Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 15.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тема за размисълнови  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано04.10.06 18:31



така като се потях като прасе в градския транспорт този следобед ме озари едно прозрение.мтел нарича лууп нова мрежа.до тук добре,но ще дойде преносимостта на номерата.тъй като 0883 е все едно друга мрежа дали всеки абонат на мтел или на друга мрежа ще може да мине в лууп като си запази номера и дали 0883 номера ще могат да минат към нормален план на мтел или на друг оператор.не се ли прецаква малко идеята на луупа?как абонат на лууп ще разбере дали набира лууп абонат или друг абонат на мтел (който е преминал с 0883 номера на друга тарифа)





Тема Re: тема за размисълнови [re: VANDAL]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано04.10.06 19:06



На теория, М-тел биха могли да въведат условие, забраняващо на абонатите на Лууп да преминават на друг абонаментен план, освен ако не си сменят номера. Това обаче само в рамките на компанията. На практика, няма как да забранят на абонат на Лууп да си портира номера към друг оператор, защото тази "нова мрежа" си е само маркетингова. Тук пак опираме до компетентността на маркетинговия отдел на М-тел - очевАдно някой там, или пък всички заедно, не са предвидили, че с тези си условия Луупа хич не се връзва с задаващото се портиране (което може и да стане, но поради ред причини да си остане само хипотетична възможност, но това е друга тема).


Обаче всяко зло за добро. Ако абонати на Лооп желаят въпреки всичко да си портират номерата, М-тел ще се принуди да им предложи такива условия на тарифи и обслужване, че клиентите сами да се откажат от тези си намерения - нещо, което в компанията иначе изобщо не би им минало през главата.

П.П.: М-тел казват, че номерата в "новата мрежа" започват с 0883. Чисто теоретично, ако те държат на точно това определиние, не би следвало да има проблем абонат на Глобул да отиде там, като си запази номера. Обаче ще трябва да отпадне условието за 0883. Което, от своя страна, направо ще е*е цялята досегашна маркетингова стратегия на Лоопа. Абе, каквото и да си говорим, М-тел според мен си имат голям проблем с тази работа.


Обичам боба, леба и да е*а!!!

Редактирано от deadreckoning на 04.10.06 19:12.



Тема Re: тема за размисълнови [re: deadreckoning]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано04.10.06 19:15



добре абонат на лууп може да портира в глобул или вива,но ако вива иска да портира в лууп?тука става интересно.пак мтел може да направи врътка, но нали всеблагата еврейска..пардон -европейска комисия..сещаш се

също мтел си е в правото да забрани на лууп абонати да минат на друг техен план,но същата тая комисия.да речем че ги задължат да може остава проблема как абонатите на лууп звънейки на 0883 ще разбират че това няма нищо общо с лууп или звънейки на 088ххххххх или 087ххххххх и 089ххххххх че е лууп.наистина кратуните от маркетинга не са мислили за портирането.



Тема Re: тема за размисъл [re: VANDAL]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано04.10.06 19:30



... но ако вива иска да портира в лууп?
Тук постановката е такава - абонат на Вива иска да премине в М-тел, като използва като абонаментен план условията, които самият М-тел предлага на клиентите на Лууп. Теоретично, М-тел не би трябвало да му откаже. Аз обаче не съм запознат дали при портирането може да има ограничение на абонаментните планове, които може да избира идващият абонат. Не би следвало да има такива ограничения, т.к. това противоречи на цялата идея на портирането. Следователно, М-тел ще трябва да се откаже от "новата" мрежа и по-специално от това 0883.
Аз лично виждам нещата така - много е вероятно М-тел да се принуди да преобразува Лооп в обикновен абонаментен план, с условието всички които са на този план, да говорят помежду си на и 1 ст. и т.н., без да има изискване номера да започва с 0883.
При всички случаи кратуните от маркетинга трябва да ходят да си гръмнат маркетинговите дипломи на стрелбището!!!



Обичам боба, леба и да е*а!!!

Тема Re: тема за размисълнови [re: deadreckoning]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано04.10.06 19:53



да ама как ще се разбира кой,но кого звъни,кой какви пари взима,дава,пере.....това портирането си е една простотия на еврейския съюз и аз се моля да не идва.само ще стават каши и простотии "по български"

има и други начини за конкуренция и развитие на пазара.иначе мене и без диплома да ме сложат в мтел,по една каса бира на ден до бюрото такива тарифи и промоции ще им измисля ... ще се чудят как не са ме намерили по-рано



Тема Re: тема за размисълнови [re: VANDAL]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано04.10.06 20:18



Мисля, че е погрешно разбирането, че портирането е създадено, за да може всеки да си менка операторите когато си иска, като си запазва номера. Въпросът как потребителите ще научават в коя мрежа е номера, на който звънят, е чисто технически. Според мен, идеята на портирането е да се принудят операторите да правят по-изгодни тарифи за потребителите, за да не бъдат доени прекалено, понеже поради ред причини им е неудобно да си сменят номерата.
Що се отнася до това да те сложат в М-тел - на опашката колега, на опашката! Аз вече подадох документи, разбира се, очаквам да получа отказ ...



Обичам боба, леба и да е*а!!!

Тема Re: тема за размисълнови [re: deadreckoning]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано04.10.06 20:30



оо далече съм от там колега.има време.не че не ме влече като идея,но само заради парите.не ми се работи с ненормалници, с каквито е пълно в операторите ни.всичко кадърно се изнесе и няма кой да работи.пари дават хората,ама няма..... както толкова някаква си комисия иска да направи нещо добро за потребителя има си други начини,но е по трудно.защо да не накараш потребителя да не желае да си сменя оператора и следователно номера?вярно по-трудно е,но няма ли да сме по-доволни така





Тема Re: тема за размисълнови [re: VANDAL]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано04.10.06 20:36



Именно колега, именнно - аз много отдавна съм достигнал до тоя извод, че операторите трябва да правят така, че самите потребители да не желаят да ги сменят. Тогава нито ще се притесняват от портирането, нито от, видиш ли, "нелоялната" реклама на най-малкия мобилен оператор. Очевидно обаче учените маркетингови тикви в най-големия мобилен оператор изобщо не могат да стигнат до този извод ...



Обичам боба, леба и да е*а!!!

Тема Re: тема за размисълнови [re: deadreckoning]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано04.10.06 20:42



няма кой да работи това е истината





Тема Re: тема за размисълнови [re: VANDAL]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано04.10.06 20:46





Обичам боба, леба и да е*а!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.