Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 18.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема М-Тел случканови  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано17.01.08 12:18



Интересна случка с М-тел. За празниците бях в Испания и ми се случи нещо което явно се случва и на други, съдейки по мненията прочетени в този форум. Докато бях там си взех една местна предплатена карта и през нея ми минаваха част от разговорите. Та звъня аз на Вивателски номер в БГ, и си говоря без проблем, като на търсения му изписва испанския номер на картата от която звъня. След това звъня на М-телски номер в БГ и чувам следното в слушалката: "Сумата по сметката ви намалява, моля презаредете" (на български) и след това сигнал свободно, като на телефона изписва че го търси М-телски ноомер. Сами си правете изводите.

Ето още едно подобно мнение:





Тема Re: М-Тел случканови [re: ohluva]  
Авторrapan (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 12:33



по интересно е кой е voip провайдера





Тема Re: М-Тел случка [re: ohluva]  
Авторshema (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 15:08



А каква е схемата? В случая се вижда, че ти се обаждаш на МТел и всъщност "звъни" друга прима, която ти поема разговора към абоната. Това не трябва ли да е организирано от оператора, от който излиза разговора? Тоест твоят испански оператор да има някакви VOIP отношения с някой в България, който да прекарва разговорите през интернет и gateway устройство?

Иначе аз мога да потвърдя, че разговорите между Глобул и Водафон в Испания са перфектни като качество и се вижда истинският номер.



Тема Re: М-Тел случканови [re: ohluva]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано17.01.08 15:43



да не е имало пренасочване на номера на който си звънял ?

Think Positive !


Тема Re: М-Тел случканови [re: shema]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано17.01.08 16:49



Има логика в твоите думи, но според мен не е така. Ако е така както казваш, защо дадения испански оператор ще прекрва през интернет само разговорите към Мтел, а към Вивател и Глобул не? И съответно не само към този оператор се наблюдава случката, а и при други, и съответно пак само когато търсиш абонат на Мтел.



Тема Re: М-Тел случканови [re: Coтko]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано17.01.08 16:52



Няма пренасочване, защото аз проведох разговор с дадения човек, а и той не е на Прима. Иначе качеството си беше добро.



Тема Re: М-Тел случканови [re: ohluva]  
Авторshema (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 17:58



Ми кой знае колко пари иска МТел за терминиране на разговорите...





Тема Re: М-Тел случканови [re: ohluva]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.01.08 19:23



Сега ще ти кажа защо - защото е нормална и абсолютно законна европейска практика големите оператори да продават трафик на едро на посредници. Така операторите печелят от обемите и предвидимостта на продажбите си, а купуващите от тях трафик - от по-високата цена на продажбите на дребно. Дотук едва ли има нещо смущаващо, случва се в почти всички пазарни сфери.
Новото напоследък е, че с развитието на ИНет посредниците си отвориха гушите и вместо нормалната, не много голяма норма на печалбата от препродажбата на трафик на дребно, започнаха да вадят голяма норма, прекарвайки трафика през мрежата.
И се получава ти да инициираш разговор в исп.оператор, той го подава на посредника (по-скоро вече го е продал), той го докарва някак си до Бг (може през трасетата на Телефоника-Дойче телеком-бТК, примерно, може да има нает сателитен канал, може и през ВоИП) и го дава на тукашна такава фирма, с която има договор, а тя го праща на оператора за да го терминира.
Не съм в час с техн. страна на въпроса дали през целия този път може да се търкаля номера на викащия или е въпрос на допълнителни анекси това да се изпълнява, но съм абсолютно сигурен, че не е незаконно. За разни семкаджии-клипаджии е голям проблем, като в Бг не виждат номерата им и ги набутват...ОК, може и да е малко неетично да не виждаш викащия, но етиката и клипаджиите нямат общо с правилата

Сега защо към Вива не минава през Инет - имам предположения, базирани на комерсиалната част на въпроса - например едно от тях е, че Вивател няма договори с посредници да им продава трафик на едро - примерно защото искат сами да си печелят, но по-вероятно обемите им са толкова малки, че няма желаещи затова фирми...занимавах се известно време с това и знам какво говоря



А за Гл далеч не си прав - от глобулска карта ми звънят поне по 2 пъти седмично от цяла Европа - понякога виждам името, демек клипа минава, понякога - не, демек ВоИП. Същото е и при звънене от МТелска карта. И пак същото и при обаждания, даже още по-чести, от карта на T-mobile-GB.



Тема Re: М-Тел случканови [re: ohluva]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано17.01.08 19:52



Испанския оператор е сключил договор с фирма за пренасяне на международни разговори.
Същите тези фирми прекарват трафиак през интернет и терминират входящия чуждестранен трафик чрез наши фирми от локални номера.
Естествено прибират разликата м/у междуанродния и локалния разговор.

Операторите ни въведоха клаузи за нетипичен трафик (разговори, които са предимно в едната посока: вхощяи или изходящи), с което карти на договор станаха неизгодни за подобни цели и се премина на предплатени.

Същата ситуация е и със спешния разговор до 112 в Унгария, който дойде в спешния център в софия от софийски номер.

Защо се ползват таквиа фирми може да отговори единствено чуждестранния оператор.

Това, което бихме могли да правим е да предаваме номера на такива входящи точки на оператора, за да ги спират.




Тема Re: М-Тел случканови [re: Чo :)]  
Автор motek (ombre)
Публикувано17.01.08 20:52



Аз мога само да се присъединя към изчерпателния отговор на Чо :) и също да апелирам към всеки да сигнализира на мобилния си оператор когато получава подобни обаждания.

Редактирано от motek на 17.01.08 20:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.