Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 01.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Безплатни минути ли?!нови  
АвторИзмaмeн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 10:04



На договор съм и уж имам 30 безплатни минути на месец. На хартия , обаче! А в действителност нещата са малко по-различни! За последния месец не са ми отчетени безплатните минути на нито една от двете карти по договора! Служителка от *88 ми обясни че е станала грешка и ще бъда обезщетен. С какво? Когато аз не си изпълнявам задълженията по договора, Мтел има право да го прекрати. А аз имам ли право да го прекратя? Ако си платя неустойка, нищо че всъщност виновни са Мтел! и как тези добри хора ще ме убедят, че става въпрос за единична грешка, че няма да се случи отново и чр не се е случвало досега? как да бъда сигурен, че билинг системата, която е сгрешила сега не е грешила при изчисляването на дължината на разговорите и т.н. Как? По принцип сметката ми се движи около 70-80 лв. Този месец е под 60, а с тяхната грешка излиза 72лв. Точно колкото плащам обикновено. Случайно ли е или шансът да се усетя е минимален?
Лек и успешен ден на всички, желая ви точни сметки, въпреки че се съмнявам че е възможно...



Тема Re: Безплатни минути ли?! [re: Измaмeн]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано04.04.06 16:23



Шанс да се "усетиш" има ако си прегледаш фактурата, която получаваш накрая с месечната си сметка. Там пише "отстъпки" или "безплатни минути".
Ако не си я преглеждаш - можеш да се усетиш само ако си медиум.
А ако тръгваш с презумцията, че ще те лъжат - вземаш си една карта с еднаква тарифа към всички без разлика в натоварено или ненатоварено време и... си броиш минутите.



Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: BlondNigger]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано04.04.06 16:46



И да си брои минутите, много трудно може да пресметне сметката си. Телефона на края на месеца ще е отброил примерно 60 минути, като ще е събрал разговори с различна дължина, включително и такива от по 15, 20, 30 секунди, които ще обедини в общо време. Само че Мтел няма да ги таксува така, а като самостоятелни минути. Така общо изговорено време от 5 минути напълно реално може се таксува като изговорени 10 и дори 20 минути.
Ако оператора краде дори само по една секунда от всеки разговор, това на месец може да е доста голям страничен доход за него. А една секунда кой ще ти я улови.. А една секунда е на стойност от половин до 1 ст.



Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: Terko]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.04.06 17:32



Глей ся, пич, далеч съм от мисълта, че в МТел стават и лягат с желанието да угодят на абсолютно всичките си абонати, но безкрайно се дразня от хора, които разсъждават със задника си.
значи, ако човек има желание и воля, може без проблем да си засича продължителността на всеки изходящ разговор.
От друга страна си правиш регистрация на страницата на МТел и всеки месец можеш да си сваляш в екселски файл списък с разговорите. там си пише всичко - кога си говорил, с кой си говорил и колко секунди си говорил.

Както казах въпрос е на желание и воля да засечеш вярна ли е информацията и да разбереш с колко секунди на разговор те лъжат, ако въобще те лъжат.
Ако някой не знае как да работи с Ексел аз съм навит срещу скромна сума по договаряне да му направя съответния анализ
Другото си е чиста проба дърдорене.

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: f(x)dx]  
АвторИзмaмeн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 17:43



Здравейте! Значи може би аз не съм се изразил особено добре, но всички тези въпроси са реторични. Аз точно така се усетих - като гледах "отстъпки" във фактурата. Въпросът е защо трябва да го правя, за да бъде Мтел коректен с мен?!
@ f(x)dx: Много си остроумен, ама за съжаление и от Ексел разбирам и си следя е-фактурата...
Смисълът на целият пост е следният: Мтел ме лъже и системата им на таксуване е компрометирана пред мен, но ако искам да прекратя договора си трябва да платя неустойка, заради техните грешки (защото аз искам да го прекратя заради въпросните грешки).
А иначе че те могат да си надписват по секунда-две на всеки разговор е ясно, но защо трябва да надписват 50% от сумата за разговори? Може би 140 хиляди евро премия за Левски (нищо против отбора) трябва да се избият отнякъде...



Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: f(x)dx]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано04.04.06 17:56



Не казвам, че Мтел лъжат, казвам само, че е почти невъзможно да се улови технически разлика от 1 секунда.
А и защо да смятам по електронната фактура, като аз никога няма да мога да бъда сигурен, че данните в нея са 100% точни? Ако на 15-ти миналия месец съм изговорил 63 секунди, а във фактурата пише 64, как ще разбера това? Всеки ще вдигне рамене и ще каже: "Ми явно апарата не ми е посочил точната продължителност".
Все пак отделния човек една секунда е нищо. И все пак това си е хипотеза, не обвинение към Мтел :) Ако това, което написа човека е вярно, то значи има резон в такива хипотези, нали?
И ще помоля за малко коректност и без обидни квалификации. Аз имам свое мнение, ти имаш свое. Не съм тръгнал да те сравнявам с нещо, нека си имаме уважението :)



Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: Terko]  
АвторИзмaмeн (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 21:56



Всичко, което съм написал е вярно, ако някой се съмнява да си даде е-пощата и ща му изпратяснимка на фактурата си.



Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: Terko]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.04.06 17:29



Ако оператора краде дори само по една секунда от всеки разговор, това на месец може да е доста голям страничен доход за него. А една секунда кой ще ти я улови.. А една секунда е на стойност от половин до 1 ст.
Ами не знам - обаче аз имам чувството, че глобул краде по-този начин. След всеки разговор "запомням" колко ми е продължил и след това забелязвам че в 90% от случаите отчетените разговори са по-дълги с 1 сек от брояча на телефона



Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: Terko]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.04.06 18:04



Замислих се над това, което казваш. И взех да смятам.
Значи МТел твърдят, че имат 3.5 млн. абонати. Всички знаем, че това е абсурдно, но да го приемем за истина. Да приемем, че всеки един от тези абонати прави по 15 разговора на ден всеки ден. От всеки разговор МТел успява да открадне една стотинка.
какво се получава? 3.5 млн * 15*365*0.01 = 1,916,250 лева (близо два милиона!)
ОК
обаче да приемем, че българинът е наистина толкова интелигентен, колкото се бием в гърдите, че е и освен това действа като разумен индивид. Нека дори само половин процент от абонатите на МТел се усетят, че ги ментят и прекратят отношенията си с фирмата. И да приемем, че загубата за МТел от всеки абонат е пропуснати приходи от 10 лева месечно (толкова е най-ниската такса). Тогава имаме: 3.5 млн * 0.5%*10*12 = 2,100,000

Допусканията ми, разбира се, са твърде груби но все пак показват, че МТел няма сметка да краде от абонатите си по една секунда на всеки разговор, ако те действат разумно.

По българите при Дойран са изстреляни 350 000 снаряда. Даваме 9 убити и 40 ранени.


Тема Re: Безплатни минути ли?!нови [re: f(x)dx]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано05.04.06 18:36



Много са ти криви сметките.Не се падат повече от 2-3 разговора на ден на абонат (средно).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.