Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 07.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано23.02.06 11:31



Мили другари,
личното ми мнение за тези форуми и посетителите им по принцип е карйно негативно и знам че няма да има много полза от тази тема ,но въпрвки това ще използвам силния си афект , за да споделя тук безкрайното си отвращение от "това е твоят глас! Мтел"
за да не стажа досадно ще представя фактите в хронологичен ред:

1 купувам си от ограничената(ПРОМОЦИОНАЛНА) серия Prima с безплатни разговори м/у 21:00/5:00 часа

2 ниакъде в условията не е упоменато, че за разлика от всички други клиенти(АБОНАТИ) на Мтел (включително и "обикновените" Прима абонати) няма да мога да се свързвам нормално след 21часа и ще трябва да набирам между 50 и 100 пъти, за да успея евентуално да хвана свободна линия независимо към коя мрежа желая да се свържа...а като добавка на това ще кажа, че на два пъти съм ходил във Велинград и Благоевград от както я има и там пък направо си е невъзможно (от 100 опита да успееш)

3 в условията е споменато че може да използваш различни тарифни планове, като при това първата промяна е безплатна !

4 След като промених тарифния си план преди повече от месец ,едва снощи установих, че всъщност вече не говоря "безплатно" след 21 часа (припомням след 100ния опит за свързване) , за което иначе вежливата служителка от *88 ми обясни ,цитирам:
"от условията за ползване се ПОДРАЗБИРА че при промяна на ТАРИФНИЯ ПЛАН , отпада ПРОМОЦИЯТА" ... искам да наблегна тук-обясни ми, че въпреки че това нещо не е упоменто в инструкциите за ползване се било ПОДРАЗБИРАЛО !!!

след което я попитах защо тогава след като вече повече от месец не съм сред "специалните потребители" - услилията ми за свързване след 21:00 продължават да са неистови ?!?? на което тя най-нагло ми обясни че системата правила по продължителна проврка ,защотото картата ми била от промоционалните и изисквало по-дълго време за свързване.......накрая не издържах и ВИКНАХ "каква проверка БЕ ...какво време за свързване ....не разбираш ли че НЕ МОГА да се свържа!??!" .....

нямам какво да коментирам повече ...
просто ви съветвам да внимавате когато ползвате услугите на Мтел, защото не е толкова ясно какво се разбирате, колкото важно какво подразбират те!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Автор dead reckoning (г-н Двутактов)
Публикувано23.02.06 11:54



По т. 2: Какво очакваш - абонати или клиенти на прима, които си плащат, да не могат да се свържат защото Фрее Прима клиенти са решили да говорят часове наред? Естествено, че който си плаща, ще има приоритет пред този който не плаща.
По т. 3: Да. Е, какво те притеснява?
По т.4.: Според условията на промоцията при промяна на тарифния план отпада възможността за безплатни разговори след 21,00 часа. Това е ФАКТ, а не нещо по подразбиране. Просто служителката не е трябвало да използва тази дума.

Искрените ми съболезнования, ако си се набутал пари на някой тарикат да си купиш на черно тази прима, или ако си се бутал часове наред на някоя опашка за да си я купиш на редовната цена.



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 12:00



А сега къде е проблема - хем между 21 и 5 да се говори без пари, хем през останалото време да се говори на 28ст ;-), а да...и за сметката от 2лв която плащам на месец трябва мтел да ми гарантира 2часа разговори всеки ден...така де толкова пари давам. Другарю, като ти е проблем лошата връзка - отказваш се от безплатното и минаваш като всеки друг. Ако това е по-важно - даваш 15кинта и си получаваш нормална прима. Ама май претенциите са да е без пари и мтел да работят само за теб, а? Е това никъде го няма - справка патагонския оператор.



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: dead reckoning]  
Автор cyg (непознат)
Публикувано23.02.06 13:23



Какво очакваш - абонати или клиенти на прима, които си плащат, да не могат да се свържат защото Фрее Прима клиенти са решили да говорят часове наред?
Не мисля че е виновен този, който си е купил Прима (или b-conect) с безплатни разговори. Операторът му е обещал да говори колкото иска, а после се оказва че можеш да говориш само когато не пречиш на другите (300 мин за b-conect). Човекът е напълно прав да е недоволен защото е бил подведен, ако пък и се е набутал с пари направо ще е бесен!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: cyg]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 13:58



Не съвсем - когато си взимаш прима никъде не подписваш договор. Оператора може да си променя условията без да е отговорен за това. Къде пише че се гарантира разговор? Подвеждащо е, но на всеки му стана ясно на 18Сеп че мрежата няма да издържи...т.е. ще има ограничения - на фрее примите им се иска да са пропорционални, но тогава 90% от капацитета ще е зает от тях и се оказва че мтел не могат да взимат пари от другите понеже се говори без пари. Който го е вярвал сигурно още пише на дядо коледа



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: dead reckoning]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано23.02.06 19:11



ох !! , затова започнах с това че хората дето посещават тези форуми.... не не ги понасям много ...и извинявай ама ти ми се струваш или нешо свързан с еврйско-австрийските измамници ...или си някой дето се е объркал(чел,чел недочел) и защитава абсолютно нелепо "кривата"страна ...(тъпак бе...)
т2 . какво очаквам ли ...очаквам да получа услугата която са ми предложили за която съм си платил! ...разбираш ли ...защото в един момент съм преценил взел съм такава карта без да знам че ще е невъзможно да я ползвам след 21 часа...повярвай ми било ми е крайно належащо поне веднуж или два пъти да се обадя на време!!! .... ако предварително са знаели можеше да ме оведомят и щях да си преценя дали да си сменя предишната прима(с която нямах проблеми) ...
т.3 и т 4. притеснявеаме че имам в ръцете си ръководството на потребителя с която купих карта и повярваи (еи богу) вътре ти предлагат да си смениш тарифнмия план и въобще не се "ПОДРАЗБИРА" че губиш фалшивата им промоция
...МОЖЕШ ЛИ ДА РАЗБЕРЕШ ЗА КАКВО ГОВОРЯ ВЪОБЩЕ?!??



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: fen]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано23.02.06 19:23



виж Човече,
проблемът е изложен в темата която съм отворил!
прочети пак внимателно ...
много ясно чее очаквам да говоря от 21-05 безплатно с Мтел ....след като съм си платил затова...и съм си купил "промоционален"пакет от "ограничената" серия :)
и също така много ясно, че купувайкиси гО, НЕ съм очаквал че ще имам КАКВИТО И ДА БИЛО ПРОБЛЕМИ от този характер!!

и освен това ...претенциите са ми, че "ако промениш тарифния план - губиш промоцията " трябва да е е ясно регламентирано , а не да ти го предлагат в "ръководство на потребителя" като екстра ...с цел да те измамят...

и ан последно място искам да кажа че ползвам услугите на МТЕЛ по независещи от мен обстоятелства...и че преди си имах нормална "анонимна" ПРИМА карта (ползвам само такава от както МТЕЛ спечелиха БИГ БЪДИ на полицията за 2004та) и нямаше да си я сменям ако внимателно бяха си преценили могат кли да си позволят такава промоция , а не да ЛЪЖАТ и после да овъртат като обрани евреи !!!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: cyg]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано23.02.06 19:27



благодаря ,
точно за това говоря ..... ползвам Мтел от 98ма и съм може би поне 15 от 3000000 абоната!
ползвам прима защото така ми харесва...така ми се налага или поради 100 милиона други причини ....
никъде не са казали че "примовците" са втора ръка клиенти ...
ами представете си ако с тази прима е вашето дете....и се опита да се обади спешно !



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: fen]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано23.02.06 19:40



е то се ПОДРАЗБИРА ....че ми гарантират разговор....нали това е идеята на услугата бре ...
На мен не ми е ясно дали мрежата им ще издържи...нито пък би ми дошло на акъла да се замисля...
не е мой проблем че са предложили въпросната "услуга"

сигурен съм че в нормалните държави ,най-големите мобилни оператори не биха си позволили по този начин с "подразбиране" да работят ...въпеки възможноста за промяна на условията(което също трябва да е обявено) ,защото добре щяха да ги подразберат в съда недоволните клиенти...
....
абе кво да ти кажа...подразбира се брат...и ВНИМАВАЙ - теб утре някой ще те клецне ...па аз ще ти философствам колко глупаво си постъпил !!!
...



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
АвторЛyko (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 19:50



измамили са те! Просто се оплачи в комисията за защита на потребителя.
Ние Мтел си го знаем: скъпи цени, нечовешки такт и не го ползваме!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
АвторAmerican (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 20:34



Не искам да се повтарям, само да ви припомня, че най-скапаните GSM компании са в БГ. Елате в Америка да видите какво се казва сервиз, истинско вежливо обслужване, цени десетократно по ниски от българските, на стократно по - високия американски стандарт !!! Срам и позор за клиентите на тези мошеници, че им лягат като продължават да са им абонати!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: American]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано23.02.06 20:45



Ммм....я да видим сега...
Ти си интернет-провайдър, аз съм интернет провайдър. Себестойността на услугата, която ти и аз предлагаме е една и съща. При теб потребителите са 100 ( няма възможност да стават повече), при мен са 10 000... Оставяме настрана оборудването...няма да го смятаме...
Ти си скапан провайдър! Цените ти са десетократно по-високи от моите!
Срам и позор за клентите на този мошеник ( ТИ ), че продължават да са ти абонати!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Автор feb (заплес)
Публикувано24.02.06 02:02



Вместо да се пенявиш тук вземи ги съди!
Да ти кажа ли какъв ще е резултата?
Ако беше сключил договор и не получаваше това, за което плащаш има смисъл от пяната и тогава и в съда можеше да успееш!
Мтел обаче са си вързали гащите и с пръст не можеш да ги пипнеш.
Сигурен съм, че някъде в хартиите ти с ПРИМАТА фигурира текста:"Мтел си запазва правото да променя услугите и цените на Прима без да Уведомява клиентите си.", може и да не е точно в този си вид...
А дали може да се разчита нещо, което е без пари...
Те хората са си казали:
Евтиното излиза скъпо!

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: American]  
Автор feb (заплес)
Публикувано24.02.06 02:15



Ходи си пий бира за левче с приятелите си в заведение някъде в "чудесната" Америка, ако намериш и после ела се обяснявай колко е хубаво при теб!
Иди някъде без кола ако можеш.
На колко и какви работи работиш, за да си изплатиш всичко което ползваш там?
Не ми отговаряй! Реторика малко.
Бягството от проблем, доста рядко го решава, ако ме разбираш!
А срамът и позорът идват от хора, които не знаят и не уважават мястото от където са тръгнали!
А пък това че ти харесва някой да ти се мазноти за да ти осмуче парите си е лично твой проблем.
Или там всичко е FREE?
XE - XE
Айде със здраве!

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Автор cyg (непознат)
Публикувано24.02.06 08:19



Да се надяваме да няма повече такива тъпи оферти. Вярно, че мрежата на Мтел е относително добра, но такова натоварване явно и идва в повече, особено ако има повече free-Прими в клетката.
Между другото free-Примите са трета ръка клиенти. Темата е обсъждана многократно и някой обясняваше точно защо тези хора имат по-често проблеми с връзката, но съм забравил, а и не ме засяга толкова...



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: cyg]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано24.02.06 09:02



обясних някъде горе ,защо ползвам прима....но това не е от толкова голямо значение в случая....ще повторя че това можеше да е твоето дете примерно...
и да не забравим че говорим за широко рекламираната" ПРЕДПЛАТЕНА УСЛУГА"...
...тълкувайки това понятие , ми се струва 4е доста мойе да се поспори за третата ръка клиенти..може пък да предплащам доста пове4е от колкото ти плащаш! ...

...да се надяваме наистинма че няма да има повече такива тъпи оферти, все ми е едно колко е добра мрежата на Мтел , въпросът е че най-големия оператор си позволява такива ефтини номера ...и според мен трябва да бъде публично заклеймен!

реасе!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: feb]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано24.02.06 09:22



ще прегледам внимателно още веднъж"ръководството на потребителя"....
струва ми се обаче че фактът че купувам тяхната карта и я ползвам ни вкарва в някакви взаимоотношения...да не говорим че си предплащам за услугата!!! , което би трябвало също да се има предвид!
обясних вече , че в "ръководството на потребителя"не е споменато че ако смениш "тарифния план" - губиш промоцията , въпреки че са рекламирани различни тарифни планове...
Да, прецакан съм (за завистливците-с дребни пари) , но не затова се "пенявя"
....въпросът е принципен ...имат ли място такива трикове със стил "женския пазар" в политиката на най-големия мобилен оператор(у нас).

В моя случай не мисля че съм разчитал на нещо ,което е без пари!
ефтиното наистина излиза скъпо,но понякога...

може пък в случая ефтиния трик,да им излезе на тях скъпо!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 09:52



Цитат от Общите Условия за взаимоотношение между МТел и клиентите им:
41.“Мобилтел” АД е длъжен да осигурява качествени далекосъобщителни услуги, включително информационни услуги (справки) 24 часа на денонощие, 7 дни в седмицата, в зоните на обслужване на мрежата, освен в случаите на форсмажорни обстоятелства.
42.“Мобилтел” АД е длъжен да изгради и поддържа мрежата си при спазване на техническите изисквания съгласно действащото законодателство и по такъв начин, че при нормална експлоатация да съществува 90 на сто вероятност за успешно осъществяване на връзка в район с покритие на мрежата, а процентът на неуспешни повиквания, дължащи се на претоварване или повреди на GSM мрежата, освен в случаите, когато това е вследствие на дейността на други далекосъобщителни оператори, предоставящи услуги на “Мобилтел” АД, да не надвишава 5 на сто.


Ако не си на ясно с договорните отношения, Общите Условия са част от договора и допълват хартишките които си получил с въпросната Free Прима!

Както забелязваш МТел могат да си позволят 10% "неосъществяване" на разговори. Ако възникнат пък форсмажорни обстоятелства (като отбор ентусиазирани Free примаджии) може и да "резне" ентусиастите с чиста съвест... Така, че стига си опявал, а си смени тарифния план или подпиши абонаментен договор!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: American]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 10:14



да бе, човеко...
и в Америка сме били.. и не пасем трева

знам колко им е качеството
знам какви им са цените
знам какво е обслужването

дай да не се заблуждаваме, а?



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: feb]  
АвторAmerican (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 10:15



хехе НАЗДРАВЕ !
типично , без никакава връзка си оставяш мнението по някаква ралична тема от основната
Човекът се оплакал че го измамили , аз съм си оставил мнението ,а ти френки-приятелю от где се роди толкова умен че да изсипваш псевдонационалистическите си възгледи и по този безсрамен начин да лъсваш пред обществеността закостенелите си възгледи,натрапчивите мисли и опита за мисъл(реторика малко),защитавайки с мнението си в крайна сметка не някакви национални принципи ,а просто една австрииска фирма с израелски собственици ?? доколкото разбирам смисъла на изложението ти по конкретната тема

само две думи за работата: мога да работя колкото си искам ако искам,и да си позволя каквото си искам,ако го искам!
а ти,продължавай да разчиташ на къщата на тати ,ходатайстването на мама и вуйчо , драпай се където пожелаеш и говори гръмко неща от сорта на "бягството" и "срамът"

такива като теб само пречат на такива като мен да живеят в прекрасната ни родина!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: American]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 10:18



...за разправии от този род има поне два други подходящи клуба



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторAmerican (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 10:19



съгласен съм
и аз така мисля!!!!!



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Автор feb (заплес)
Публикувано24.02.06 10:25



Изобщо не казвам, че не си прав да искаш това за което си си платил!!!

Обаче не виждам какво задължава Мтел да ти го предложи, освен разбира се грижа за клиента, чието наличие или липса при Мтел няма да коментирам.
Триковете в стил "тука има, тука нема" и "който гледа внимателно, печели обезателно" също.

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: asdf]  
Автор TpuXoMoHaC (непознат )
Публикувано24.02.06 10:34



ти си бил много умен бе!!! да не би и ти да работиш за "Мобилтел” АД

"Ако възникнат пък форсмажорни обстоятелства (като отбор ентусиазирани Free примаджии) може и да "резне" ентусиастите с чиста съвест"

по това те разпознах .В същия стил е като "подразбира се"

до колкото разбирам ....твърдиш че " Общите Условия " важат и за мен ...

ама ние говорим за едно ис ъщо нещо!!
не знам само защо тонът е такъв...
внимавай сега:
1Прима е една от услугите,при това предплатена(може да плащам дава пъти повече от теб ,защо тогава ти да си с преференции?)и аз желая да ползвам точно тази услуга.2има "Общи Условия" - погазени и промоция-аматьорско изпълнена.3 въпросът е принципен(пък и нещо се намерих в свободно време ,че съм болен - на антибиотици)

съветът ти е закъснял вече си имам нов номер на друг оператор

и тук още нещо - не мога да разбера защо повечето хора ме съдят затова че имам прима ?!? какъв е проблемът -предполащам си,по-скъпо ми е,пълня им гушките,моя работа си е бе.......



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: American]  
Автор feb (заплес)
Публикувано24.02.06 11:02




Не искам да се повтарям, само да ви припомня, че най-скапаните GSM компании са в БГ. Елате в Америка да видите какво се казва сервиз, истинско вежливо обслужване, цени десетократно по ниски от българските, на стократно по - високия американски стандарт !!! Срам и позор за клиентите на тези мошеници, че им лягат като продължават да са им абонати!


Къде точно се изказа по темата в по-горното си плещене, че не ми стана ясно?

Човекът се оплакал че го измамили , аз съм си оставил мнението ,а ти френки-приятелю от где се роди толкова умен че да изсипваш псевдонационалистическите си възгледи и по този безсрамен начин да лъсваш пред обществеността закостенелите си възгледи,натрапчивите мисли и опита за мисъл...

Ми в България съм се родил.
Точно там, където всичко ти е гадно, ходатайско и прочие простотии изхождащи от малоумното тълкуване на всеизвестната за цял отбор идиоти приказка "български манталитет", която подвежда под общ знаменател цял народ, което е просто смешно за всеки с поне малко разум в главата.

Как точно ти преча да живееш тук, че нещо голословен ми се виждаш?

...,защитавайки с мнението си в крайна сметка не някакви национални принципи ,а просто една австрииска фирма с израелски собственици ?? доколкото разбирам смисъла на изложението ти по конкретната тема

Нищо не разбираш. Защото не четеш и не мислиш.
Първо, в дадения случай става въпрос за услуга, която не е обвързана в договор, което е доста неизгодна позиция за клиента както съм обяснил.
Второ, далеч съм от мисълта да защитавам Мтел, защото просто не ми харесват и се отказах от тях още преди 5 години.
Не ме интересува и каква е фирмата. нито пък собствениците и, просто защото не съм им клиент.

само две думи за работата: мога да работя колкото си искам ако искам,и да си позволя каквото си искам,ако го искам!

Не си спомням да съм твърдял нещо друго!
Въпросът беше ЦЕНАТА!
Не само материалната, защото сигурно така ще ме разбереш!

Айде със здраве!

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 11:09



ти си бил много умен бе!!! да не би и ти да работиш за "Мобилтел” АД

Да, пращя от акъл! Много обичам когато някой му опонират да си фантазира небивалици само и само да се оправдае пред себе си! Не неработя за МТел и също нямам нищо общо с техните партнъори...

по това те разпознах .В същия стил е като "подразбира се"

Няма какво да разпознаваш. Направил съм обикновенно пунтиране на т.41 от Общите Условия...

до колкото разбирам ....твърдиш че " Общите Условия " важат и за мен ...

Въпросните Общи Условия важат за всички ползващи услугите на МТел! Ти не си изключение.

1Прима е една от услугите,при това предплатена(може да плащам дава пъти повече от теб ,защо тогава ти да си с преференции?)и аз желая да ползвам точно тази услуга.

Може и тройно по-скъпо да плащаш... От гледна точка на оператора ти си волна птичка и може да отлетиш всеки момент. Затова и абонатите имат (или поне би трябвало да имат) повече преференции от ползващите предплатени услуги.

2има "Общи Условия" - погазени и промоция-аматьорско изпълнена.

Няма позени Общи Условия... (Ако има що не си ги осъдил?)
Май не си разбрал, че проблема не е в невъзможноста понякога да осъществяваш разговори през Free Примата. Това си е напълно в рамките на договора...
Проблема също не е и в обстоятелството, че като си смениш тарифата ще ти отпадната безплатните нощни разговори...
Проблема е, че никой не ти е обяснил, че безплатните разговори не са част от промоцията, а от промоционалната тарифа... Естественно е (т.е. подразбира се), че като се смени тарифа, то тя се сменя цялата с всички подробности. Няма възможност да минеш на една тарифа, но всъщото време да ползваш и благините на съседната...

3 въпросът е принципен(пък и нещо се намерих в свободно време ,че съм болен - на антибиотици)

Именно въпроса е принципен и колкото и да сменяш операторите положението при всички е принципно същото...

съветът ти е закъснял вече си имам нов номер на друг оператор

Това не ме бърка - прав ти път... Всеки ползва услугата която му харесва, от оператора който му харесва.

и тук още нещо - не мога да разбера защо повечето хора ме съдят затова че имам прима ?!? какъв е проблемът -предполащам си,по-скъпо ми е,пълня им гушките,моя работа си е бе.......

Хората не те съдят затова, че си потребител на Прима. Хората негодуват за друго, но ти май неможеш да схванеш къде сгазваш лука...



Тема ето каква е истината, инорфмация от първа ръканови [re: Cтaниcлaв!]  
Автормтeлздpaвeйтe (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 11:10



познавам личнодвама човека от Мтел, които са на доста високи позиции в йерархията им там и работят във фирмата от началото на съществуването й ( още когато на картите имаше едно лимонче citron GSM)
Та тази въпросната промоция с безплатните разхговори след 21:00 е хитро изкопирана от чужд телеком (както и повечето им промоции, тарифни плаове и т.н.), само че се оказа, че мрежата им не е достатъчно дръжлива, за да се справи с такъв стрес тест.
Все едно всеки ден след 21 ставаше 'нова година'.
Много хора злоупотребяваха, ползвайки примите си като бейбифон, или
пшросто нарочно оставят отворени телефоните си, ейй така защото е безплатно - типично бай ганювска постъпка.

Тогава се появява спасителната идея, (пояс) за прима стар промоцията, непосредствено след излзиането на тази промоция с free примите!

С други думи съвсем целенасочено е направено това с "подлъгването", за смяна на тарифния план -

"всеки нов 'прима стар' абонат = един потенциален free примаджия по-малко!

това е класифицирана информация, но и мен еврейте-австриици не са ми никак симпатични, и затова реших да ви споделя това. според един от въпросните шефове на мтел това направо ги е "убило" и е трябвало да спре рано или късно

btw аз също ползвам ПРИМА стар...и не мисля, че съм трета втора или която и да е ръка клиент, всеки който е работил с !нормален телеком (разбриай на запад) знае за какво говоря
останалите - вие сте велики, споко.



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: TpuXoMoHaC]  
Автор cyg (непознат)
Публикувано24.02.06 11:34



Малко уточнение, за Мтел клиентите с free-Прима са трета ръка, не за мен! Защо ползваш прима изобщо не ме интересува, това си е твоя работа. Преценил си, че ти е полезна, взел си я. Правя това уточнение за да не си мерим сметките, глупаво и излишно занимание.



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: asdf]  
Авторtrichomonas_vaginalis (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 11:41



БРАВО!


"Да, пращя от акъл! Много обичам когато някой му опонират да си фантазира небивалици само и само да се оправдае пред себе си! Не неработя за МТел и също нямам нищо общо с техните партнъори..."

-наистина пращиш от акъл ...
ТОВА в никакъв случай не е оправдание,нещо си се въодушевил забелязвам.. фантазии - далече ...
но в случай че не работиш там - кандидатствай , ще те наемат !

...

"Въпросните Общи Условия важат за всички ползващи услугите на МТел! Ти не си изключение. "

-Въпросните Общи Условия важат за всички ползващи услугите на МТел!


"Може и тройно по-скъпо да плащаш... От гледна точка на оператора ти си волна птичка и може да отлетиш всеки момент. Затова и абонатите имат (или поне би трябвало да имат) повече преференции от ползващите предплатени услуги."

-няма смисъл да повтарям моята гледна точка , но това че получаваш списание в пликче в пощата си(или 4 броя за цялото семейство) - не те прави по космат от мен (или от цялото семейство)...забражи ли "Въпросните Общи Условия важат за всички ползващи услугите на МТел!"
идеята от части беше да провокирам мненията на хората и да преценя има ли смисъл да пускам жалба в комисията на потребителя ....или нещо такова


"Проблема е, че никой не ти е обяснил, че безплатните разговори не са част от промоцията, а от промоционалната тарифа... Естественно е (т.е. подразбира се), че като се смени тарифа, то тя се сменя цялата с всички подробности."


човеко , това ми звучи адски познато - кандидатствай ,чувал съм че добри пари ,вземат!


"Хората не те съдят затова, че си потребител на Прима. Хората негодуват за друго, но ти май неможеш да схванеш къде сгазваш лука..."

наистина не мога да схвана...



Тема Re: ето каква е истината, инорфмация от първа ръканови [re: мтeлздpaвeйтe]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 11:59





Светът живее от плагиатствата и подражателствата в една или друга степен.
Само, моля, да ме насочиш за какво спорим, че нещо не разбрах..



Тема Re: ПОДРАЗБИРАЛО СЕ БИЛО ! ......нови [re: trichomonas_vaginali]  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 12:06



Плямпай си - не ми пречиш...



Тема Май се правят сериозни опити...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано24.02.06 12:09



...този клуб да заприлича на Audio/Video & HiFi .
Макар там ситуацията да е друга...нивото вече е под всякаква критика...



Тема Re: Май се правят сериозни опити...нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано24.02.06 12:42



Ами да.
Така излиза.
На някои хора им доставя страшно удоволствие да плюят наляво и надясно и да се изкарват жертви.
И вече съм напълно сигурен че за такова нещо се заплаща.



Тема Оооххх....нови [re: TpuXoMoHaC]  
Автор dead reckoning (г-н Двутактов)
Публикувано24.02.06 12:48



Мине не мине някакво време и се намира по някой ползвател на Фрее Прима, който изпищява как бил измамен от великите мошенници от М-тел ... а когато някой друг каже, че нещата не стоят точно така, този човек (аз) веднага бива обявен от свободния Прима-т за тъпак ...
Преди всичко искам да кажа, че в цялата тази история М-тел също има вина - вината се заключава в недооценяването на характерната българска народопсихология, а може би това и изобщо да не е било оценявано.
Ето как стоят нещата.
М-тел решава да пусне определен брой предплатени карти, с които може да се говори безплатно в мрежата на оператора в определен часови пояс. Изхождайки от позицията, че предплатените карти се ползват от хора, които провеждат много малко изходящи разговори, от оператора вероятно са предположили, че в пояса 21ч-05ч тази категория клиенти също няма да провежда много разговори, или поне разговорите ако са повечко, няма да са продължителни. Обърни внимание, че "безплатни разговори" е нещо съвсем различно от постоянно и без нужда говорене в пояса 21-05. Точно тук идва момента с народопсихологията. Пропускайки факта, че безплатен обяд няма, ползвателите на тези Фрее Прими се чувстват в правото си да говорят страшно много (понякога почти постоянно и без прекъсване) в този часови пояс. Това обаче започва да пречи на абонатите и на ползвателите на Прима, които заплащат за всеки свой разговор. Това е поради факта, че няма оператор в света, който да поддържа възможност всички негови клиенти да говорят едновременно. Ако означим броя на клиентите, които могат да говорят едновременно с Х, а общия брой на клиентите на оператора с У, то Х<<<У. Естествено оператора реагира с "орязване" на тези Фрее Прими. Надявам се ще се съгласиш, че ако ти беше собственик на оператора, едва ли щеше да харчиш пари за увеличаване на капацитета, само за да задоволиш "нуждите" (разговори часове наред във времето 21-05) на клиенти, от които не получаваш почти никакви приходи.
Говорил съм по тези въпроси с хора от М-тел. Мнението е, че е възможно покрай сухото да изгори и мокрото (т.е. от тези ограничения да страдат и хора, които съвсем разумно ползват услугата безплатни разговори, заради такива екзмепляри, които говорят часове наред), и за да не стават такива грешки за в бъдеще, повече такива карти няма да бъдат пускани.
Така че причината за проблемите с Фрее-то е не желанието на М-тел да предостави преференции на тази категория потребители или пък в капацитета на мрежата, а лакомията на много от ползвателите на тази услуга, които, пак повтарям, пропускат факта че безплатен обяд просто няма!
По отношение на смяната на тарифите. Промяната на тарифа означава, че от момента на смяната важат условията на новата тарифа, а условията на старата тарифа престават да важат.
В заключение - напълно те разбирам за какво говориш. Купил си тази Фрее Прима за някакви пари, с намерението да говориш много, като за това не плащаш почти нищо. И когато не става точно така, поради това че си пропуснал момента с безплатния обяд, започваш да недоволстваш. Разбира се, може тилично да си от тези клиенти, които ползват услугата съвсем добросъвестно, без да се оливат - но като гледам писанията ти, честно казано се съмнявам.
Хайде остани си със здраве!!!



Тема Ox!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторjori (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 12:49



gorkite Te , opliutite!



Тема Re: Оооххх....нови [re: dead reckoning]  
Автор cyg (непознат)
Публикувано24.02.06 14:34



Приказка от 1002-рата нощ, за малката синя шапчица Мтелка и големия лош вълк Фрий Примаджиев, бродещ в късна доба (след 21.00 часа)...

На Мтел им трябваше бързо набиране на абонати и добра рекламна кампания. Но с тази промоция преминаха границата, създавайки неудобства на другите си, по-важни, абонати. Да се обвиняват притежателите на свободната прима е доста нагло, не е луд този който изяжда цял зелник, а този който му го дава.
Накрая Мтел намери решение, изсипа една шепа сол в зелника...

Редактирано от cyg на 24.02.06 14:51.



Тема Re: Ox!нови [re: jori]  
Авторшaшмa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 15:40



Спомении, това е все едно да кажеш на чалга певеца, че това дето му излиза от устата е помия. Веднага ти скачат 100 върли фена на "фолк ритмите" и ти обясняват, че всеки има право на избор. Не виждам какво се възмущаваш от това което четеш, при положение че е отражение на това, което виждаш по улиците.



Тема Re: Оооххх....нови [re: dead reckoning]  
Авторtrichomonas_vaginalis (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 17:02



dobri sujdeniq....razbral si oba4e 4e moje da se zashtiti i moqta strana...no pak ne si pro4el vnimatelno moite oplakvaniq....
tupo e 4e pak opravdavash izmamnicite,vupreki 4e priznavash ot4asti vinata im...
nablegnah na tova 4e e nevuzmojno da se svurjesh vobshte...ne moga da shavana kakvo nedobrosyvestno v tova vijdash,40vek da jelae da se obadi sled 21:00 ...dori i 2 puti sedmi4no da e... a i za tarifniq plan (koito za posledno povtarqm se predlaga v rukovodstvoto s koeto se kupuvaa kartata) za men - tova si e absoliutna izmama - i smqtam da go predostavq na kompetentnite

kakto i da e ... ostani s mir , blagodarq za mnenieto

(interesno kak reshi 4e az sum ot nedobrosuvestnite...ot GLEDANE na pisaniqta mi
...suvetvam te da gi PRO4ETESH ,moje puk drugo da zakliu4ish!)



Тема Re: Ox!нови [re: шaшмa]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано25.02.06 20:16



Вие кво толко се кахърите за тия прими все едно ако земат и от МТел да им се кахърят толко и да хванат да не се появяват пред хора. ХахаТо още от началото си беше ясно че ще има измама както стана при б-фрее. Аз пък забелязвам и два плюса откакто не ползвам моита прима парти- имам си всяка вечер батерия пък и хората могат свободно да ме търсят на новия ми готин номер.

Редактирано от Vivatel на 25.02.06 20:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.