Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема SMS известяване от ABV.BG  
АвторVorbis (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 12:37



Извинявам се за ламерския въпрос
Имам поща в abv.bg и съм абонат на М-Тел. Онзи ден реших да си включа SMS известяването, когато получавам ново писмо.
Само че видях, че за М-Тел трябва да се плаща за всяко известяване
Съществува ли начин, заобикаляйки тази скудоумица, abv.bg да ме известява на мобилния телефон ?



Тема Re: SMS известяване от ABV.BGнови [re: Vorbis]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано15.11.04 13:52



ABV.bg си заобикаляха доста дълго време правилото, че

"
МобилТел не толерира използването на безплатни услуги, представяни на и/или предоставяни на www.mtel.bg:
* за търговски и/или рекламни цели, както и
* за разработване и предоставяне на услуги от трети лица
"

и точно затова ги резнаха, както и повечето други web пощи. Сега всичко е по правилата, ОБАЧЕ тия луди ли са, кой ще им даде 1 лев за 8 известия....

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема 8 SMS = 1 лв.нови [re: dimodi]  
АвторVorbis (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 14:34



Тия са луди - да 8 лв. за 8 съобщения. В mail.bg пък видях, ако не се лъжа, 2 лв. за месечен абонамент за sms известия. Което пак не е кой знае колко по-добре като предложение.
Айде някой ако знае начин за заобикаляне, да постне тук нещо!



Тема Re: 8 SMS = 1 лв.нови [re: Vorbis]  
Автор XaMaB (откачалка)
Публикувано15.11.04 15:09



Ами решението поне в следващите няколко месеца е едно: Глобул.

Поне на глобулската ми карта получавам веднага известяване.
Нищо че е от вида: "отговори с Y за да видиш съобщението от mail@mail.bg/mail@abv.bg". На мен това ми е достатъчно да си проверя пощенската кутия.



Тема Re: 8 SMS = 1 лв.нови [re: Vorbis]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано15.11.04 15:45



Айде някой ако знае начин за заобикаляне, да постне тук нещо!

Ами най-логичното решение е да си намериш поща, която да не е блокирана от МТел и при която безплатните известия да работят. И ако си намериш такава, не тръби много-много за нея, че да не я резнат

Друг вариант е да имаш поща, която не предлага известяване, но пък предлага автоматично препращане - в такъв случай си нагласяш да ти препраща всичко на телефона. Тук основният проблем е, че пощата трябва да препраща С опция за запазване на писмото в пощенската кутия, иначе ще си виждаш само началата на писмата, а ако са в HTML/MIME формат - само подателите и subject-ите. Аз имам такава поща, ако те интересува коя е и си готов да си направиш акаунт там, пиши ми на мейла и ще ти кажа.

И накрая - в крайна сметка покрай недоимъка на известявания си дадох сметка, че това не е услуга, която е толкова необходима. Ако някой те търси за нещо важно, ще те търси директно на телефона. Ако работиш с интернет, така или иначе си проверяваш пощата по няколко пъти на ден. Ако не работиш - значи не ползваш толкова много поща. Също така, винаги можеш да се уговориш с някого като ти напише важно писмо, да ти прати и SMS от страницата на MТел

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: 8 SMS = 1 лв.нови [re: XaMaB]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано15.11.04 15:55



Ами решението поне в следващите няколко месеца е едно: Глобул.

Хмм, това решение може и да е решение, ама добре трябва да си сметне човек разходите и ползите. Ако заради едното email известяване ще даваш 20 лева (минимум) за нова сим карта и ще се разправяш да си сменяш номера, който всички ти го знаят, и въобще ще жертваш предимствата на МТел, по-добре да дадеш някой и друг лев на ABV / Mail.bg и да ти е мирна главата ...

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Някои наблюдения по темата...нови [re: Vorbis]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 08:11



1.В указанията за регистрацията е посочено-с цел пропускане известяване на Спам-писма,направете това и това.Не знам тяхната система как определя кое е спам и кое не,но някои от писмата ми,с нормален подател ги определят като Спам.И обратно.Така че,кашата е пълна.А лимитът-свършва!
2.На втория ден,след като се регистрирах и платих,получих известие за празно писмо с подател"неизвестен".Дали това е случайно?...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.