Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 29.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Влияние на базовите станции  
АвторX3MO (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 20:27



Може ли някой просветен да каже вредни ли са базовите станции , които се монтират по покривите на жилищните сгради за хората там . Опасенията ми са следните :
1) Интензитета на електромагнитното поле е най-висок в радиус от няколко метра от предавателя
2) Предавателя излъчва сигнали не на точно определена честота , а на честотен обхват
3) Излъчването е денонощно , а времето е също фактор (примерно при радиоактивните обекти работниците работят точно определено време например една минутаслед което ги свеня някой друг)

Мобилните телефони които са с мощност 0,2...0,6 са вредни , когато говориш .А базовите станции са с мощност 50 до 100 вата и непрекъснато излъчват .Никаде не намерих точна информация . Дори в сайта на световната организация няма категорично мнение по въпроса .
В много държави обаче има строги ограничения за монтирането на тези предаватели - не трябва да са в близост до училища болници и жилищни сгради .
Ако може някой който има в блока си такава станция да сподели има ли няккаво въздействие .Искам да знам щото и в нашия блок искат да слагат



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: X3MO]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано12.11.05 20:48



Дай да почнем първо да ликвидираме нещата, които са милиони пъти по-опасни:
1. Цигарите
2. Алкохола
3. Насилието
4. 14-инчов монитор, настроен на 60 херца

На въпроса: според моята осведоменост по въпроса, територията точно под базовата станция е "мъртва зона", тъй като разпръскването става настрани и в този смисъл ако въобще е вредно, то е по-вредно за комшиите от съседния блок, а не за теб. Нека някой по-компетентен ме поправи, ако греша. Не съм специалист в материята.



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: X3MO]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано12.11.05 21:12



Точно отдолу "няма никой", е, почти никой - има отразени нещица.

По - добре над главата ти, отколкото антената да е на отсрещния блок

Чук, канап и тел


Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: Recycler]  
Автор Nistel (минаващ)
Публикувано12.11.05 22:00



Абе вредни са ама само тия на Вивател - на МТел даже са полезни



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: X3MO]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано12.11.05 22:12







Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: Nistel]  
АвторX3MO (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 22:20



Не знам . Съмнявам се ,че и под мен ще е безопасно защото вълните се разпространяват във всички посоки. А нещо което не е напълно безвредно е вредно .Тука в блока ме гледат на криво кавалите защото съм единственият против .Искам да им дам материали да прочетат да видят за какво става въпрос но всичко което е ЗА ВРЕДНОСТТА на базовите станции е от непроверени източници .Авторитетните източници нямат точно формулиран отговор на въпроса .



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: motek]  
АвторX3MO (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 22:58



В другия форум е даден линк към накакъв сайт на медицински университет където пише ,че като общо не би трябвало да има проблеми . Същевременно обаче има дадени препоръки за безопасност . Според мен не бива да се съгласявам . АЕЦ Козлодуй също спазва мерки за безопасност но не е 100 безвредна нали?
Благодаря за мненията ви и за предоставените линкове



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: X3MO]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано12.11.05 23:04



Моля Пак заповядай



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: X3MO]  
АвторФoбoc (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 23:14



Има едно нещо дето се казва диаграма на насочено действие на всяка една антена, следователно и за ГСМ антените е така.
Когато правиш антена. която трябва да покрие определена част ти се стремиш нейната ДНД да е максимално близка до това което трябва да покриеш като площ. Това е така понеже така се икономисва енергия и се намаляват взаимодействията с другите антени(географско разделяне). Попринцип антените за ГСМ са насочени на 120 градуса в хоризонтална равнина и на - няколко градуса в вертикална за да пада лъчът им към земята(нали там са абонатите). Главното листо на антенара следователно има гореописаната форма. Близко е до мозъка, че никой няма за цел да отделя голяма част от тия 60 - 100 вата (взимам стойностите на доверие от предишните постове) на долу към сградата в/у която е антената защото там има малко абонати и са близо и им требе съответно малко мощност.
Така, че дори антената да е на главата ти е по добре от колкото да е отсреща у комшиите понеже:
1. Така ще те лъчи повече
2. Ако е при теб ще има файдица, а чистачка на входа я нещо друго за без пари
така че за мен поне изборът е ясен



Тема Re: Влияние на базовите станциинови [re: Фoбoc]  
Автор Sao (Sys_Admin)
Публикувано13.11.05 11:26



Извинете но за какви 60-100W мощност говорим. Какъв е смисъла базовата да излъчва с такава мощност след като ГСМ апаратите имат максимална излъчвана мощност 2W за 900MHz i 1W за 1800MHz? Според мен базовите станции не излъчват с такива мощности.

Standards for Mobile Phone Base Stations



Malignant Brain Cancer in Users of Hand-Held Mobile Phones



I'm too lame to read /etc/passwd ;-)

Редактирано от Sao на 13.11.05 11:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.