Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 23.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хе хе ... 3.6 милионанови  
Авторex-loyal (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 10:21



Сутринта докато чаках на светофара се загледах в новата промоция на Ментел, онази със скъсаното яке и какво да видя абонатите станали вече 3.6 милиона т.е. за месец нараснали с 100 000 хиляди.
Бравос продължавайте да си вярвате.

Като се има в предвид, че преди нова година раздаваха на "истинските" си абонати т.е. тези на договор безплатни прими .... нещо прекалено малко ми се вижда растежа на компанията.
Имам едно конструктивно предложение, направо да започнат да зачисляват поне по 2 прими на всяко новородено иначе не виздам как ще обявят 4 милиониат си абонат през авкуст



Тема Re: хе хе ... 3.6 милионанови [re: ex-loyal]  
Автор tonzos_justice ( Red giant)
Публикувано10.02.06 11:24



Тези ментелци явно не знаят, че има демографски срив в страната. Да е.. и циганизацията в телекомуникациите

В прасето има мозък, а в говедото рога


Тема Re: хе хе ... 3.6 милионанови [re: tonzos_justice]  
Автор 4fun (Гъзар)
Публикувано10.02.06 14:27



Имам чувството, че България ще бъде 1вата страна, където 2рия оператор ще надмине 1вия



Тема Re: хе хе ... 3.6 милионанови [re: 4fun]  
АвторSylverMan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 19:59



mda priqtelio.iskreno im go pojelavam na mtel da ostanat s po malko abonati ot globul...sled kato ne cenqt klientite si.Ne 4e i globul gi ta4a mnogo ...ama da ima6 v racete si 3.5 mln abonati i da gi otarve6 zarad visokite ceni si e naprao glupost



Тема хе хе ... едва 3.6 милионанови [re: 4fun]  
Авторcyg (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 20:20



Изминалата 2005 година бе много тежка за Мтел. Тези 3,6 мил. са определено лош резултат, разбира се ако публикуваните преди цифри са били верни. Доколкото си спомням септември 2004 (или беше октомври?) обявиха 3 мил. но както писах в съседната тема: значи ако сега са 3.6 мил. и при ръст от 18% в началото на 2005 са били ~3 мил. ...


Малко разминаване...



Тема Re: хе хе ... едва 3.6 милионанови [re: cyg]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано11.02.06 14:33



Че те абонатите немогат вечно да разтат. Вече почти всеки има GSM. Вече по скоро моеже да се говори за преразпределение на абонатите, а милионите които обявяват оператора служат единствено за сравнение межу трите оператора. А и сега е нереално да се говори че глобул ще надхвърли по брой абонати Ментел. Каквото и да си говорим качеството на Мтел е по добро от Глобул. Във варна специлано е нормално на глобул да ти даде network busy при опит за набиране на телефон. Все пак не зажравяйте, че са гърци.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: хе хе ... едва 3.6 милионанови [re: Julian]  
Авторcyg (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 15:43



Че те абонатите немогат вечно да разтат.
Разбира се, но максимума още не е достигнат.
...сега е нереално да се говори че глобул ще надхвърли по брой абонати Ментел.
По-скоро е малко вероятно, много хора предпочитат да плащат малко повече отколкото да загубят контактите си, дори за известно време.
...качеството на Мтел е по добро от Глобул
Възможно е, но по този въпрос може много да се спори. До миналата година не съм имал никакви проблеми с Глобул, дори когато на мястото което живея нямаше покритие и излизах на стълбите за да говоря. За претоварени мрежи, ехо, накъсан говор знаех само от форумите. Може би Глобул през 2005 порасна повече отколкото бяха очакванията.
Все пак не зажравяйте, че са гърци.
Добре поне, че не ги величаеш като "византийци". Космо България Мобайл е единствената фирма с ясен произход на капиталите си, платила една доста солидна сума за лиценз.



Тема Re: хе хе ... едва 3.6 милионанови [re: cyg]  
Автор Sao (Sys_Admin)
Публикувано11.02.06 19:06



Спокойно истинския купон ще настъпи когато обявят 10милионния абонат Ташаци на рояци. Бързам да кажа че ползвам услугите на Мтел. Да няма обиди щото

I'm too lame to read /etc/passwd ;-)


Тема Re: хе хе ... 3.6 милионанови [re: ex-loyal]  
Автор Acлaн (оптимист)
Публикувано12.02.06 07:48



Да ти кажа как става номера - в нашето семейство има десет абоната на Ментел, макар да се състои само от мен и баща ми.
Просто аз съм на договор, баща ми - на "Прима". И понеже на него много не му дреме, редовно си променя номера, тъй като периодично "Ментел" пускат промоция "Прима" + подарък. Така вече имаме шалче и ключодържател на "Левски", плажна кърпа, "Вокс попули", "Прима патриот" и разни други армагани.
Та - когато баща ми си купи нова "Прима", той автоматично се отчита като "нов" абонат (без ментелската стъкмистика да отчита факта, че старият номер вече не се използва). Така един човек, който девет пъти си сменя примата, се отчита като девет абоната
Реално абонатите (т.е. хората, с които има сключен договор) в момента не са повече от 700 000!

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: хе хе ... 3.6 милиона [re: Acлaн]  
Авторcyg (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 10:10



Хе-хе, как става номера е ясно на всички, темата е коментирана нееднократно. Операторите броят активните карти, какво е тяхното разпределение дава само Глобул. Последните данни май бяха за 600-700 хил. абонати, преди около година. интерсно откъде извади такава цифра и за Мтел?
Аслане, баща ти явно е колекционер! Има хора които наистина си купуват карта заради подаръците, но пък има и такива които не се интересуват от тях. От последните имам две плажни кърпи -синя и червена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.