Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема GPRS - Това не е вярно!нови  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано11.08.07 20:23



GPRS - General Packet Radio Service


GPRS е технология за пренос на пакети от данни през мобилната мрежа със скорост до 84 kbps, увеличена значително в сравнение със стандартната GSM dial-up връзка (9,6 kbps).

GPRS ви позволява непрекъсната свързаност с интернет и ползването на WAP услугите предлагани от М-Тел. Заплащате само реално използвания обем от данни, а не продължителността на сесията.

Докато ползвате GPRS вие не губите възможността за провеждане на разговори. - Това не е вярно. Ако решиш да проведеш разговор интернет връката се прекъсва.



GPRS е достъпен в цялата мрежа на M-Тел.





Тема Re: GPRS - Това не е вярно!нови [re: мoбимeн]  
Автор JustV ()
Публикувано11.08.07 20:53



еми зависи от телефона.има устрайства от различен клас А Б и Ц.Ц е когато ползваш гпрс не можеш да се обаждаш и да ти се обаждаш.Б е когато ползваш гпрс могат да ти се обаждат и обратното, но докато говориш връзката за данни се "задържа" и после за възобновява.при А можеш да говориш и да ползваш гпрс едновременно.разбира се всичко зависи и от оператора.но прринципно технологията позволява разговори и данни едновременно.



Тема вярно e [re: мoбимeн]  
Авторn1 (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 21:32



Докато ползвате GPRS вие не губите възможността за провеждане на разговори - никъде не пише че интернета не прекъсва Ако решиш да проведеш разговор интернет връката се прекъсва тва са непротиворечащи си твърдения, точно прекъсването на интернета ти дава възможност да проведеш разговор, щото ако ползваш wap през csd, основната ти линия е заета, темата ти е безсмислена



Тема Re: вярно eнови [re: n1]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано11.08.07 22:15



До n1: По-скоро твоите разсъждения са безсмислени. Да не си от маркетинга на Мтел?!

До JustV: Да, най-вероятно технологията го позволява, но Мтел не го позволява. На *88 ми казаха, че разговорите са били с по-голям приоритет и за това интернета го "режат".

Редактирано от мoбимeн на 11.08.07 22:16.



Тема Re: вярно eнови [re: мoбимeн]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано11.08.07 23:16



Изречението Докато ползвате GPRS вие не губите възможността за провеждане на разговори. си е вярно



Няма нищо общо с оператора. Това си е стандарт, в който има (както ти казаха) има 3 GPRS класа.
Class A: може едновременно разговор и GPRS
Class B: при ползване на GPRS и получаване или иницииране на разговор, GPRS се паузира и се възстаовява след края на разговора
Class C: само глас или само GPRS

Зависи единствено от крайното устройство какъв клас е, т.е. телефона ти.
С N95 ползвам и двете едновременно

Class C се ползва от GPRS модеми, аз поне телефон не съм срещал.




Тема Re: вярно eнови [re: мoбимeн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.08.07 12:33



Лъжеш яко...многократно съм бил логнат в КЮто и съм получавал повикване...гпрс се задържа, докато говоря, след което е пак наличен. Всички получени съобщения излизат, не са загубили (прекъснати), докато говоря.

Измисли нещо по-умно



Тема Re: GPRS - Това не е вярно!нови [re: мoбимeн]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано12.08.07 12:59



Ако си в интернет и някой ти звънне, интернета прекъсва и телефона ти звъни.
Няма нищо невярно в това, и това е единствената гледна точка от която е продиктувано това твърдение, а на теб явно много ти се иска нещо друго и затова ти се привиждат други възможности.

За целта която искаш трябва да си купиш VMCC или нещо подобно, и тогава интернета ще ти е напълно независим от разговорите.

Редактирано от Пeтъp_ на 12.08.07 13:01.



Тема Re: GPRS - Това не е вярно!нови [re: мoбимeн]  
Авторnekoi si (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 13:24



Защо не ползвате google преди да постнете нещо.....



Тема Re: вярно eнови [re: мoбимeн]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 16:56



Искам само да те попитам, тъй като и този път съм на мнението на момчетата:
Докато ползваш GPRS връзка, и някой ти звънне, лелката казва ли му: Телефона на абоната не е вкключен или получава сигнал свободно/сътоветно мелодии там всекакви за звънене как се казваха тези услуги при Мтел им забравих името/?
И аз не виждам защо трябва да трърдиш, че си лишен от възможността да ти звънят докато позлваш GPRS връзка.
И какво значение има тука маркетинга на Мтел който на последно време за нищо не става но точно в този случай:

В отговор на:

Докато ползвате GPRS вие не губите възможността за провеждане на разговори.


се е изразил вярно?



Тема Re: GPRS - Това не е вярно!нови [re: мoбимeн]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано12.08.07 17:08



Докато ползвате GPRS вие не губите възможността за провеждане на разговори. - Това за мен означава: разговорите не пречат на интернета, т.е. можеш да си говориш и да браузваш едновременно.

Написаното в сайта на Мтел дава възможност за грешни тълкувания!

П.П. Голяма злоба голямо нещо.

Редактирано от мoбимeн на 12.08.07 17:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.