Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: mizrahi]  
АвторOkoтo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 10:41



"Нашият закон забранява дискриминацията по признак "възраст" а примерът с БДЖ не е съвсем точен - там има отстъпка за ученици и студенти а не за лица под 26 години примерно."
Как да няма, има карта за младежи до 26 включително, след 26 - духаш супата.
Купуваш си същата карта на двойна цена.
В тази връзка - те не ти отказват достъп до мрежата, има още 30ина тарифни плана - можеш да си купиш от тях, няма никакъв проблем, освен, че е малко по-скъпо.
Къде е разликата?





Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: Okoтo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.06 11:31



Ако си прав, значи следващите поред са БДЖ :) Нека изчакаме становището на Комисията, макар аз да имам някои опасения, че членовете й са доста корпоративно ориентирани и не съм сигурен в тяхната безпристрастност, но предпочитам все пак да преценя от собствен опит дали работи или не. Ако преценя, че не работи както трябва, ще пробваме и в съда, там поне нещата са малко по добре...



Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: mizrahi]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.09.06 13:44



Ами същото е:
Един от плановете на МТел е за до 26 год., с облекчени условия, но те важат само за номера 0883.
Една от тарифите на БДЖ е само за..... (на 14 пак ще получи като непълнолетен, даже и да не учи

), но отстъпката важи само за бърз влак, 2 класа, без спално място

ПП: И знай, че в Конституцията и законите също има и текстове за особена защита на подрастващи и учащи...комай само МТел от частните дружества дава някакви преференции в тази насока.

Затова смятам, че ако се тръгне само за текста за дискриминация и не се огледа нищо друго и се създаде прецедент, то ще се отприщи лавина...защо например, според рекламите, само червенобузести и русички бебета ползват еди кой си прогресивен Памперс? Или е обратното - само бебета, ползващи такъв стават толкова здрави и сладки?

Редактирано от Cтepн™ на 24.09.06 13:49.



Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: mizrahi]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано24.09.06 15:14



на това му се вика PR.
Mтел след като видяха че никой толкова ни му пука за т.н. Млада мрежа са решили да платят на тази организация да заведе дело срещу тях, за да могат да ги разнасят по новините - т.е. в най-гледаното време почти без пари.



Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: RepeatableRead]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано24.09.06 15:38



Именно.Доста прозира вече и с това дело.Чудят се по какъв начин да заинтересуват хората да влязат в Loop и това е поредната реклама.Подобно на това дето папата рекламираше филма и книгата "Шифъра на Леонардо"

Ако статия за това се появи във "Стандарт" ще съм 100% сигурен,че това е с цел PR

-=MaHLaN=-


Тема Човек без работа...нови [re: mizrahi]  
Автор Eдинтип™ (wanted)
Публикувано24.09.06 17:00



Чудя се тези нямат ли си по-важни за тях занимания, че се ровят в тези неща???

Редактирано от Eдинтип™ на 24.09.06 17:01.



Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: RepeatableRead]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.06 17:44



С риск да попаря конспиративните ви теории, никой за нищо не ми е плащал - просто мнението ми е, че има дискриминация и смятам да пробвам комисията, дали работи, защото това е един добър повод...пък ще видим какво ще стане...

Предполагам, че има и по важни неща с които една правозащитна организация може да се занимава, като например световния мир и глада в Сомалия, но пък аз съм скромен и моите колеги също - на нас ни стигат и дребните неща, защото малките "болести" могат да ти отровят живота...



Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: mizrahi]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано24.09.06 18:34



Е то разбирам да беше голямата оферта ама не виждам нищо примамливо в нея .. точно затова се учудвам толкова,че има хора на наистина зряла възраст,които имат желание да подпишат ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: Nistel]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.06 21:14



Е, то това е друга тема, щото няма проблем да се заобиколи тази "забрана" като просто помолиш някое лапе да я купи вместо тебе, ама не е там въпросът а в принципа - това е все едно някое бабе на 67 години да отиде в аптека и да не й продадат дамски превръзки, щото нямало да й трябват примерно...

Или ако си затворим очите, утре ще се появят табелки на заведения от типа "За цигани, негри и турци забранено..."

Така че - трябва да се справим с малките неща, докато са малки, щото като пораснат, трудна работа...



Тема Re: Жалба срещу Мтел за дискриминация...нови [re: mizrahi]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано24.09.06 21:18



ако изключим негрите идеята ти за заведенията не е лоша






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.