Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 26.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ГАВРА с абонатите  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано11.02.06 19:25



ебати гавра си правят от мтел със своите клиенти на сметка.значиаз всеки месец си плащам по 12 лв. абонамент- иразговор с глобул за 1 минута ми струва 40 стотинки.а с Примата е 28!!!!ебаси майтапа !за кво го давам тия 12лв>?уж за по евтини и по дълги разговори




Тема Ами не ги давайнови [re: exotique]  
Автор Плaшимиp ()
Публикувано11.02.06 19:38



Ами не ги давай, кой те кара??? Аз веднага след като стартира Вивател си купих карта и си смених номера и това беше. Вече всички ме знаят с новия ми номер. Никой не те е вързал цял живот към тази фирма, ти нямаш ли чувство за самоуважение?

Редактирано от Плaшимиp на 11.02.06 19:47.



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: exotique]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано11.02.06 19:42



Ми така е ама кой да слуша. Аз като им обяснявам на моите познати че за момента Вивател е най-доброто никой не прихваща. А ето ги и причините заради които избрах тях:
1. Тарифиране на разговор до 30 секунди. Демек 22 стинки. А не като Глобул и Мтел говориш не говориш една минута плащаш.
2. Със тези техните промоции излиза че говоря на 22 стинки на минута естествено след като ми върнат заредените кинти.
3. Имат Кой ме търси. И не е нужно както е при Фрее Примата ми като я дам на някой и ми пусне гласовата поща да се обаждам на оператор което ми коства минимум 5 минути слушане на опера .
4. Има си ГПРС което при Примата доста време ми липсваше.И ММС май даже си има.
Кво повече от тва?
А и да кажа че Вивателския ми номер е мого гот от сорта на 0877ХХУBAA . Такъв на Прима съм нямал от 5-6 години а съм сменил над 20 техни карти.

Редактирано от Vivatel на 11.02.06 19:45.



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Vivatel]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано11.02.06 20:17



1. Очевидно е , че не си запознат с тарифирането на Прима.
3. Какво точно искаше да кажеш ?

4. Предполагам , че за 6 лв. на МБ се скъсваш да браузиш. Да , май имат ММС-и....в тяхната мрежа




Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: exotique]  
Авторtts (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 20:31



И по коя тарифа на Прима разговор с Глобул/Вивател/ БТК е 0,28 лв./мин.???

Май се баркаш с тарифата "Прима Стар", при която цената е найстина 0,28 лв./ мин., но само към М-Тел, към останалите Бг мрежи е 0,49 лв./ мин. Всички цени са без ДДС!



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: tts]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано11.02.06 20:49



Май не четеш внимателно.

"А не като Глобул и Мтел говориш не говориш една минута плащаш.
"



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Vivatel]  
Автор VANDAL (nepko)
Публикувано11.02.06 21:11



На цени са добре (само за разговори) не ми разправяй че цените на смс и гпрс са добри.И покритието ви е скапано.Ако човек е свикнал на покритието на мтел много ще има да ви псува.



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: motek]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 22:36



Човекът искаше да каже не "Кой ме търси" - CLIP,а забрана на изписване на номера - CLIR.Наистина това е плюс за вивател,но не кой знае какъв.А относно ММС,ГПРС и така нататък и обхвати не е коректно да правите сравнение
- Мтел стартира преди 10 години,а едва преди няколко си ПУСНА MMS и услугите през GPRS,доста след повечето мрежи.
- СМС-и м/у Глобул и мтел се изпращат отскоро
-Нито глобул,нито Мтел имат на предплатените си услуги ГПРС.Цената на Глобул за абонаментите им е 6лв(колкото на предплатената услуга на Вивател),а на Мтел - 4,8 (P.S Мотек,Предполагам , че за 4.8 лв. на МБ се скъсваме да браузим)
При условие,че не плащаш месечна такса 6лв не са чак толкова невероятни,а ГПРС-а не се свежда до browse,напротив в повечето случаи се свежда до ползване на Чат програми като IRC и ICQ,които генерират доста малко трафик.За разлика от Глобул и Вивател,мтел тарифират първите 15к = 7ст,което е доста набутващо например когато си сверявам часовника на телефона по интернет или гледам времето в момента - процедури,които генерират под 1кб
-Сравняването на обхвата не е коректно.Спомнете си Глобул с колко обхват стартира?Мтел са стигнали до този наистина добър обхват в продължение на деситилетие а глобул - на 5 години.Вивател тартираха скоро,нека след 5 години пак да говорим за обхват.



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Bio]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 22:38



P.S исках да кажа "след повечето мрежи в Европа"
P.S2 Не смс-те м/у Мтел и Глобул,а ММС-те между Мтел и глобул
Много ми се спи нещо:-)



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Bio]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано11.02.06 23:17



1. Съмнявам се , че точно това е искал да каже , но най-добре е той самият да сподели. Коклкото до CLIR-a. Бъди сигурен ,че много скоро от Вивател ще разберат , какво означава да разрешиш подобна услуга на анонимни потребители
2. Ако си прочел внимателно , ще разбереш , че не аз пиша за разликите в обхвата.



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: motek]  
Автор VANDAL (nepko)
Публикувано12.02.06 09:12



Ще разберат не само за клир-а, но и за безплатната връзка с оператор.Аз го повтарям от много време, но няма кой да ме чуе.



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Vivatel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.02.06 10:27



Кво повече от тва?

Ми нищо. Като прегледам темите в клуб "Вивател"...остава въпроса къде точно може човек да се възползва от изредените точки...тук-там из България



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Bio]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.02.06 10:45



Защо пропускаш, че 6 от тези 10 год. МТел се "развиваше" в силно негативна към него среда, създадена от 2 правителства. Хем не му пускаха конкуренция, хем се мъчеха да национализират дял от него.
Глобул стартира след плащане на силно надценен лиценз и трябваше да го изплаща, а и да гради инфраструктура от нулата.
Вива стартира с подарен лиценз и стъпил на развитата инфраструктура на Мобиком и със "собствени" трасета (бТК). Трябваше да вложат с пъти по-малко за да уплътнят БС - не го направиха по законовия начин. И въпреки, че при тези изходни условия можеха да задушат конкуренцията с цени, то тарифите им са съпоставими с тези на другите. Даже има би-кънект с по-ниска тарифа към бТК от собственото й отроче



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: exotique]  
Автор Sao (Sys_Admin)
Публикувано12.02.06 11:30



Какво ще кажете за оферта от този род струва ли си:
Абонамент 9.90лв включва 60 безплатни минути в мрежата на Мтел.
След това в групата 10ст.
Цялата мрежа Мтел 20ст.
Всичко останало 30ст.

Няма натоварено ненатоварено 24ч. тези цени.
Всичко е без ДДС.
Таксуване 30сек. след това не всяка секунда. Айде сега убедете ме да си сменя оператора?

I'm too lame to read /etc/passwd ;-)


Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: exotique]  
Авторbillyboy (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 14:21



Trqbva da vi kaza 4e MTEL go krepqt samo sofianci tai kato pove4eto imat biznes ne iskat da si smenqvat nomera a i globul imat mn.lo6o pokritie v sofia...mtel sa razdali karti s razgovori na simvoli4ni ceni na sudebni sluziteli,policai,pozarnikari,voenni,deputati,sportisti i o6te mn.takiva koito govoriat po4ti bez pari e mn.qsno 4e niama da smenqt operatora MTEL oba4e 6te izgurmqt s primite ako do 2-3 meseca ne promeniat politikata si tai kato vivatel 6te durpnat s pokritieto ne vizdam mtel kak 6te zadurzat primite osven sus simvoli4ni ceni ibezplatni razgovori i novi ulugi kato rouming,gprs prosto mtel sa mn.mudni i se podvezdat po vizantiicite i zatova 6te izgubiat:)))ako izpusnat primite mtel niama da ima pove4e ot 1 500 000 abonata!!!!!!



Тема Re: motek ГАВРА с абонатитенови [re: billyboy]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано12.02.06 17:10



Е мотек и къде видя разговори на 22 стинки с всички оператори на препеид че не ми стана ясно? С Вивата ми е точно толкова след като върнаха заредените ваучери. Простата сметка е 100 лева за два месеца и после още 100 лева пак за два месеца само че за вторите 100 не съм дал и една стотинка. То на МТел май и бизнес абонатите от тая реклама с биещите сe хора (която много ме дразни щот не съм вси пак толкова прост да се бия за глупавите им планове) не говорят по-тънко с цяла България. А тарифирането на нормална Прима или Б-Педал си е наистина до 60 сек и след 60-тата на секунда виж в сайта им. И така отново излиза че с 10 лева ваучер правя 2 пъти повече разговори отколкото с 15 лева на прима. За ГПРС, да ползвам го, Януари месец съм дал 30 - 40 лева за ГПРС. Дразнеше ме МТел защото телефона ми не подържаше ЦСД УАП и отговора на симпатичната операторка беше: "Засега нямаме но се надяваме скоро да има." А това скоро беше преди година година и половина. Дразнеха ме защото не исках да им ставам абонат а отсъствието на ГПРС и КЛИР ми липсваха доста заради самата ми професия. А не е ли естествено след като им плащам 2 пъти повече от абонати на договор за разговори да ми предоставят безпрепятствено тези услуги след като съм навит и за тях да плащам двойно???

Редактирано от Vivatel на 12.02.06 17:35.



Тема Re: motek ГАВРА с абонатитенови [re: Vivatel]  
Автор VANDAL (nepko)
Публикувано12.02.06 18:15



Зарежи тия тънки сметки.Както казах това е времено, а не постояно



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: billyboy]  
Автор VANDAL (nepko)
Публикувано12.02.06 18:17



Къде го видя лошото покритие на глобул София?Преди 3 години когато си взех картата не беше много добро, но сега какво му е?



Тема Vivatel-чонови [re: Vivatel]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано12.02.06 18:50



Аз съм последният човек , който ще тръгне да те убеждава чии мобилни услуги да ползваш. Това , че си намерил най-доброто за твоите критерии е чудесно . Да живее конкуренцията - майка на прогреса. Ако прочетеш обаче внимателно мнението ми , ще видиш , че взимам отношение по някои неверни и странни твои двърдения.
1. Все още твърдиш , че Примата се тарифира първоначално на 60 сек.. Ето ти малко " здъвкана " информация

.
2. Все още не си споделил , какво искаше да кажеш за " Кой ме търси " и набирането на оператор и т.н .....

П.С : Рекламата за " биещите се хора " ( явно не си гледал филма " Коледата невъзможна " с А. Шварценегер) е за тарифен план " М-Тел Екстра " , който не е за бизнес абонати. . Те си имат други



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: VANDAL]  
Авторbillyboy (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 21:38



От 1 год.насам GLOBUL малко си оправиха сигнала иначе по раковска като влезнеш в някои magazin и глобул изчезваше да не говориме за бръма по време на разговор:(((а МТЕЛ все още имат дупки въпреки 1500 б.станции колкото имат в софия и микроклетките на ул.цар симеон по 1-те етажи разговора мн.често накъсва и това е от 10 год.ЗАБЕЛЕЗЕТЕ!!!Вместо да пускат 3Г мрежа ДА ОПРАВЯТ НАСТОЯЩаТА Е МН.ПО ДОБРЕ!МТЕЛ трябва да си променят политиката и скоро защото докато те спят още и разчитат на софиянци може и без тях да останат:)))ВИВАТЕЛ работят с нови б.станции и имат EDGE навсякъде КАчЕСТВОТО НА РАЗГОВОР Е КРИСТАЛНО няма дискриминация на пре паид абонати както правят МТЕЛ и ГЛОБУЛ...просто работят по западен стандарт а сега австрийците трябва да избиват 1,6 милиарда евро и новота 3Г мрежа!!!



Тема Уважаеми Мотекнови [re: VANDAL]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано12.02.06 21:40



Я погледни тука отдолу под ДДС кво пише и после пак се изказвай неподготвен:


А за кой ме търси ме кефи че разбирам кой ме е търсил без да набутвам човека отсреща. Защото сещаш ли се кво става когато и ти примерно имаш 40-50 стинки в картата а ти трябват да звъннеш после спешно на такси или нещо от сорта а ти ги вземе няква залухава гласова поща и трябва да вървиш пеша на студа 5 км примерно? Доста кофти изживяване. А не искам да става така че тая случка да ми се случва заради некадърни ГСМ оператори примерно.



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано12.02.06 21:44



И кво излиза накрая че с 40 стинки не можеш да звъннеш никъде. Малиии Не МЕРСИ ВИ КАЗВАМ АЗ НА ВАС МТЕЛ ОТ ТАЗИ ЩЕДРОСТ. Хаххахаа

Редактирано от Vivatel на 12.02.06 21:46.



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
Автор exotique (team EVOLUTION)
Публикувано12.02.06 22:42



бе незнам,вивател ги мани,един преиятел работи там на дооста висока длъжност и ми е казал,че близките 1 година намяа да могата да покрият качеството на сигнала на мтел,а за покритие-най малко след 3 години ще достигнат този на мтел.на мен ми трябва да говоря навсякуде,дори извън насели места,а това и глобул пък за вивател да не говорим.имал съм служебен телефон на глобул,.със безплатни минути в групата,ма сигнлаа е просто отвратителен,а и прекъсвакво да ти кажа -NO COMMENT.




Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.02.06 11:21



Сега ще ни увещаваш, че нямаш 5 лв. да си заредиш Примата, а ще ползваш такси
Минаваш на абонамент и МТел ти дава всеки месец 200 лв. кредит за разговори



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано13.02.06 11:27



И продължава да твърди , че единственият тарифен план на Прима е " Класик ". Вече се чудя , на какъв език да пиша



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Bio]  
Автор O!Sag (divine sinner)
Публикувано13.02.06 11:28



Точно IRC може да ти направи доста МБ-ти. Само влез в правилните канали :-)



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
Автор O!Sag (divine sinner)
Публикувано13.02.06 11:32



Ей това винаги е било много съществен довод -- имам 40 стинки в картата.



Тема Re:нови [re: motek]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано13.02.06 11:36



Решение: Или подминавай такива мнения или пиши на

език



Тема Благодарянови [re: vip4o]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано13.02.06 11:39







Тема Re:нови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.02.06 11:51



Ами човекът говори с 3 ст. по-евтино и смята, че е хванал Господ за мъдурите и е щастлив...къде си тръгнал да му обясняваш и да му разваляш щастието



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано13.02.06 13:03



Изхвърли си картата, продай си апарата и си купи фонокарти...
Баси ламетата...

Welcome to the real world




Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: Cтepн™]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано13.02.06 13:55



Точно тези 6 години М-Тел "буташе" пари на правителствата да не влиза 2-ри оператор!



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Mopфиyc]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано13.02.06 16:21



Не счупих Прима класика и я хвърлих в кофата. А не прочете ли че става дума за 5 км таски което значи 5кмХ0.50лева демек 2.50 а ти ако ми кажеш къде има ваучери за 2.50 или за 5 лева на прима ? А Партито го мани тва е пълен шит изгодно е само след 9 вечерта. А да не забравяме че с тези промоции вече много малко хора могат да говорят след 21 ч дори и тези на абонамет.



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 17:01



Махни си онова БезЕлаМеРитни зад ника поне. Че си смешен. Поне толкова, колкото си и капацитет по каквото и да е било. То стана ясно, че четеш уеб сайтове като дявола евангелието, ама поне далаверка да падаше от това, а не да хабиш дъх тук да обясняваш на хора, дето поне знаят за какво става дума, че черното е бяло.

п.п. ваучери 5 лв. за прима по мои спомени имаше тук:





Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: VANDAL]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 12:21



po otno6enie na pokritieto na mtel. ne si vaobrazqvai 4e e prekrasno navsqkade a na vivatel e zle navsqkade!!!! az sam v raion na sofia kadeto mentel yok a vivatel ima. e kaji mi togava mtel e na 15 g. a vivatel na tolkova dni. kakvo da mislq



Тема Re: ГАВРА с абонатитенови [re: misho]  
Автор VANDAL (nepko)
Публикувано14.02.06 12:44



Говорим като цяло.Разбира се че има места кадето един оператор се представя по-зле от друг,но като цяло мрежата на мтел е най-добра.Глобул са малко след тях.Примерно в северозападна България мтел е по-зле от глобул, но в Родопите е обратно.



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Blah]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано15.02.06 18:26



Уааа верно ли бе? Ми то ако не чета иначе как ще знам. По слухове? А тия ваучери май не става да си ги купиш а? Личи си къв си капацитет като ти прочетох "изчерпателното" мнение. Ххахаха



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Vivatel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.02.06 19:27



Действително "хартиени" ваучери за 5 лв. се намират рядко (макар, че в гастронома до нас има 5 левови и съм почти сигурен, че са Прими, но може и да бъркам и да са Би-та); вероятната причина е, че е икономически неизгодно да се печатат и да се дават отстъпки на разпространителите.
Но с 5 лв. можеш да заредиш прима от иПей, от тлф с абонаментен план на МТел и от (почти) всеки банкомат.
Мисля, че в днешни условия е доста тъпо да се зарежда предплатена с триене и въвеждане на N-цифрени кодове.



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Cтepн™]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 19:51



Що се хабиш? Не виждаш ли, че е от типа хора, дето ако не пипнат кеш, значи няма пара :)



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Blah]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано15.02.06 21:11



Ми да.Без кеш нищо не можеш да си вземеш от тва дето е в мечтите ти само.Аре сега познай що е то? Хаха



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: Cтepн™]  
Автор PeterPan. (стар познайник)
Публикувано15.02.06 21:25



Не е точно така. Например в моя случай картата за банкомат ми е на мое име (частно лице), а когато взимам хартиен ваучер го взимам с фактура за семейната фирма. Сигурно има и други начини, но най-лесно ми се стурва да мина през някой от многото магазини и да си го взема с фактура. Пък и откакто махнаха лотарията на Къци, вече не ми се отдават други случаи да изпитам удоволствието от изчегъртването на онова станиолче със стотинка



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: PeterPan.]  
Автор Vivatel (БезПристрастен)
Публикувано18.02.06 02:27



Е да ама нали се сещаш че съм в черната икономика и за тва не ми трябват ни карти ни щуротии. Е може да има две фонокарти ама за други неща!



Тема Re: Уважаеми Мотекнови [re: PeterPan.]  
Авторdsf (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 05:14



А що не си изкараш и една семейно-фирмена карта?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.