Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 17.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема бойкот на мобилните операторинови  
АвторShadowDancer (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 13:49



във форума на един от най добрите онлине магазини за GSM апарати

предложиха да се организира бойкот на мобилните оператори с цел намаляване на цените на разговорите
Съпри4асни ли сте към подобна инициатива???



Тема Re: бойкот на мобилните операторинови [re: ShadowDancer]  
Автор butragenio (новак)
Публикувано29.05.05 22:15



При предишната подобна инициатива операторите отчетоха ръст на трафика с 5%.



Тема Колко жалко и смешно...нови [re: ShadowDancer]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано29.05.05 23:49



Събрали се една шепа клипаджии, дето изходящият им трафик е един SMS на месец, да негодуват заради високите цени. То бива бива гъзария ама чак пък толкова не знам къде има, гледах някакъв авер наскоро си взел Samsung D500, сложил му някаква предплатена карта и вече кой като него, ходи по улиците с телефон за три заплати и с празна прима.

И какво ще стане бе, клипаджии, като си спрете телефоните, а? Ще спрете да ме тормозите и да ми клипвате през 5 минути да звъня аз, ами добре, аз съм категорично ЗА направо да ви блокират картите и повече никога да не се докоснете до телефон. Най обичам такива гъзарски изпълнения.

Няма да участвам в такова нещо, както и няма да участва никой, който прави пари с телефона си. Аз ако си спра телефона дори и за два часа, това може да означава стотици левове пропусната печалба, а вие ако искате си ги и изхвърлете даже. Няма да имате никакви загуби, и без това си ползвате телефоните само за часовник и вечно ревете от цените...



Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: checho]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано29.05.05 23:51



а баш!!!



на който му е скъпо - да не ползва... никой не му е опрял пистолет в главата...

Just a genius



Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: Blake]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.05 08:58



Смисъл от бойкоти няма. МТел сами ще си свалят цените под натиска на конкуренцията. Така че който иска да бойкотира - просто да изчака БТК и да мине към тях. Щом си мисли, че там ще му е по-евтино.
Иначе МТел наистина малко се оливат. За 2003 печалбата им е 360 млн., а приходите - 869. Това прави повече от 40% рентабилност, нещо което никъде го няма.

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: f(x)dx]  
Автормeнтeл (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 10:35



Добре де кога тогава мтел ще свалят цените?
Аз нито съм клипаджия, нито съм с прима.
Питам просто щото те наистина се оливат, както и глобул де...



Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: f(x)dx]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 11:51



Това е минало. Да си чул нещо за печалбата на мтел оттогава насам? Такъв автогол втори път едва ли ще си вкарат, в смисъл да се хвалят с печалбата. В последния брой на в. Капитал обаче има информация за първото тримесечие на глобул - 105 млн. приходи, 34 млн. печалба.
А преди време някой обясняваше как в БГ пазара бил гърчав и затова нямало място за трети оператор



Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: мeнтeл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.05 17:42



ами де да знам, чувам по 20 безплатни минути давали. Това ако не е намаление на цените, не знам какво е

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: cмъpф]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.05.05 17:43



Ами какво да ти кажа, то по закона за счетоводството МТел са длъжни да си публикуват баланса и ОПР-то в някой всекидневник. Така че е въпрос на малко упоритост, за да си ги намериш. Но мисля, че е още малко рано - до 30-ти юни май беше срокът за консолидираните отчети.

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Колко жалко и смешно...нови [re: f(x)dx]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 19:44



Далече съм от мисълта, че мтел ще си укрива приходите и печалбата. Просто вече не парадира с тях. Данните, които посочваш, не са за 2003, а за 2002 и тях ги е чувал всеки, защото за тях писа долу-горе всеки по-голям вестник. За 2003 обаче аз не си спомням да съм прочел нещо, в момента и гугъла не връща нищо за тогава. Нещо повече, в

на в. "сега" за класацията Топ 100 за 2003 намерих ето това:

Интересното е, че "Мобилтел", който миналата година бе на четвърто място, изобщо не фигурира в тазгодишната класация. Неофициален източник от компанията заяви, че не знае причината за отпадането, тъй като балансът й е бил публикуван според изискванията на Закона за счетоводството

Разбира се, сигурно има съвсем приемливо обяснение за невключването на мтел в класацията
А колкото до данните за миналата година, не ти трябва упоритост да ги намериш. Има ги на страницата на мтел




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.