Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 06.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Нови тарифни плановенови  
Автор motek (ommbre)
Публикувано15.03.06 18:34





Кой си мечтаеше за една цена към всички оператори



Тема Да извадим калкулатора ...нови [re: motek]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано15.03.06 19:15



Примерен трафик на клиент:
-> 60 минути национални разговори
-> 100 минути разговори към семейство и приятели:

МТел Релакс 100
Такса: 14.90лв.
Цена за 60мин.: 17.40лв.
Цена към семейство и приятели: 0лв (включени в пакета)
-----------------
Общо: 32.30лв. без ДДС.

GloBul 60
Такса: 27лв.
Цена за 60мин.: 0лв. (включени в пакета)
Цена към семейство и приятели: 13лв.
-----------------
Общо: 40лв. без ДДС.


Примерен трафик на клиент:
-> 180 минути национални разговори
-> 100 минути разговори към семейство и приятели:


МТел Релакс 100
Такса: 14.90лв.
Цена за 180мин.: 52.20лв.
Цена към семейство и приятели: 0лв (включени в пакета)
-----------------
Общо: 67.10лв. без ДДС.

GloBul 120
Такса: 45лв.
Цена за 120мин.: 0лв. (включени в пакета)
Цена за оставащите 60мин.: 18.60лв.
Цена към семейство и приятели: 11лв.
-----------------
Общо: 74.60лв. без ДДС.


КОМЕНТАР:
Новите планове на МТел са изгодни, ако следните неща са в сила:
1. Водим дълги разговори над 60 секунди, тъй като това е минималното таксуване. Ако разговорите ни са предимно между 30 и 60 секунди, ние по-скоро ще губим от новите планове.
2. Можем да ползваме рационално услугата за семейство и приятели. Ако нямаме номер, който да добавим към такава група, плановете на GloBul са по-евтини: в първия пример с 5.30лв, а във втория пример с 3.50 лева.
3. Трябва и да преценим към кой оператор е номерът, който желаем да добавим в приятелската група. Ако той е на GloBul, става безполезно да подписваме договор за новите планове на МТел, тъй като няма да можем да се възползваме от включените минути за семейство и приятели.



Забелязваме хитър ход на нашите мобилни оператори. Не можем нито да кажем, че новите планове са по-добри, нито да кажем, че са по-лоши. Гадното е, че в България да си избереш мобилен оператор стана трудно за обикновения човек и за целта е необходима сериозна консултация. Аз съм млад човек и мога да хвана един лист хартия и да почна да смятам към кой оператор какви разговори имам, какви са ми контактите със семейство и приятели, колко СМС-а пращам, към кой оператор и т.н. Обаче, баща ми е на 50 години човек и ми беше наистина сложно да му обяснявам цените на мобилните оператори в страната. Сигурно повече от половината клиенти на операторите в страната ни не са наясно какво тарифиране имат, при какви условия се таксуват. Естествено, това е златна възможност за операторите да предлагат толкова объркващи условия на цени, услуги и промоции, че да изкарат някой лев отгоре.

А каква е горчивата истина, уважаеми Българи - повечето от нас не плащат високи сметки, защото цените на операторите са високи, а защото не са преценили към кой тарифен план, оператор и услуга да се насочат. Цените никак не са високи, аз лично ги намирам за нормални. А фактурите - те може и да са сериозни, но проблемът не е в цените на услугите, а в нас.

Редактирано от checho на 15.03.06 19:19.



Тема Re: Нови тарифни плановенови [re: motek]  
Авторзнaчи aвтoбyca идвa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 19:18



В нашия град, какво и в други вероятно, градския транспорт не е на ниво и поради тази причина има много маршрутни таксита. Автобусите возят по-далеч и по-евтино, но се чака...Има лесен начин да познаеш, че автобуса идва - започват да преминават много маршрутни таксита, които тръгват точно с него и го изпреварват, като са чакали до този момент за да се натрупат максимално хора по спирките.
Та иска, да кажа, явно всеки момент Вивател ще пусне плановете, а водещия оператор е надушил какви ще са те.



Тема Re: Нови тарифни плановенови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.03.06 19:19



А, ще намерят кусури и на тези планове, не се надявай да има ах и ох

Моето мнение е, че отдавна не е имало толкова френдли оферти за постпейд.


Офтопик - почнал съм да обръщам страната за слушалки с мини USB...сигурен ли си, че МТел не предлага такива...след като продава телефон с аудио и видеоплеър с такъв интерфейс?



Тема Re: Нови тарифни плановенови [re: Cтepн™]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано15.03.06 19:23



Странна ми е политиката да се продават неща, за които не се осигуряват кусумативи.



Тема Re: Да извадим калкулатора ...нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.03.06 19:25



Забравяш скритата промоция:

Още повече – ако се абонираш за М-Тел RELAX 100 до 15 май 2006, месечната ти такса ще бъде 9,90 лв. за целия срок на договора.

Падат още 5 лв. от сметката



Тема Re: Нови тарифни плановенови [re: Cпoмeниии]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.03.06 19:34



Не е странна за Бг.
Ако беше пълен комплект (каквито видях да предлагат из странство, докато ровичках Нета за инфо) - СД, кабел, слушалки, СДкарта (някъде вървеше с 256 МВ такава) цената няма да е толкова атрактивна за нашите условия.

Тема с продължение - съвсем спокойно си прехвърлих записи от бука и записи от органайзера през ВТ на компа без наличие на софт от СДто, дето върви с кабела. Лъжичката катран е, че това става само към Outlook и не приема да работи с никой друг органайзер

Така, че явно може и без софт от СДто...той комай остава да е само за синхронизация с комп и/или отдалечен сървър и за работа на апарата, когато USB то е настроено в режим "Данни/Факс".
Когато е в режим "СД карта" и мушнеш кабелчето, то на компа излиза като флаш устройство и достъп до картата точно като към флашка



Тема Re: Да извадим калкулатора ...нови [re: Cтepн™]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано15.03.06 19:43



Наистина се извинявам за това недоглеждане. Но въпреки това, при първия пример, представен от мен, услугата на GloBul е малко по-евтина. Във втория пример офертата на GloBul е по-скъпа с около два лева, но тези пари се "наваксват" хиляда пъти с минималното таксуване от 60 секунди според мен.

Пиша по клубовете на дир.бг от 2002-ра година и сте се убедили в многословието ми, същото демонстрирам и в разговорите ми по мобилните телефони. По принцип рядко падам под две минути разговор, но въпреки това се случва да изюркам някого с разговор за по пет секунди: "Идваш ли? Отпред съм!". Съответно отговорът е нещо от сорта на: "Абе да, в асансьора съм!". Гадно е чувството да плащаш 60 секунди, а да си говорил реално 5. Гадно е и да плащам 25 отгоре, но чувството е по-малко болезнено.



Тема Re: Да извадим калкулатора ...нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.03.06 19:51



Въпрос на гледна точка - сам казваш По принцип рядко падам под две минути разговор, но въпреки това се случва да изюркам някого с разговор за по пет секунди:.
Тези ти редки къси разговори се изплащат многократно от по-евтините над 2 мин. такива



Тема Re: Нови тарифни плановенови [re: Cтepн™]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано15.03.06 19:52



Нямах предвид...комплектацията...
Имах предвид това, че не се предлагат след това консумативи..аксесоари..за продаваните модели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.