Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 19.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Техническо въпросче за "новите" сим-картинови  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано19.07.04 19:52



Случайно някой да знае дали новите 64к сим карти поддържат активно менюто "предпочитани мрежи"? Щото с досегашните това не работи.



Тема Re: Техническо въпросче за "новите" сим-картинови [re: r-н Двyтakтoв]  
АвторPe6o (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 22:27



Това се поддържа и от стария модел карти, както и от новите. Проблема ти е бил в телефона.



Тема Re: Техническо въпросче за "новите" сим-картинови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.07.04 23:25



Мдам ... постави си картата в друг телефон (примерно Моторола, Алкател) и си настройваш preferred и restricted networks.

Това важи само при "автоматичен режим" на търсене. Обаче е много подходящо, ако живееш край границата, за са си сложиш "чуждите" като restricted.



Тема Мда.. [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано20.07.04 17:07



колегите са ти казали за тел..

а иначе на мен на служебиня ми тел. си имам нова сим карта и трябва да ви кажа, че е удобна.. появява ти се едно ново меню в тел и при поискване ти пращат примерно тотото, инфо и какво ли не.. и при положение че ми е служ. съм пей сърце



Тема Мне...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано23.07.04 09:21



Абе какво казали колегите ... Единия казва да съм си видел телефона, другия да съм ползвал рестриктед нетуъркс от друг телефон... За мен очевидно проблема не е в телефона, щото възниква в три различни марки телефони, два от които мтелски. Всъщност реших да попитам тук, щото преди известно време бях питал по тоя въпрос в клуб джиесем и тогава Цензор беше казал, че ползването на тая услуга зависело от сим-картата, та си помислих дали ще имам късмет с нова карта, ама не би. Чудя се каква е работата, дали никой не знае, или аз не мога да обясня какъв е проблема, или може би никой не знае какво всъщност е "предпочитани мрежи"?



Тема абе аз го знам какво е..нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано23.07.04 14:25



обаче не във всички телефони го има това.. примерно в нокия си имаш само ръчно или автоматична мрежа и това е. Докато преди това в СЕ и май и в Пнасоника имаше тези опции. Аз като съм си в БГ ползвам ръчна или според настройките, та затова ти казвам, че това е опция на мрежата и съответно телефона.
Чо-то ги знае най-добре тези работи, ама явно нещо се е оплел в работа и не може да говори или пък не е видял темата.. пиши му на кю..



Тема Re: Мне...нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано23.07.04 22:55



Списъците с "предпочитаните" и "нежеланите" мрежи се съхраняват в картата. Има ги във всички карти. Важат само когато ползваш "автоматично търсене".

Това дали може да променяш тези списъци зависи от телефона: Има ли или няма такава опция.
В предлаганите нови карти не е слагано приложение позволяващо редактирането на списъците. Наблъскали са ги с всякакви опции за информационни услуги и по лесно абониране за какво ли не.

Ако твоя телефон има опция за промяна на списъците и тя не работи с твоята карта - то проблема е в картата. Отиди до сервиза на Мадрид (и в Халите имаха май тестер), за да я проверят.

Има и вероятност и самият телефон да не разпознава всички карти.

А ти казах да си го я сложиш на друг телефон, който има такава опция, да си ги направиш веднъж и да си върниш картата в твоя телефон.

На какви телефони си я слагал?



Тема Дай пример...нови [re: Чo :)]  
Автор AlexBG (CM4 Maniac)
Публикувано24.07.04 18:56



За телефон, който има опцията "нежелани" мрежи. За предпочитани ясно, ама не мога да се сетя за "нежелани"...

САПАРД за българския футбол



Тема Re: Дай пример...нови [re: AlexBG]  
АвторloOx (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:42



kato si v roaming i iskash ot 4 operatora samo 1 primerno, a drugite 3 da sa nejelani ili kakto kaza kolegata jiveesh v ruse do rekata :) hvahsta ti telefona tu bulgaria, tu rumania i kakvo pravish togava? ;) rumania v nejelani mreji i taka.



Тема Re: Дай пример...нови [re: loOx]  
Автор ~DPAKOHA~ (перко)
Публикувано25.07.04 07:51



spira6 si rouminga i nema6 griji




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.