Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Казус няма, ясно е...нови [re: misto]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.07.07 22:07



ди­с­к­ри­минaция, мн. ди­с­к­ри­ми­нaции, ж. Ог­ра­ни­ча­ва­не на пра­ва­та или ли­ша­­ва­не от пра­ва на гру­па гра­ж­да­ни по ня­ка­къв признак.

Та кого от какви права лишава Лууп?
На някой да му е отказано правото на мобилна връзка?



пре­цедент, мн. пре­цеденти, (два) пре­цедента, м. Ми­нал слу­чай, кой­то мо­же да слу­жи за при­мер или за обя­с­не­ние на дру­ги по­до­б­ни слу­чаи.

Ако някой демократичен съд обяви Лууп за дискриминация, то ще бъде залят с искове за 100% същи случаи, касаещи преференциална цена за коя да е услуга за ученици, студенти, инвалиди и т.н. Включително специалната промоция на Вива със студенстските карти. А аз веднага ще мога да съдя един парижки хотел, дето ми взе за спане 70 евро, а на дъщеря ми - 13, щото имаше карта на международна студентско-ученическа асоциация ли беше там. И ползваше и над 50% отстъпки за всякакъв транспорт без самолет.


ПП: Хубаво е да отваряш тълковния речник преди да ползваш думи за който хал хабер си нямаш идея какво значат и да станеш поредния чукча-смешко.
Не че ще го направиш, де, ама да си кажа.



Тема Re: Казус няма, ясно е...нови [re: Cтepн™]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано26.07.07 22:38



ди­с­к­ри­минaция, мн. ди­с­к­ри­ми­нaции, ж. Ог­ра­ни­ча­ва­не на пра­ва­та или ли­ша­­ва­не от пра­ва на гру­па гра­ж­да­ни по ня­ка­къв признак.

АКО СИ ДО 26 - ВЛЕЗ!

На теб как ти се струва? Признакът "възраст" достатъчен ли е?
ОК, аз съм съгласен да се правят отстъпки за учениците. Но ако им се правят отстъпки, защо не се правят за цялата мрежа на оператора МТел еднакви отстъпки, а? И за всички номера в МТел да са им на 1 ст. а не само за 0883? Знаеш отговора - зарибяване.

ПП. Хубаво е да мислиш преди да пишеш. И когато ти говорят, пак мисли преди да повтаряш. "Не че ще го направиш, де, ама да си кажа."





Тема Да пофилософстваме пак ...нови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано27.07.07 02:45



Дъщеря ти може да е спала за 13 евро със картата си, но ако е поискала да плати и двете легла в стаята по 13 евро, със сигурност щяха да и откажат любезно.
Същото се отнася и за другите отстъпки, свързани с възрастов признак/образователен статус.
Ако дъщеря ти е учаща, тя може да си купи карта с намаление за градския транспорт, но може да пътува само тя - ако ти вземеш картата и се качиш с нея в рейса, със сигурност ще ти поискат документ че си учащ, какъвто няма да можеш да представиш.
Ако някой от родителите ти е пенсионер, може да си купи билет за влак с намаление, но може да пътува само той - ти не, защото кондуктора винаги иска документ, доказващ правото на закупуване на билет с намаление.
И т.н., и т.н.


Проблемът на Луупа е, че няма механизъм, гарантиращ, че тези карти ще се ползват само от хора до 26 години. Ако беше обратното, нямаше да има проблем. Но не е така. Няма проблем клиент на луупърска възраст да си купи повече от една карта. Даже всъщност няма и формално ограничение картите да се ползват само от хора до 26 г. възраст - просто при навършването им задължителното минимално потребление се увеличава от 15 на 25 лв.
Така че без да отварям тълковен речник, само на базата на логични разсъждения си мисля, че всеки на възраст 26 г. и 1 ден, желаещ да вземе 1-2-3-n карти Лууп, има право да недоволства защо му се отказва.




Тема Re: Казус няма, ясно е...нови [re: Cтepн™]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 10:35



май ти нещо не си в час с думите ...

правиш ли разлика между отстъпка и отказване на услуга ....

трябваше да те изхвърлят от хотела в париШ като си нямал такава карта и тогава да се обаждаш

fous ta cagoule



Тема Re: Казус няма, ясно е...нови [re: Cтepн™]  
АвторИ (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 20:17



извинявай а за любовницата ти колко взе? за Кучето,..? Какво ни интересуват личните ти взаимоотношения с дъщеря ти по Парижките хотели? Сигурен ли си, че е била дъщеря ти или жрица която е знаела как да си изкара ефтиния хотел?
Всъщност за кво ли те питам! Още лични истории да ни дадеш за пример? Нещо по -така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.