Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема е-фактура от М-тел.бгнови  
Автор Singapore (wSm@rt)
Публикувано20.08.04 21:38



Значи, разбрах за тоя дето си продава картата и след това я обявява за "загубена" и пак си я продава скъпо и прескъпо. Много яко! Въобще не бих се сетил, че може да се правят и такива номера.

Сега за мен:
Направих си профил в Мтел.бг и всичко е ОК!
Обаче не мога да си видя данните за сметки, защото съм на "Прима", а там искат кода от фактурата която получаваш!

Та въпроса ми е: Има ли начин човек с" Прима" да си види обажданията от там или е безплатно само за абонати на договор?



Тема Re: е-фактура от М-тел.бгнови [re: Singapore]  
Автор oziris79 (Той е)
Публикувано20.08.04 22:07



Услугата е само за абонати, не е за хора с прима карти. Примите нямат собственик и затова не им се предлага тази услуга. Предполагам, че за предпазване от злоупотреби



Тема Re: е-фактура от М-тел.бг [re: oziris79]  
Автор Singapore (wSm@rt)
Публикувано20.08.04 22:23



Е, жалко, че не става и за "Прима".

Иначе готино е измислено - винаги да имаш безплатен достъп до подробна разпечатка къде , кога и колко е говорено.

ОК. Благодаря!

"Глобул май я нямат тая "врътка"?



Тема Re: е-фактура от М-тел.бгнови [re: Singapore]  
Автор oziris79 (Той е)
Публикувано20.08.04 22:25



Нямат я, да
Поне това все още нямат, радвайте се, мтел-ци



Тема Re: е-фактура от М-тел.бгнови [re: oziris79]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано21.08.04 04:29



е глобул просто всеки месец ти пращат разпечатка ...

а това, което аз видях на мтел не е много по-актуално - по скоро си е пак за миналия месец - голем ветер, че е в нета



Тема Примите нямат ли собственик ?нови [re: oziris79]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.08.04 06:16



Примите нямат собственик

Това твърдение малко ме притеснява. Може ли да го доразвиеш?

Излиза, че МТЕЛ в произволен момент може отнеме собственоста на произволна PRIMA карта и да я спре или прехвърли на друг. Нямам предвид случаите, когато картата не е презараждана повече от 11 месеца или когато с нея е извършено престъпление.



Тема Re: Примите нямат ли собственик ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.08.04 12:17



Да, може:

VII. ПРАВА НА “МОБИЛТЕЛ” ЕАД

37.“Мобилтел” ЕАД има право да променя номерата на абоната, освен в случаите на т. 20.5 и когато нормативен акт налага това, както и при структурни промени в мрежата.“Мобилтел” ЕАД следва да уведомява абоната за това предварително - с 30-дневно предизвестие.

(20.5 е смяна на номера по желание на клиента)

И, да, Примите, имат собственик - притежателят й е собственик на пластмасата, а номера е собственост на МТел; не забравяй, че МТел плаща такса за всеки номер от мрежата си. Както и Глобул, както и, вероятно, БТК


... и Panasonic

Тема Re: Примите нямат ли собственик ?нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.08.04 12:47



Любопитно четиво са

. Обаче ми се струва, че в цитата липсва същата запетайка, която променяше онзи класически пример "Да се обеси не, да се освободи!".

Мога ли аз да предположа, че цитата 37.“Мобилтел” ЕАД има право да променя номерата на абоната, освен в случаите на т. 20.5 и когато нормативен акт налага това, както и при структурни промени в мрежата.“Мобилтел” ЕАД следва да уведомява абоната за това предварително - с 30-дневно предизвестие би трябвало да се чете като:
37.“Мобилтел” ЕАД има право да променя номерата на абоната, освен в случаите на т. 20.5, и когато нормативен акт налага това, както и при структурни промени в мрежата. ?

На човешки език: МТЕЛ има право да променя номера на абоната
а) когато нормативен акт налага това,
б) при структурни промени в мрежата.

Иначе следва, че номера на абсолютно всеки може без никакво обяснение да бъде променен само с едно предизвестие от 30 дни...



Тема Re: Примите нямат ли собственик ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.08.04 13:11



Ами текста не е писан от инжинер или филолог, а от адвокат и е нормално да може да се чете и тако, и вако

Обаче твоята интерпретация не е вярна, защото в българския език НЕ СЕ поставя запетая пред И в обичайната му роля на свързваща частица. Може само когато става дума за изреждане, както съм я употребил аз по-горе

Няма да правя разбор, най-вече защото не зная какво точно се крие под при структурни промени в мрежата.

Но съм почти 100% сигурен, че номера на абсолютно всеки може без никакво обяснение да бъде променен само с едно предизвестие от 30 дни. Както казах МТел плаща такса за всеки използван номер и е логично номерата да са техни. Така е и при БТК и те не те питат, а само уведомяват в 30-дневен срок за смяна на номера при цифровизацията. Имам силни подозрение, че това идва от някоя разпоредба или нормативен документ на КРС, но не ми се рови сега


... и Panasonic

Тема Re: Примите нямат ли собственик ?нови [re: Cтepн™]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано21.08.04 14:09



то тва е вярно за БТК - сменят си номера ей така на общо основание - домашният ми телефон ми го смениха 4 пъти за 3-4 години - ей така щото искат


но това не ми се вижда нормално в крайна сметка си плащам месечна такса и на БТК и на Мобилтел и на Глобул (ако не съм нали на предплатени услуги) и една от причините за тази такса, според мен трябва да е точно за номера и такава произволна смяна на номера да се случва само защото те си плащат ми се вижда смешно

дет се вика е..... държавата




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.