена vivatelska карта към посплатена (струва 10 лв. Пренасяш вивател - мтел, 5 лв и после 5лв за сертификат Мтел - Вивател).
Като цяло благодарение на тези 2 причини усилието си заслужава! Мтел се оказа с 2 крака напред пред останалите (най вече пред вивател които все още на 123 и в центровете на бтк не дават смислен отговор защо технически е невъзможно да се пренесе предплатена вивател към такава с договор) въпреки че Технически е.
:-)))))))

Редактирано от Koзaтa на 27.04.08 11:25.



Тема Re: Хехе Не е вярно че не може Може аз вече го сторихнови [re: Koзaтa]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано27.04.08 23:32



Ок, кажи ми тогава в кой офис си го направила, Козо :)

Иначе аз може да упорствам Глобул да извърши услугата, за която съм платил, но така и не съм получил, НО (!!!) държа в ментелски офис преди това да ми кажат, че може, а хора в нета.

А, ако прочетеш ще видиш, че съм късал заявлението, а не сертификата, което е друго.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Хехе Не е вярно че не може Може аз вече го сторихнови [re: Zo]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано28.04.08 07:15



ОК Не съм разбрала какво си скъсал сам си писал:

В отговор на:

А преди това вече бех подадал заявление в офиса на глобул, което за мой късмет не го беха още задвижили и го скъсаха,


Това е заявление за Пренасяне извън мрежата на глобул което като ти го дадат попълнено и одобремно от Глобул след 2 дена вече е и сертификат.
Магазина е на Плиска - до алеята на убитите писатели* В SkyCity в магазина също казват че може. На възраждане точно зад Сим Сити пред бараката на СКГТ също казват че може. Извърши си услугата първо при глобул и после пак влез тук.
Иначе съм склонна да ти вярвам служителките на мтел не само на Съборна са тъпи, смахнати и необразовани, не интелигентни и некоректни. Оправданието от *88 че услугата е нова и че служителките трябва да четат инструкции за да могат да отговорят на всички въпроси не важи, ако на какакта не и се чете и двъчейки дъвка ти каже - НЕ МОЖЕ НА ПРИМА.
Наистина по едно време ми дрънчаха да ме карат да ходя пак точно в този магазин на Мтел в които вече ми бяха приели сертификата от Глобул и Заявлението за пренасяне в мрежата на Мтел, ЗА ДА МИ ДАДАТ НОВ ЧИП(разбирай СИМ) и за ДА СИ ИЗБЕРА ВИД НА УСЛУГАТА която искам да ползвам ???? представяш ли си тъпотия, след като ми дадоха вече Новата Прима заедно с един телефон за 59 лв които си платих. И аз естествено им казах, че няма да ходя никъде и звънях на *88 им се оплаквах да ги премахнат тези защото съм си подала и платила коректно всичко. Така че една служителка ЗНАЕ друга не знае - просто има некадърнички и на Съборна и в другите магазини. Искрено се надявам да ги уволнят тези уронващи престижа магазинерки, защото те са паразити на компанията. Тази дето ми звъня и ме караше да одя пак в магазина им ама точно в този магазин, беше толкова арогантна че даже ми и затвори щото като я попитах - зашщо си играе с мене и ме кара да и правя опашка а не си върши работата да ме пренесе по-бързо - побесня!
От такива компанията им само губи. Лощото е че имаше и една нахална със син костюм а не с червена блузка, която по едно време беше толкова нагла, че се чудя тази как ли са я набутали че и издигнали. Говорише ми на ти. все едно ми е била в групата в детската градина. Ето тези лица всъшност излагат Мтел, с тях ние всъщност се срещаме лице в лице. Те са склонни да се държат типично по продавачески - да обиждат, и накърняват клиентките, да им дават некомпетентни мнения, и да жиеят в миналия век по Луканово време когато магазините бяха празни и отговора на всяка продавачка беше - НЯМА. Но явно политката на Мтел е такава, така или иначе те си казват имаме 5 000 000 абонати,за какво са ни повече. Сигурно им дават ниски заплати а и явно са и на % от броя сключени довоори. Не случайно тука се появи и онази смехотворна жалба на клиетн която 100% е излязла именно от слу8жителка във фронт офис - просто я е било яд че обслужва платежоспособни и е склонна да ги представи на обществото без да се замисли тя каква е всъщност. Най накрая искам и да допълня един факт който всъшност ме разби. Докато бях обслужвана пък, на единия от съседните компютри се чуваше постоянно звъка на идващия СЪОБЩЕНИЯ ПО СКАЙП Какво ставаше? Съседката и по "БАР" понеже нямаше работа беше решила малко и да почати! Представш ли си? Даже и преференциални цени за разговори не им дават щом на бачкането си предпочита да комуникира с PM по интернет!!!
Ето за това съм и бесна! НО иначе... като цяло Мтел в момента изби рибата! Да!
Офертата Прима класик с бонуси "приятели" е чудесна. Тя пести по 1 стотинка на цена разговири към всички оператори говори се на 33 ст /мин(а при тарифите с договор при другите оператори дори и на Мтел е къде къде по скъпо) освен това дава и безплатни минути към номера це;и 5!. Условието е да зареждаш на 30 дена поне по 5 лв. Но не всеки месец в продължение на години а когато искаш т.е. тя дава хем свободата на Клиента да избора - например ако изпадне в несъстоятелност и няма как да плаща зверски договорни такси не зарежда, но също така дава и възможността му ако може да си плаща да получава нещо евтино. Мтел изби рибата с нея и възможността да запази номерата на хората от другите оператори! Според мен така се печелят абонати не с 500 мин към 12 (????) номера за 15,90 или квото и да е там.

*Алеята на убитите писатели е тая от Плиска към Факултета по Икономика на СУ точно там дето застреляха онзи писател с книгите за мутрите.

Редактирано от Koзaтa на 28.04.08 07:34.



Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Zo]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано28.04.08 07:47



Всъшност искам да ти благодаря за това че съобщи че на Съборна са некадърнички! С удоволствие няма и да припарвам в този магазин на Мтел. Как може да ги назначават такива. И най-лошото вместо вътрешен одит да им направи проверка и да ги премахне, ги задържат.
М/у другото има и още нещо което бих искала да те питам Там магазин на Мтел ли е или на представители те им Хенди, или Мсвят или още кой са им? защото ако са преставители наистина не става такава преносимост. Значи Мтел не им е дал права да пренасят както и пък при тях трудно може да се вземе нещо на прима. Те гледат да сключват договори и да прибират пари от месечни такси - това им е далаверата!
Шото според

на съборна нямат магазин???



Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Koзaтa]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано28.04.08 18:57



Да, Мобилтелски е магазинът и е точно на Съборна, до Детмаг, в лево от Мейсънс.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: мотек, дължиш ми 5 леванови [re: Zo]  
АвторШo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 11:24



Мотек, дължиш ми 10 лева.......докато не реша друго





Тема Re: мотек, дължиш ми 5 леванови [re: Шo]  
АвторCиp Koч (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 16:50



аре стига с тея 5тарки бе, ората ти казват че може, тоя на дребно все по 5 лв иска. Къв ти е проблема че не си оправен и не мое да пазаруваш като ората?



Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Zo]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано01.05.08 09:35



хм да верно че там има магазин на Мтел. но явно според страницата им не се води точно на Съборна. Що не пробва поне и на Халите близо е до този въпреки че подлеза на ЦУМ/Шератон е разкопан и кръстовишето е натоварено и ужасно???

Иначе наистина съжелявам (за) работничките в този магазин, факт е че не могат да ходят на работа с кола щото де ще паркирват на това място и аз не мога да си представя!!!
Иначе са ще ти пиша нещо в

Заявлението за пренасяне на мобилни номера в мрежата на Мобилтел

на втроата таблица с въпроса:

Какъв тип ползване на услуги при Мобилтел предпочитате?

зачеркваш квадратчето:

само потребител/и

И го даваш заедно с ПОПЪЛНЕНОТО ПЛАТЕНОТО по 5 ЛВ. И ОДОБРЕНО До 2 дена ОТ ГЛОБУЛ (с подписи печати)

Заявление/сертификат за пренасяне на номера от мрежата на Глобул

На служителката в магазина на Мтел
Ако тя не ти ги приеме, наистина бих се запитала, как ли като е идвала на работа се е "тъпчела" в трамвая, кое от това не и е направило удоволствие, и кое я кара да си го изкара на потребителите (настоящите и бъдещите) пред щандчето и?



Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Koзaтa]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано03.05.08 03:53



Благодаря за ангажираността, но още не съм намерил време отново да пообиколя тъпите офиси и на двата оператора. Колко жалко, че не всичко може да става по електронен път, не е истина как мраза да се занимавам с разни служители.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Zo]  
АвторБлeeщa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 08:09



е в крайна сметка нема как да ти "прекодират" стария чип, т.н. (СИМ карта) електронно за да може да влезе в новата мрежа :-)
Иначе някой поиска тук заявленията в ел.вид и отговора беше че са стандартни одобрени от КРС бланки.
за съжаление ги няма дори и тук





Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Блeeщa]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано15.05.08 14:46



такаа, взех ментелската карта от Възраждане, където се оказа, че има читави служители, сега трее да чакам до довечера, за да ми я активират.

Само да питам, има ли неква финта за "Прима приятели", щото аз такава карта съм взел или автоматично си ставам на тази тарифа?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: Mozesh !!!нови [re: Zo]  
АвторБлeeщa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 18:02



е финта... има бе чети!!!!



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано15.05.08 18:04



088 1010 яко ме одруса, мислех че като вляза там ще имам избор за изпращане на настройки за ммс, защото ел джи не е в автоматичното меню на *88 и както се оказва все още не говоря на 33 ст/мин, явно трее да заредя поне 5 лв. за да получа този бонус или има начин да се активира с първоначалния пакет?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано16.05.08 20:55



IVR-a за настройки на 1010 е същият, като на *88


Ако си си регистрирал номера в mtel.bg (и ако има настройки за твоя модел) -

Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно за него

Тема Re:нови [re: Muchacho]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано18.05.08 20:04



Абревиатурата IVR нищо не ми говори :)

По принцип не ми пречи ръчно да си ги направя, то в същност го и направих де, но само не ми стана ясно за гпрс какъв айпи адрес да въведа, защото са дали само два днс адреса в страницата за общи настройки на тъпия им сайт. Примерно за вива въпрсният адрес е 192.168.123.123. Моделът ми е F3000, и го нема в падащото меню, а не искам да си пращам настройки дето може да не станат.

Иначе благодаря за отговора

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано19.05.08 09:11



По принцип ти трябва само APN: inet-gprs.mtel.bg
user & pass намат значение
ident./auth.: нормално, да не е secured
IP - автоамтично, или 0.0.0.0
DNS - автоматично, или 0.0.0.0

ако телефоан не може директно да се свърза, настройките са:
APN: wap-gprs.mtel.bg
user & pass намат значение
ident./auth.: нормално, да не е secured
IP - автоамтично, или 0.0.0.0
DNS - автоматично, или 0.0.0.0
proxy: 213.226.6.65 или .66
port: 8080

на някой телефони "IP" свъшност е "proxy" и пробвай с неговия адрес.




Тема Re:нови [re: Чo :)]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано19.05.08 16:52



ньъц, дава грешка, ако се опитам да се вържа към ньета, без въпросното айпи.

с нули пак не става, сложих 213.226.6.65 като айпи и също го сложих и като прокси, пробвах с началната страница не стана, после с m.abv.bg и се отвори, май е треело по-рано да се сета да пробвам със страници различни от началната на ментел.

иначе менюто на телефона е:




tettares zy8oi kwmis8entwn

Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано20.05.08 11:46



Ако

работи - друго не ти трябва



Тема Re:нови [re: Чo :)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.05.08 15:47



Защо

предлагат за различни модели телефони...има ли разлики? Аз в момента карам с една, дето я влача още от по-предната си Моторола и работи и с Мото, и със СЕ.
А по-нататък я предлагат в бг вариант..



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано20.05.08 16:18



Има я на различни езици, включително и на БГ.
В два основни варианта е за телефони с Java MIDP 1 (basic) и MIDP 2 (advanced).
В последна 4.1 advanced има много

.

Има и руски модификации, но те са на базата на по-стари оригинални 3.x версии.

Заслужава си обновяването




Тема Re:нови [re: Чo :)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.05.08 20:40



Аз свалих opera-mini-4.1.11320-advanced-bg, а също и същата версия, но international.
Ама сега ме мързи да включвам Блусолея...утре



Разгледах и екстрите...JSR-75, имам ли такова на К770i?



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор 6a6ma (непознат )
Публикувано20.05.08 20:49



Аз пък свалих една 92-62-90, версия пловдивчанка. Ама сега ме мързи всеки уикенд да ходя до Пловдив. Пробвал съм и всичките екстри. Такива има ли по другите градове.





Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано20.05.08 21:16



всички се-та от последните 2-3 години имат,можеш да му инсталираш и работеща програма с външен GPS



Тема Re: Чудесна теманови [re: Zo]  
Автор motek (ombre)
Публикувано20.05.08 21:20



Дали още дължа 5 лева или да дам и едно кръгче с колата да направиш?





Тема Re: Чудесна теманови [re: motek]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано21.05.08 11:27



хаха, е вече не ги дължиш :)

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re:нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.05.08 13:06



В отговор на:

можеш да му инсталираш и работеща програма с външен GPS



Дай малко подробности, pls.
Апаратът няма GPS модул, как софтуерно ще приема сигнал от спътника?



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано21.05.08 13:24



Очевидно става дума за външен GPS модул, който се свързва с телефона чрез bluetooth. Доколкото знам обаче (не съм много сигурен) въпросните модули работят само със смартфони.



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано21.05.08 14:10



mapnav.spb.ru+bluetooth gps-okolo 100 lv



Тема Re: Чудесна теманови [re: motek]  
Автор 6a6ma (непознат )
Публикувано21.05.08 14:34



А моите 10 кинта вървят ли като 2 кръгчета.





Тема Re:нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.05.08 14:57



и ли имаш предвид?



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано21.05.08 21:29



Да,програмата поддържа 10-ина онлайн карти, както и офлайн от мемори стика. няма гласова навигация но пак си е истински ГПС с карти,гпс проследяване и разни други екстри. Само гпс-а от линка е стар модел , новите модели са по евтини и по икономични , и по чувствителни, например холукс М1000 и подобни с МТК чип.

В форума на сайта има и няколко БГ карти,центъра на варна,бургас,софия...и някой ако е направил нови карти

Програмката тръгва във всички се-та след к700 и тук там някоя нокиа



Тема Re:нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.05.08 10:06



ок, мерси.
може и да си направя подаръче


Само дето вече покрай двата телефона трябва да нося и раничка - жично и БТ хендсфрийта, кабели за връзка с РС, БТ стик, няколко мемори стика, флашки, картрийдър...ако сега и GPS помъкна...



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано22.05.08 22:20



Може да се ползва и без гпс,аналог на Google eart,но иска гпрс трафик)



Тема Re:нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.05.08 11:10



и това е добра идея, стига да върши същата работа - да ми дава къде съм в момента.



Тема Re:нови [re: DTMF]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.05.08 00:21



И като как ще разбере къде си (картата ясно от къде)?

Welcome to the real world!




Тема Re:нови [re: Mopфиyc]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано24.05.08 13:58



Без ГПС става само за разглеждане на сателитните и други карти,не може да разбереш къде си



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано08.06.08 10:28



Оле боже и си от Варна, не те и мисля,м как до сега ходиш на плаж. Или само на кабакум дето мое се паркира до 100 м. и всичко е в колата а само с блутурутката която е водонепромокаема и тела набира гласово...
п.п. и още нещо не носиш ли? например това:

аз нося, за всеки случай. Естесвено Блусолейла е във "флашката". но това е "дребен аксесоар"



Тема Re: Чудесна теманови [re: motek]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано08.06.08 10:32



а аз може ли 1 кръгче на друго да направя?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.