Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 04.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема HSDPA впечатления  
Автор C_H (непознат )
Публикувано23.12.06 13:59



Искам да попитам някой който е ползвал HSDPA.
Аз на работа ползвах наскоро и определено не беше това което очаквах. Картата беше от тези 1.8Мбит -а, скоростта беше според програмта на PCMCIA картата около 2 -3к/сек. Не съм убеден, че това е нормално обаче. Иначе и цената си е доста корава.
Единственото което на пръв поглед ми се стори че върви добре е страницата на Мтел.

Та ако има някой които иска да сподели някакви реални впечаления - говоря хора имащи ползващи такова нещо въпреки цената.



Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: C_H]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано23.12.06 14:28



хахаха, много ниска скорост за дебелата цена





Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: C_H]  
Авторbdf (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 17:08



При мен работи добре .

Например това клипче от data.bg се гледа в реално време без паузи. http://vid.data.bg/download.php?k=ibo9ulet&t=orig&sid=l3m97snxlmebn7fpvbdx
При сваляне на диска по стандартниа начин "Save Target As..."скоростта download беше около 650kbps с пикове от 1,4Мbps. На края се получи "Downloaded 18,3MB in 3 min 31 sec" . Което е 18,3МБ за 211 сек или скоростта е 18,3МБ/211сек = 86,7KB/s = 694kbps

В крайна сметка скоростта зависи не само от HSDPA което е от теб до Мтел , но и от натовареността на самиа сайт откъдето сваляш и връзката през интернет от Мтел до самиа сайт.

Твоята толкова ниска скорост се дължи или на неработещ сайт или на проблем с картата/лаптопа ти.



Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: C_H]  
АвторWPP (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 19:57



Хмм, нещо е имало проблем ми се струва... Моментен и не е в радиосредата, а най-вероятно по IP мрежата на МТел след като си имал добра връзка със сайта им...

С HSDPA би трябвало да си цъкаш с поне 500 kbps. Е, засега де, защото все още 3G мрежата не е натоварена... По-натам скоростта ще зависи силно от това колко народ е кацнал на един и същи клон образно казано... Защото ресурсите се разпределят (по дадени правила) динамично между всички потребители, които използват в един и същ момент дадена базова станция. Засега ползващите са малко и следва да имаш повече от добра скорост





Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: C_H]  
Авторmoleo (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 21:55



100 k/s



Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: WPP]  
Автор C_H (непознат )
Публикувано24.12.06 22:53



Аз затова и уточних, че не питам за по принцип, а на практика.
И на мен ми се вижда малка скоростта, за тия пари. Определено ставаше дума за всички страници без тази на Мтел.

Сега като поразпитах те това все още не рекламират усилено услугите, може би явно не са доработени.



Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: moleo]  
Автор piratko (играч)
Публикувано25.12.06 23:12



Ми аз съм ползвал и съм доволен, за мобилен нет си е перфектно :)



Всички кучета отиват в рая

Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: C_H]  
Авторbilboto (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 13:29



Да споделя и аз мнение. Ползвам такава карта от 1 месец. Скороста в София е добра, но из провинцията е бавничко (основно ГПРС).

За цената много зависи какво правиш, но за 1 месец успях да направя само 250мб като ползвах поща и не съм доунлоадвал. Ползвам и ВПН до офиса.

Можеш да разчиташ на скорости до 100кбайт/сек, което намирам за много разумни.



Тема Re: HSDPA впечатлениянови [re: bilboto]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 13:47



Имай в предвид, че WinXP доста често си тегли упдейти от интернет. На много компютри това става напълно автоматично дори без да се изка потвърждение от потребителя. Та тези упдейти могат да повишат месечната ти сметка , ако не ги контролираш. Хубавото на картата е че е комбинирана - където няма HSDPA, ползва EDGE - напълно достатъчно за е-маил , а където няма и EDGE ползва GPRS.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.