Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 27.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Love"  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано31.01.06 22:21



Вивател - Начало

Сега си направих една сметка значи примерна ситуация е взимаш си сега карта за 20лв с 20лв разговори вътре - зареждаш ваучер за 50лв .. и да не изговориш една стотинка до 30 Март ти се зареждат още 50лв .. та се получава че за общо 70лв (картата + ваучера) получаваш 120лв в картата.

Това са 273 минути за 70лв към който и да е оператор при 30сек първоначално таксуване.Които при стандартното ползване в максималния случай стават около 500 разговора .. в реалния ще са между 300 и 350 разговора предполагам.Поне от хората които са на предплатена тарифа това е реалността.

Та продължаваме сметката - при всички условия минутата излиза 26 стотинки (дори малко по-малко ама няма да издребняваме закръглям към по-голямото число) стандартния разговор от 30 секунди е 13 стотинки.

Единственото неудобство е нова карта ама май вече свикнахме с това на мен 2 телефона не ми пречат .. единия ми е първия Вивателски номер който всички ми го знаят другия някоя от временните промоции на Вивател .. макар че поне до началото на Март ще изговарям върнатите пари от предишната им промоция

Вивател - Край

МТЕЛ - Начало

С Дъра-Бъра системата е дооста по-сложна и е свързана с безкрай условия.Ще се опитам сам да направя сметката но не обещавам за 100% достоверност просто материята е доста сложна.Аз що има висша математика съм изучил,но този пък определено се надскочиха приМаТЕЛ

Та .. купуваш карта за 15лв вътре казват има 40 минути (разбира се само към Мтел номера и при минимално таксуване 1 минута - уточнявам защото в най-лошия случай това са 40 секунди ) - в средностатистическия случай минутите което ще бъдат изговорени са 20 че и по-малко в зависимост доколко говориш с други оператори.По мои изчисления излиза че имаш в картата 13.44 лева.

Казват до 31.05 ако заредиш 15лв или повече получаваш още "40" от гореспоменатите минути тоест дотук в идеалния случай (който както всички знаем не съществува) вмомента можеш да дадеш 30лв и получаваш 42лв в картата.Всичко друго е маркетингов трик.Допускам да има грешка за която вината е в недостатъчната информация на сайта на МТел за промоцията.Ако тези 12лв повече ви изглеждат съмнително - е това е по 1лв на месец промоцията на Глобул

Другата част от промоцията я разглеждам отделно понеже и тя е доста далече във времето а и си мисля че дотогава дори и МТел ще имат доста по-изгодни промоции от тази.

Та зареждаш още 15лв в картата и получаваш още "40" от въображаемите минути допълнително.Общо получаваш 28.44 за 15лв ваучер зареден от 01.06. до 31.08.2006.

Ако все пак обединим двете части на промоцията (като се съмнявам дали хората ще го правят) се получават за 45лв дадени получаваш 70лв в картата.

За да съм максимално безпристрастен ще ги смятам сякаш ги получаваш накуп макар и 28лв от тях да ги имаш след 5 месеца срещу разбира се 15лв от твоите.

70лв са 212 едноминутни разговори към МТел или 119 едноминутни разговори към Глобул,Вивател или БТК.Та едноминутния разговор(както и всеки такъв под една минута) струва към Мтел 22ст. а към другите мобилни и стационарни оператори 38ст.

МТЕЛ - Край

Глобул - Начало
B In love е предназначена за много евтини разговори между две карти 8.4ст - много добра оферта признавам но лично мен не ме блазни - определено си заслужава да носиш 2-ри телефон ако говориш основно с един човек.Минималното таксуване от 1 минута при такава цена смятам че не е проблем за разлика от предишния случай.
Глобул - Край

Като заключение мога да кажа че при специфични потребление,което по мое(и не само)мнение е твърде нетипично за стандартния потребител на предплатени услуги в България офертата на МТел е по-добра.Във всички други случаи "Удвои парите си" е по-добра оферта.

Приемам поправки в сметките - дори е желателно да има за доста от условията на "Дъра-Бъра" не съм сигурен но просто няма подробна информация на сайта.



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Love"нови [re: Nistel]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано31.01.06 22:46



Като заключение мога да кажа че при специфични потребление,което по мое(и не само)мнение е твърде нетипично за стандартния потребител на предплатени услуги в България офертата на МТел е по-добра.Във всички други случаи "Удвои парите си" е по-добра оферта.

Ей тука нещо не разбрах?!?!??!?!!
Да разбирам ли че офертата "удвои парите си" е на М-тел! Чакай, чакай, че май нещо и аз се обърках "Удвои парите си" май беше на Вивател...... илиииии "B in love" беше на Вивател.......ааааа не май на Глобул беше..... а защо не и на М-тел.......хммммм, че тогаваааааа "дъра-бъра на кого бешееееееееее...... .......... .......... .........

П.С. - и другият път по-внимателно

П.С.С. - шигитка брато, да не вземеш сега да се засегнеш



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: vip4o]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано31.01.06 23:08



Хехе няма опасност споко

Ама все пак не разбирам къде е грешката - казвам че при определени условия офертата на Мтел е по-добра. - дотук стилистична грешка не виждам.

После казвам "Във всички други случаи "Удвои парите си" е по-добра оферта." - която е на Вивател ..



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: Nistel]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано31.01.06 23:18



верно ..... алкохола е виновен!!! Трябва да се забрани с държавен вестник ............ поне до утре



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: Nistel]  
Авторcyg (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 08:23



Всъщност извода е че "при специфични потребление,което по мое(и не само)мнение е твърде нетипично за стандартния потребител на предплатени услуги в България офертата на Глобул е по-добра". Според мен B In love не може да се сравнява с другите оферти, наистина е за много специфични случаи. Виж другите оферти са насочени към средния потребител, с традиционното залитане на Мтел към разговори в собствената мрежа.



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: cyg]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано01.02.06 09:08



Заставам зад офертата на ГЛОБУЛ.



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: cyg]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано01.02.06 13:17



cyg то много специфични потребления има

Иначе това с което Мтел-ската промоция излиза по-изгодно е ако говориш 100% разговори отговарящи на следните условия:

- в мрежата на МТел
- минимум 60сек разговори

При 90% разговори отговарящи на условията уравнението се объща.

пс.Това разбира се е като пренебрегнем липсата на много услуги на Прима и Б-Конект които има предлатената услуга на Вивател и които сме коментирали надълго и нашироко така че няма ги ги повтарям.

И все пак да се повторя - много некоректно е описана промоцията на МТел в сайта .. хайде добре там рекламни призиви 1-2-5 часа безплатни ама поне долу със малки букви да пишеше колко лева аджеба ти дават в картата.



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: Nistel]  
АвторCYG (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 14:01



Мисълта ми е че B In Love прекалено специфично предложение, насочено към определена аудитория. На Станислав! му харесва, а на мен не ми е изгодно. Останалите предложения са повече или по-малко предназначени за средния потребител. Налице е тенденция всеки оператор да има предложения максимално трудни за сравняване с тези на другите оператори (Мтел тук е номер 1).
Освен това мисля че подхода ти на сравнение не е много удачен. Вариант 1 за сравнение: на месец мога да отделя Х лв. за мобилна комуникация. С кое предложение ще мога да изговоря най-много минути в следващите Y месеца? Вариант 2: на месец са ми необходими X1 мин за Глобул, X2 мин за Мтел, X3 мин за Вива, X4 за БТК. С кое предложение ще похарча най-малко пари за следващите Y месеца?



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: CYG]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано01.02.06 14:05



Ами добре съгласен съм с теб - направи ти един такъв анализ



Тема Re: "Дъра-Бъра" VS "Удвои парите си" VS "B In Lнови [re: Nistel]  
Авторcyg (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 16:03



Прав си, това е много сложна задача, с много неизвестни. Преди време се занимавах със сравняването на абонаментните планове на Мтел и Глобул, така за собствени нужди. Но припейда е много по-трудоемък за подробно сравнение. Онова което се вижда веднага е че вивател е изгоден само при промоционалните оферти. След като свърши промоцията - нови сметки, нова карта, нов номер...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.