Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: Mopфиyc]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано25.09.07 15:09



Може да се добавя в групи, а може и фирмата да даде своя карта или карти, и да ги ползва като входни точки само тя. Тогава е 0.00ст/мин и излиза на сметка да се ползва и за разговори с фиксирани мрежи (4 ст/мин).

--



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: DTMF]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 16:20



Значи грубо излиза грубо 1/2 МБ на минута .... ако не е на голям пакет данни е доста по скъпо от варианта с мобигейтър който ще си избие 240те лв.



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: Emo]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано25.09.07 20:59



не съм правил тънки сметки, аз съм с пакет 100 мб за 18 лв , но рядко ползвам скайп. само за експеримента тествах. На телефон с 3 Г мисля връзката беше малко по добре, а при ейдж трябва да се изчаквате със събеседника



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: O!Sag]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 11:12



Може и още по-евтино. С подходящ php скрипт ( http://www.simong.net/finarea/ ) и заредена сметка при Voipwise може и за 10 стотинки да се говори от мобилния с чужбина



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: Vivata]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано26.09.07 11:25



Дай примери, не бъди голословен :-)

--



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: DTMF]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано26.09.07 18:31



Или ако не му трябва втора карта за разговори и повече трафик, си взима ДАТА СИМ от Вивател (там Войс услугите са спрени) и срещу 36 лева месечно има 1 ГБ трафик.

Отделно, че вивател има EDGE навсякъде където има покритие, а не само на определени места (като М-Тел).



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: Emo]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано27.09.07 00:01



Според Гугъл около 8кб/с.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: Emo]  
Автор checho (новак)
Публикувано27.09.07 17:22



Струва ми се, че всички изпускате една много важна подробност като коментирате трафика на Skype. Какво ще стане ако си пуснете Skype и той почне да поема relay трафика на други абонати? И както не може да се спира тая опция, малииииии...... иначе същинските разговори не правят повече от 20-30 мегабайта на час; един поток от 64 килобита е достатъчен, ама какво правим като почне да пренася трафик на други абонати?



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: checho]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано27.09.07 21:31



Как точно ще пренася трафик на други абонати? Не ми стана ясно



Тема Re: Skype разговори през EDGE?нови [re: Emo]  
Авторskype (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 01:30



абе кви са тез мераци да говори по скайп през мобилен интернет? че тва ще ви излезе през носа бе. като стане мобилния интернет стотинки, тогава ще се мисли за такива екстри - няма да е скоро предвид лакомията на родните оператори




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.