Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 27.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся hands free за Sony J7нови  
Автор bobiboy (непознат )
Публикувано14.07.05 19:45



Спешно се нуждая от hands free за Sony J7 .Ако някой има излишно такова останало от "античния" GSM , или е виждал някъде по магазините моля да ми пише на bkuzmanov@abv.bg



Тема Re: Търся hands free за Sony J7нови [re: bobiboy]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано14.07.05 21:47



Че какъв ти е проблема? Продават се такива навсякъде. Жакът е малко по-тънък от този за колонки/уокмен (SB-62 май беше). Моето хендсфий ми го дадоха преди около година като подарък в Мобил свят (едни синички магазинчета, има ги доста из София). Работи и с Motorola (C350, T191,...).
Пази си го телефона, перфектен е, особено ако си знаеш IMSI кода
И пак за този телефон, аз пък купувам работещ Data кабел.



Тема ДО PeterPan^нови [re: PeterPan^]  
Автор bobiboy (непознат )
Публикувано15.07.05 21:40



От половин година търся hands free по магазините но ми отговарят че за антики аксесоари няма.Много съм доволен от телефона - върши ми чудесна рбота и винаги има покритие докато новите новите са калпави в това отношение.
Да попитам -какво е IMSI код и каква е далаверата ако го знам?
Ще ти бъда благодарен ако ме светнаеш по въпроса!



Тема Re: ДО PeterPan^нови [re: bobiboy]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано15.07.05 22:13



Странно, преди не беше така. Ще попитам и аз тук-там и ако открия ще ти кажа къде.

IMSI - International Mobile Subscriber Identity уникален номер свързан със SIM картата. Специално за Sony Jx този код е необходим за показване на специално меню "Monitor Mode" (

). Този код ми го дадоха от Глобул (техен абонат съм). От там може да видиш силата на сигнала от 6-те най-близки антени, Cell ID, Local Area и някои физически параметри на телефона. Специално аз не съм успял да извадя Cell ID от друг телефон. А с тази информация в идеалния случай може да разбереш къде си с точност до към километър.

Малко темата се отклони от името на клуба, надявам се да ме извинят модераторите.



Тема Re: ДО PeterPan^нови [re: PeterPan^]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано18.07.05 16:16



В отговор на:

А с тази информация в идеалния случай може да разбереш къде си с точност до към километър.



Точноста е 550м. до клетката, която те обслужва в момента и само, когато си в режим на разговор.
А къде се намира самата клетка и като се има вредвид, че това е радиус - доста относително
Донякъде по номера на клетката може да определиш в кой град/район си.

Информацията е полезна, но за хора, които това им е работата.

П.П. Много телефони имат подобно меню.



Тема А защо...?нови [re: Чo :)]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано18.07.05 17:52



Защо само в режим на разговор, оставам с впечатление, че телефонът актуализира постоянно информацията за силата на сигнала и в режим Stand-by?
И защо точно 550 м.? Не зависи ли това от гъстотата на клетките?
По мои скромни експериментални данни, за моята околия, базовите станции са на около 1 км една от друга, всяка излъчва в 3 посоки по 3 различни канала (извинявам се, ако термините са неточни). По данните за силата и най-вече отношението на силите на сигнала на първите 6 канала, според мен може да се стигне и до 100-200 метра точност.
И накрая, може ли да ми кажеш кои от по-новите телефони имат подобна информация, за да знам към какво да се насоча като ми се наложи да сменям този.



Тема отново за hends freesнови [re: PeterPan^]  
Автор bobiboy (непознат )
Публикувано18.07.05 21:23



Благодаря за отзивчивостта!
Но за сега по-спешно ми е hends frees .
Чакам още сведения намира ли се някъде.



Тема Re: А защо...?нови [re: PeterPan^]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.07.05 01:56



Да, гъстотата на клетките има значение, но телефона отчита нивото на сигнла в dBm и се следят 6-те клетки с най-силен сигнал (не най-близките по разтояние).

Това, че две клетки имат едно и също ниво на сигнала не означава, че са на еднакво разтояние - примерно едната може да е на няколко км, а дугата да е зад ъгъла, но и до телефона ти да идва някой отразен сигнал от нея.

Разтоянието до клетката се измерва при разговор (вярно и при sms, обновяване на позицията) според това, колко далеч е клетката. Самата клетка, тоест честотата, на която работи е "твоя" само в 1/8 част от времето, за да не се насложат няколко сигнала от различни телефони, които ползат същата честота на същата клетка, сигнала трябва да пристигне в точно определен интервал от време в клетката. Когато си по-далече от клетката, и тъй като сигнала се движи с определена скорост, за да е там "нареме", той се изпраща предварително (TA - time advance).
Коригирането на времето за предварително изпращане се прави на стъпки, като всяка стъка отговаря на ~550м. Стойноста, която пише може да е от 0 което ознчава, че клетката е от 0 до 550м, до 63 което става ~35км радиус. (Ако клетката излъчва в 3 посоки, всяка честота е за 120° - т.е. площта част от арка и е огромна).

От нивото на сигнала, разтоянието и някои други параметри, телефона изчислява и съобщава на мрежата параметрите, и ако има "по-подходаща" и свободна клетка, мрежата изпраща сигнал на телефона да е прехвърли на нея. (това е опростен вариант има много процедури)

В по-новите телефони примерно намарките Nokia и Siemens тези менюта ги има само в специализираните firmware-и, който се слага от производителя. За по-старите модели на тези две марки примерно (Nokia до DCT3 моделите и Siemens до x45) тези менюта се активират лесно).
Напиши из търсачките

или и ще откриеш много неща. Разбира се може и да попиташ за даден марка/модел телефон и се коа някой знае нещо - ще сподели.



Тема Re: отново за hends freesнови [re: bobiboy]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано20.07.05 21:15



Още в първия магазин, в който влезнах имаха. Намира се на пазара Иван Вазов. Явно ти е спешно, та ако си от София, пиши на лична бележка и може да се разберем да ти услужа с едно.



Тема 10x [re: Чo :)]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано20.07.05 21:31



Благодаря ти за изчерпателната информация и за ценните линкове.
Все пак ми се иска да се пробвам да направя някаква програма за локация. Но не успях да открия това, което ми трябваше, а именно как да изпратя на компютър така показаната от GSM-a информация. Или евентуално, дали има устройства (нещо като кардрийдъри), които да се сврързват с компютър и при поставена SIM карта в тях да изпращат на компютъра информацията за клетките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.