Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 17.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема надписване на сметкинови  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 14:20



спокойно си сърфирам в нета вчера през мтел и гледам на телефона че ми е отчело 278 320 В и си правя извода че сметката ми ще скочис окло 2лв!!!но си проверявам сутринта и тя скочила с над 3лв. питам на *88 и ми обясняват че по-късно ще ми сеобадят от технически отдел. Добре!!! Обадиха ми се и обясненията какви са? Че в системата отчита около 1МБ Питам защо такава голяма разлика. тел.не бил отчитал в началото. Е, все пак имам висше техн. образование и знам, че това са само измислици!!!Та, извода за мен е никакъв ментел вече!!!



Тема Re: надписване на сметкинови [re: мишo]  
Автор little_android (androida)
Публикувано07.11.06 14:31



спокойно при всички оператори явно е така. И аз съм имал проблеми от подобно естество - само че при глобул



Тема Re: надписване на сметкинови [re: little_android]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 19:06



blagodarq za uspokoenieto, koeto ne me uspokoqva. do koga da tarpim!!!!!



Тема Re: надписване на сметкинови [re: misho]  
Автор Coтko (непознат )
Публикувано09.11.06 00:30



За целта си имам и Мобифон.. Няма интернет - няма проблеми :) ааа да и проблеми с покритието също няма :)



Тема Re: надписване на сметкинови [re: мишo]  
Автор Silenus (непознат)
Публикувано09.11.06 00:50



Възможно обяснение е, че всички оператори таксуват и изходящ трафик!
може да си има 2мг входящ и 1мб изходящ





Тема Re: надписване на сметкинови [re: misho]  
Автор little_android (androida)
Публикувано09.11.06 09:47



аз не съм търпял - писах няколко оплаквания до глобул и единственото което направиха е да си направят труда да изследват самите те няколко телефона как се държат при сърфиране в ГПРС. Отговориха ми че и те отчитали различен трафик от този който системата на глобул отчита, но нищо не можело да се направи



Тема Re: надписване на сметкинови [re: Silenus]  
Автор little_android (androida)
Публикувано09.11.06 09:51



едва ли е толкоз глупав човека да не знае тази особеност. По-скоро "Чо" преди се опитваше да ми обясни, че имало някакъв overhead който апарата не взима под внимание. Ама при мен този "overhead" е стигал 200% от самия трафик - което е меко казано ненормално.



Тема Re: надписване на сметкинови [re: little_android]  
Автор VANDAL (арийски герой)
Публикувано09.11.06 10:29



200%,но колко байта ти е бил трафика

не че искам пак да спорим за тази тема.просто питам че не ми се рови назад в темите.

my next?

Тема Re: надписване на сметкинови [re: little_android]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано09.11.06 11:43



А дали е възможно разликата да се проявва от закръгляването, което го правят операторите. Четох условията, и аз всъщност ползвам GPRS през системата на Вивател, но в разпечатката ми пишат съвсем прилични стойности на килобайтите. Които обаче стойности биват "закръглени" нагоре до цял килобайт. Мда, привидно няма проблем, закръгляването е минимално, но на какъв интервал от време се прави закръгляване?!?!? Или на какъв брой прехвърлени пакети? ... Защото ако чатиш по ICQ, телефона ти прехвърли 200 байта, и направи пауза - системата може да ги "закръгли" веднага до 1KB, и при следващия пакет да закръгли пак така 200-300 байта към цял килобайт, а ние да се чудим. Затова в профила на GPRS настройките в телефона има една настройка "GPRS lingertime", на която аз по съвет на специалист слагам стойност 900. Не мога да се свържа със специалиста, защото го няма, но просто споделям, че поне при мен системата не се гъбарка, и отчита правилно. Става въпрос за Вивател, и една "Прима" на Ментел.

Щирлиц



Тема Re: надписване на сметкинови [re: Щиpлиц]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 12:26



каквото и да е закръгляването да достигне до 300000Б а не до 1Мб!!!!.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.