Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 28.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Два VOICE номера в 1 SIM карта  
АвторSpeaker (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 00:41



Възможно ли е към активна SIM карта да се добави телефонния номер на друга карта и да си избирам чрез телефона от кой от двата номера да говоря? Някои телефони го поддържат (напр. Siemens C35)...

* Имаше преди такава тема, но не я откривам...



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: Speaker]  
Автор ~DPAKOHA~ (перко)
Публикувано18.08.05 09:12



Всеки телефон го подържа, въпроса е в сим картата.В България мисля тая услуга още е няма поне аз не съм чувал.



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: ~DPAKOHA~]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.08.05 00:38



Въпроса е не в SIM, a в предлаганетo като услуга (ALS) от опертора.
Не всеки телефон дава възможност (има опция в менюто си) да "избереш" втората линия като изходяща (решението е софтуерно и ако произвдителя реши - може да го добави с нов firmware).

Май е време вече да решат от маркетинговите отдели на мобилните ни оператори, че с подобна услуга биха спечелили повече платежоспособни клиенти, които да си ползват двата номера (примерно личния и служебния) с един апарат и така да спестят:
- на клиента си: мъкненето на допълнителен апарат
- на оператора: капацитет за следенето и обслужването на този допълнителен апарат


Ама ... малко "бъбрек" трябва за подобно решение


_________________________________________________________
ALS - Alternative Line Service



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: Чo :)]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано19.08.05 10:06



Еми може малко да съм се объркал.Виждал съм карти(не български) които имат меню от самата карта(картата е STK) и от там се избират линиите.



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: VANDAL]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.08.05 11:07



Това, за което говориш е друго:

Наколко карти се клонират (записва се съдържанието им) в една обща карта.
Картите може да са нa различни оператори, страни и т.н.
Един вид пакетираш съдържанието на всики в една карта.

От SIM Application менюто* вече може да си избираш, коя да е активната "карта"/номер.
В даден момент от времето е активна само една "карта"/номер:
- само на нея/него може да те търсят.
- само от нея/него може да правиш изходящи обаждания.

Разбира се по-всяко време може да смениш друга "карта"/номер да стане активна. > Това спестява сприрането на телефона, изваждане на едната карта и поставяне на другата и вклюването му.

Ако те потърсят на някой от другите номера (които са неактивни в момента) - няма да се свържат с теб.

* * *

Това, за което споменх горе (услигата ALS) е за два едновременно активни номера:
- на двата могат да те търсят.
- и от двата може да набираш (с опция от менюто на телефона само избираш, от кой номер да се инициира изходящото повикване).

Двата номерата са на един оператор!


____________________________________________________________
*SIM Application меню се появява в менюто на телефона само, ако картата има такова, с подобно такова са новите STK карти на МТел



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: Чo :)]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано19.08.05 12:09



Знам за клонирането то е друго.Чел съм за това в един руски сайт.Говоря за два войс номера в една карта на един оператор.Както казваш ALS.Самоче двете линии се сменяха от менюто Sim Services на ес35.И вместо на дисплея да го има специфичния знак за избрана линия (L1,L2).При сименс мисля че в първата черта за силата на сигнала се появяваше цифрата 1 или 2.Тука на единия ред кадето се изписва името на мрежата пишеше HR VIP иHR VIP1ili HR VIP2.



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: Чo :)]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.08.05 13:51



Брат ми в Германия има 2 номера и само 1 телефон (респективно 1 СИМ карта) - единия го водят "Хоум зона" (няколко километра радиус от най-близката до него клетка), а другия е "нормален"... двата номера са различни, даже и префиксите им са коренно различни (+49179.... е нормалния, +49231.... е домашния), обаче са на един и същ оператор (ще те излъжа, ама май е О2)... можеш да звъниш на който от двата си поискаш... предполагам питащия има това предвид...

Just a genius



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: Blake]  
АвторBlah (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 14:29



В Германия, доколкото знам има "number portability", така че какъв е префикса на номера не е сигурен белег към кой оператор си.



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: VANDAL]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.08.05 14:37



Добре, съгласих съм, че избора на изходяща линия при ALS може да се реализира и като функция в SIM Application менюто (това ще е полезно за телефоните, които нямат тази възможност за избор стандрно в менюто си)



Тема Re: Два VOICE номера в 1 SIM картанови [re: Чo :)]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано19.08.05 14:45



Аха




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.