Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 20.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Mtel Wi-Fi?нови  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано19.12.04 11:46



Мтел да не са решили да предлагат интернет по Wi-Fi? В центъра на много места има Wi-Fi точки за достъп с име Мтел, които са достъпни и можеш да се вържеш към тях без криптиране.
Някой да знае, дали Мтел имат наистина планове да създават публични Hot Spots?:) Защото на такова ми изглежда:)

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: Terko]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 19:59



Ехаа. А пуска ли те да се вържеш? Защото криптирането е масово изключено, но защитата по МАС си е съвсем отделна и донякъде по-надеждна. Дай някое място да тествам утре, че не ми се търси.

Съвсем между другото се сещам за поне един оператор в САЩ, който изгражда активно горещи точки.

Обаче не очаквам Мтел да направят такова нещо или поне не на приемлива цена.



Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: bm]  
Автор Илko ()
Публикувано19.12.04 22:12



надежна друг път ....





Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: Илko]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 00:15



В сравнение с 64bit WEP си е направо чук. Да не говорим за административните удобства. Но това е съвсем отделна дискусия



Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: bm]  
Автор Илko ()
Публикувано20.12.04 00:49



Какъв чук само - предава се в явен (некодиран) вид във всеки пакет. Снифи се за секунда и остава само да се промени в драйвера на картата.

Докато за да разбиеш WEP ти трябва да натрупаш малко статистика - за 64 по малко за 256 bit доста повечко. Съвременните карти като правило предлагат поне 128 bit така че едва ли някой ползва 64.

Ако говорим за защита от несанкциониран достъп (не за защита на информацията) решението е измислено - РРРоЕ.





Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: bm]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано20.12.04 03:26



Ами ректората, НДК, около попа. Това са местата. Май имаше и други, но не се сещам вече къде са, ще проверя:)
Иначе не ме пуска до интернет, само се осъществява връзка, при която само пращам пакети, но нищо не получавам. Ясно е че нямам достъп, но факта че виждам клетка с име Мтел на няколко места в София и то сравнително далечко от офиси на Мтел, ме кара да си мисля че май готвят нещо. Поне се надявам да е така:)

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: Terko]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано20.12.04 09:00



До колкото знам, ще правят 100% покритие на Бг с WiFi

Иначе точките би трябвало да те пускат, поне аз нямам проблем с логването

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Mtel Wi-Fi? [re: 2O1]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.12.04 16:36



Дай малко повече инфо тогава, какви са настройките


Welcome to the real world

Тема Re: Mtel Wi-Fi? [re: Илko]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 19:41



Абе изместваме дискусията, но нейсе.

WEP64 e най-малкото общо кратно. Теоретично го поддържат всички 802.11Х устройства. Практически има производители, които имат собствено мнение по въпроса. За WEP128 да не говорим. Защитата по МАС е съвсем универсална, доколкото няма мрежово устройство без МАС и доколкото смяната на МАС не е съвсем тривиална задача.

"Краквайки" един уеп ключ ти си правиш тази "клетка" много удобна. Просто си я закачаш в списък и приключваш. Да не говорим, че с ключа всеки ламер може да се закача, дори и да не може да си го кракне (някой друг ще му свърши тази работа еднократно). Не трябва да ровиш по драйверите и още повече няма да ровиш и да сменяш МАС на всяко място, на което разпъваш.

Друг аспект. Когото влезеш с чужд МАС и това съвпадне с влизането на титуляра това води до една чудесна колизия, която обикновено стига до администратора и изгаря далаверата. А когато защитата е по WEP ти си съвсем "редовен" клиент и можеш да си караш с месеци.

> Съвременните карти като правило предлагат поне 128 bit така че едва ли
> някой ползва 64.

Тук определено считам, че си в грешка.
За PPPoE също имам различно мнение, но ако обсъдим и това ще ни подгонят модераторите и този път с основание



Тема Re: Mtel Wi-Fi?нови [re: bm]  
Автор Илko ()
Публикувано20.12.04 20:20



Ако и това не е тривиална задача ...


И интересно как изгаря далаверата като не се се знае кой е оригиналът? Може би го викат и му сменят мрежовия адаптер

Всеизвестно правило е че щом се ползва някакъв тип ключ за автенфикация той трябва периодично да се подменя. Така че едва ли ще е еднократна работа ...

Както и да е - и двете защити не предоставят нужната сигурност. А и как си го представяш купува си клиент примерно карта за достъп и после си въвежда MAC адреса??? Ами ако иска да ползва услугата с няколко устройства? Просто е глупаво ...

За справка виж как е направена услугата wifi.dir.bg.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.