Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 24.09.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема МТел Клуб тръгна  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано05.10.04 11:23



Излиза, че една точка е 2 ст. не е нещо кой знае какво, но все пак... Отстъпките за клиентските карти ми се виждат прилични. Всичко го има на сайта на МТел вече.





Тема Страшна работанови [re: Gallandro]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано05.10.04 17:52



имам 563 точки. Какво мога да ги направя??



Тема Ето какво получаваш за 500 точки ...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано05.10.04 17:59



80 sms ( по 20бр. за 4 поредни месеца)
80 sms ( по 40бр. за 2 поредни месеца)
20 mms
3 MB мобилен интернет през GPRS
500 KB WAP през GPRS



Тема Не ща пъкнови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано05.10.04 18:07



такива работи.. искам апарат!



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: Gallandro]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 22:08



Болен мозък - прогнози, които се сбъдват! :-)). Айде честито! БТК да гледат внимателно и да се готвят за щурм.



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: Gallandro]  
Авторбм. (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 23:05



Мтел са си веселяци, но с тази програма искрено ме развеселиха.

Има някои истински попадения

1.

се говори за нива на точки от порядъка на 50000 (петдесет хиляди). Нека сметнем как се получават 50000 точки.
- абонат от 4+ години: 400 точки
- месечна сметка БЕЗ ДДС 300 лева.
- шестмесечен бонус: 600 т/годишно
---------------------
за първата година от началото на кампанията: 4600 т., след това по 4200 на година. Значи за няма и 12 години сте ги направили. Е, за частно лице не е толкова трудно да изговори 43 200,00 лева за 12 години. Все едно спестявате. Само че е по-готино щото хем харчите, хем комуникирате, хем спестявате. 3в1.

2. и се говори за предметни награди, обаче в обявения списък с награди те очевидно липсват. Явно ще се обяват след 5 години, когато ще има клиенти с достатъчно точки за тях.

3. е списъкът! Загледайте се в него и преценете каква е печалбата на Мтел от обявените позиции. Hint: максималната.

4. Много готин как се трупат точки: ако плащате всеки месец на Мтел по 432 лева с ДДС след 2 години ще бъдете ощастливени с апарат на стойност до 220 лева. Мегакеф.

В мен възниква спонтанно призива към Мтел да вземат да ги вдигнат малко тия техни цени, че трябва точки да се трупат, ей. Как ще изговорим по 300-400 лева месечно с тия смешни цени.



Тема Re: Страшна работанови [re: Чepнorлaв]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано06.10.04 09:01



Аз съм с 643 и освен малко GPRS да си пусна друго не се сещам... Добре че планирам да си пазарувам малко техника и от отстъпките на техномаркета ще изкарам като за 2 години точки накуп .





Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: бм.]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.10.04 10:10



забравил си една мааалка подробност - а именно, че точките важат до 3 години, така че ще има да чакаш да събереш 50000 :)



Just a genius



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: Blake]  
Авторбм (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 10:29



Прав си. Но това може да се компенсира с маааалко повече упоритост. Почваш да комуникираш за 1500 без ДДС месечно и получаваш по 21000 точки годишно. 2,5 години и си в голямата игра.



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: бм.]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.10.04 19:54



Малиии, какво ще правят хората, дето сега говорят за 7-10 ст/мин.?
Ми то ще им се размекне мозъка, дорде спестят за безплатни СМСи




Тема Re: Страшна работанови [re: Gallandro]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 21:31



Ako картата ти е с 2% отстъпка опитай първо без нея. За 2-3 неща като нищо ще вземеш повече от 2%.



Тема Мдам..нови [re: Gallandro]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано07.10.04 01:07



и на мен тази златна карта дето вървеше с комплект с още камар други екстри за 20лв. направо без пари ми излезе. До момента сигурно има към 4-5 бона на нея в Техномаркет. Всички познати пазаруват с нея . Голям кеф. Дори си взех монитор от там - 390лв. с отстъпките.. 19 инча. баси кефа



Тема Re: Страшна работанови [re: bm]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано07.10.04 09:04



При 643 начални точки трудно ще е със само 2% отстъпка ...





Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: Cтepн™]  
Автор PhoneFen (Fiesta 1.1mi)
Публикувано07.10.04 09:37



Абе тъпа работа ! НЕ знам що се излагат така Мтелците !



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: Gallandro]  
Автор selski_tarikat (ентусиаст)
Публикувано07.10.04 11:51



е ако искат да си zадържат клиентите предвид третия оператор, zащо не вzемат просто да намалят цените на минута раzговор с няколко ст. а въвеждат подобни zанимавки като трупане на то4ки? Това ми иzглежда детско. Пък и всеки средно интелигентен 4овек zнае 4е беzплатни обяди по света няма, така 4е това което полу4аваш като награда си го платил ве4е. Аz ли4но никога няма да стана клиент на някой оператор zаради "подаръците" като писалки, кредитни карти , дискове, беzплатни минути и тем подобни, ами гледам цената на услугата.



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: selski_tarikat]  
Автор3r (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 12:38



при положение че цениете са "почти" равни, ще вземеш и на такива работи да обръщаш внимание...



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: Gallandro]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано07.10.04 12:38



аз нещо не мога да си взема наградатаимам към 620 точки за 6 -7 месеца ни при опит да избера нещо от менюто ме препраща към оператор



Тема Re: МТел Клуб тръгнанови [re: DTMF]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано07.10.04 12:46



И оператора може да ти свърши работа



Тема Прах в очитенови [re: motek]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано07.10.04 21:38



Поредната безсмислена промоция, прах в очите на хората.
От изказването на директорът им лъсна истината - 1 000 000 абонати, 2 000 000 предплатени клиенти...
Жалка история. Тези 2 милиона са предплатени, не заради друго, а защото телефонът за тях е лукс. Поне в този им вид. Ако иска да направи тези 2 милиона абонати, да смъкне цените, а не да предлага точки, които нито един от тези 2 милиона души няма да ги поблазни, тъй като не могат да правят такива сметки, че да получат нещо срещу натрупаните точки.
И Мтел активно се бори срещу третия оператор, някакви екпертизи за цената на лиценза прави, експерти вика. А като взе за смешни пари своя лиценз очи имаше ли?
9 години, за тези 9 години си изплати техниката не веднъж, а поне 10-торно. Сега само на печалба я кара...
Не знам, отвратен съм от тази фирма.

Welcome to the dreamland :)


Тема Re: Прах в очитенови [re: Terko]  
Автор Илko ()
Публикувано07.10.04 22:01



Ами и аз се отвращавам от вестника ви ама той продължава да излиза ...


Ти като си купил пишеща машина за да списваш хуморески и най накрая я изплатиш не караш ли и ти само на печалба или си купуваш още една ?



Тема Re: Прах в очитенови [re: Илko]  
Автор Terko (Smile!:))
Публикувано07.10.04 22:56



Къде го намеси сега пък вестника? Ти имаш избор какво да четеш, защото не изпитваш толкова голяма нужда от него, а и има още много други, които можеш да предпочетеш. Докато при мобилните комуникации изборът е стеснен изкуствено, няма конкуренция, ти зависиш от оператора, защото телефона става все по-важна част от твоя живот. Докато с "моя" вестник можеш да минеш, с мобилни комуникации не. А това е така с много други хора, човешки съдби, които просто нямат избор, а телефона им трябва, дори и и да не е от практически причини. Много от тях са мечтали за това и щом са се оказали с някой лев в повече, са се лишили от нещо, за да си купят телефон, а след това си го държат с надежда да му смогват.
А и от това, че ще си купя "пишеща машина" не се влияят 3 млн. души, какъвто е случая с нашият любим мобилен оператор. А като си я изплатя, няма да искам да се разделям с нея, защото ще знам с цената на колко лишения съм я изплатил. С какви лишения може да се похвалят операторите?
Но не искам да влизам в спор с теб.
Хора...9 години са това. Компютрите за това време се развиха от Windows 95 на XP и 2003, чакаме Longhorn. Днес имаме повечето поне 1 GHz системи, тогава малцина бяха хората, които знаеха какво е интернет и плахо пристъпваха от Windows 3.11 към Windows 95 и подпитваха за мнения. Днес 3.11 ни се струва някак древен, 95-ицата също...
За това време изтече толкова много вода, толкова хляб се изяде, толкова се промениха технологиите, но мобилните комуникации не станаха по-достъпни.
Факт е, че ако през 95-та година интернета бе непознат, днес той е необходимост. Също е факт, че по онова време, ако мобилните комуникации бяха непознати, то днес също са необходимост. Неслучайно са включени и в потребителската кошница на статистиката.
За всички тези години мобилният телефон можеше да се превърне от лукс в едно обичайно средство за общуване, както е в другите държави. В каквото се превърна и интернет.

Welcome to the dreamland

Редактирано от Terko на 07.10.04 23:11.



Тема Re: Прах в очитенови [re: Terko]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано08.10.04 00:57



безсмислена промоция но поне имитират че правят нещо за клиента

абонат съм от около 5-6 години но ми отчитат само последния договор който е за 1 година,и не съм си сменял номера за тези години.
За последните 5-6 месеца съм платил около 500-600 лева за сметки така че много не ми пука дали с 620 точки ще ми опростят 10 лева от сметката.Смешно си ено поне си имаме занимавка да щракаме по автоматичното меню и да си вземаме голямата награда)

Нормално е Мтел да не свалят цените понеже нямат реална конкуренция,нормално е и глобул да поддържат подобни високи цени.

Както и е нормално 2-та оператора да създават пречки за издаването на лиценз на 3-ти оператор.

А най -нормалното е че всеки на тяхното място щеше да постъпва по същия начин.Просто всеки гледа да се нагушка,това е : пазарна икономика
Не знам защо всички реват



Тема Re: Прах в очитенови [re: Terko]  
Автор Илko ()
Публикувано08.10.04 21:30



Сравнението е напълно уместно - щом нещо не ти харесва не го купуваш и толкова. А това колко хора зависили от него - ами никой не ги е карал насила да стават му клиенти. Щом са избрали точно него явно с нещо ги е привлякъл. В момента в който той с действие или бездействие ги разочарова те са свободни да отидат при друг. Помисли върху това вместо да се отвращаваш ...

Има и друго което явно не можеш да проумееш - едно нещо е технологията друго нещо е услугата. Клиентите обикновено купуват услуги (за пишещите тук вероятно е по различно но ние сме в най добрия случай 100 човека) без да се интересуват/разбират от технологията. Така че е важно какви услуги ще предложиш а не на коя "върхова" технология си се хвърлил.

И пак казвам цените тук в България не са чак толкова по високи от европейските. Другаде е разликата ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.