Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Мнението на всички клубари  
Автор good riddanceМодератор (честен)
Публикувано30.06.04 12:00




Да се трият ли мнения и теми написани на маймуница?
ДА
НЕ



Все пак всеки може да използва Kredor и нежеланието е признак на мързел, защо да се мъчим с писанията на такива индивиди?

Обосновка на гласа си може да направите в тази тема. За регнати и нерегнати е излишно да споменавам - всички имат право на глас, но само на регнатите ни познати юзери ще се взема под внимание.

Успех

Rira bien qui rira le dernier.

Тема Re: Мнението на всички клубари [re: good riddance]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано30.06.04 12:06



Аз гласувах с ДА. Имало е постинги , които ми е било безумно сложно да прочета.



Тема Re: Мнението на всички клубари [re: good riddance]  
Автор PeterPaп (стар познайник)
Публикувано30.06.04 12:13



Много е подвеждащо това "маймуница". Ако искаш да кажеш, че цивилизования свят са маймуни и ще триеш всички теми написани с латински букви, не съм съгласен.
На Opera няма Kredor.



Тема Re: Мнението на всички клубари [re: good riddance]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано30.06.04 12:12



На мнение съм, че употребата на лайношиница във форумите е признак на огромно неуважение към останалите участници, и трябва да се ограничи.

Много потребители аргументират своя отказ да пишат на кирилица с трудността при ползване на тази подредба на клавиатурата, но аз мисля, че причината съвсем не е такава. Ако същите потребители започнат да пишат на кирилица, ще им лъсне тоталната езикова неграмотност, а на латиница е по-лесно да се замаже положението (особено при буквите а/ъ - редовно в моите форуми се пише "каде", напр.). А и дори проблемите да са свързани с подредбата на клавиатурата, това оправдание е по-скоро причина за срам, според мен! Как може един българин да се затруднява с писането на своя собствен език на компютър???

Аз съм абсолютно против латиницата по форумите. Хев ю евър сийн ън инглиш форум уеар пийпал райт лайк дис? Не, нали? Необходимо е абсолютно всички българи да уважават своя език. Всички оправдания за ползването на лайношиница да заминат в коша, моля!



Тема Re: Мнението на всички клубари [re: PeterPaп]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано30.06.04 12:16



Хайде, моля, без технически оправдания на хорската безотговорност. Какво като няма кредор? Има си FlexType! Има си достатъчно добра поддръжка на кирилица в самия Microsoft Windows! Всичко си опира до желанието.



Тема Re: Мнението на всички клубари [re: good riddance]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано30.06.04 12:26



Голям противник съм на писането с латиница. Аз лично на всякакви постове към мен на латиница отговарям със следния линк:

и най-често игнорирам автора. Друг пък споря до дупка...

Само че гласувах с "Не"... Не мисля, че такива постове трябва да се цензурират. Всеки е свободен да пише както си иска, НО (голямо НО) и всеки е свободен да избере дали да го чете и отговаря. Моя призив е всички заинтересувани просто да не отговарят на такива постове. Или да отговарят с горния линк. Ето и идеята на сайта: . Иначе смятам забраната за крайно излишна.


Той стана безсмъртен... но за кратко.

Тема Re: Мнението на всички клубари [re: checho]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано30.06.04 12:32



ААААА това е много тъпо и безумно изказване
Първо драги ми специалисте, освен M$ Windows има още един куп ОС някои от които с пъти по добри в определени сфери. За повечето от тях има браузъри в които кредор а не работи. Хайде да те видя бре отворко как ще ми инсталираш Флекс ТЪП на Кнопикс Лайв Си Ди. Да не говоря, че Флекса и другите подобни трябва да бъдат забранени със закон дори и за Windows.
Не одобрявам писането на маймуница но има много случаи в които нямаш избор - имам познати писали тук от клубове в чужбина, там кирилица не инсталират, а и права за пипане по машините нямаш - какво правиш с един Дебиан 9 на който в Мозилата кредора умира, нямаш кирилица в КДЕ и си с лимитиран акаунт - човека е програмист но ще не ще пишеше на маймуница!

Welcome to the real world


Тема Re: Мнението на всички клубари [re: good riddance]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано30.06.04 12:38



Да, но не да се трият а заключват с коментар - маймуница и линк към конвертор от латинца на кирилица, знам, че има няколко из БГ нета. При правилна настройка позволяват да се получи абсолютно правилен БГ език при писане на латиница. Има и безплатна програма на ДАТЕКС за целта - Флекс Конверт, но от ДАТЕКС съм пропищял за това препоръчвам уеб базираните!

Welcome to the real world


Тема Против [re: good riddance]  
Автор mombo ()
Публикувано30.06.04 13:38



Аз лично също съм против.
Да, по трудно е да се четат постинги не на кирилица, обаче има и хора които както вече беше написано не могат да пишат на кирилица.
Вярно е също, че има и страници за превод(?) от латиница, но те обикновено са български и ако някой чете или иска да пише от чужбина ще му бъде по -трудничко да стигне до тях.
С две думи, да не пишем на латиница, но и да не го забараняваме.

Айде със здраве.



Тема Re: Мнението на всички клубари [re: Mopфиyc]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано30.06.04 14:22



Кредора има и вариант да пишеш на латиница, която да конвертира до кирилица и да я копи/пейстнеш. АБВ-то също.

Последните версии на Мозила си работят с кредора.

Използвам съм доста линуски и BSDта, всяко от тях се е кирилизирало с повече или по-малко грижи.

Стига администратора да е качил кирилски шрифтове(а щом чете кирилица значи има) всеки може да си я подкара като юзер.

Може и да е трудно, но всичко се свежда единствено и само до две неща - мързел или некадърност. Технически ограничения на практика няма.


Той стана безсмъртен... но за кратко.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.