Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 18.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!!  
Автортpaлaлa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 18:52



Е не може всички реклами дето ми ги върти МТел на всеки 15 мин да са насочени към крайния клиент и да му обявява цени без ДДС. Аз НЕ съм фирма и цената БЕЗ ДДС НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА. Прилича ми на напън на някой sales - да изглеждат нещата евтники.



Тема Re: Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!! [re: тpaлaлa]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано11.05.04 19:46



И аз се дразня, че ми се налага да слагам ДДС на щяло и нещяло, но просто се замисли, че добавянето на ДДС към цената е МНОГО по-лесно, отколкото махането... това е и причината ВСИЧКИ, които работят и с фирми да казват цени без ДДС. Така и при МТел и при Глабул и при МЕТРО и т.н.

Излъгах. При МТел и Глобул е така само за тарифите, които се очаква да се използват и от фирми. Поне на 1/3 да кажем. В действителност сигурно е и повече. При Примите и Б-Канектите се казва цената с ДДС, тъй като се очаква да се ползват предилно от физически лица. Разгледай някоя от листовките с промоции, които ти идват със сметката и ще видиш, че е така.




Тема Re: Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!! [re: Gallandro]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано11.05.04 21:01



Шегувка:
При Примите и Б-Канектите се казва цената с ДДС, тъй като се очаква да се ползват предилно от физически лица.

То и начин няма как 'фирма' да си купи прими с фактура, на която да са пише цена, ддс и общо



Тема Re: Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!! [re: Чo :)]  
Авторdds (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 22:13



Ami dds e kosven danuk i toi otiva v durjavata, tezi 20 % ako mojeshe ne biha bili v cenite na nikoi turgovec.



Тема Re: Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!! [re: dds]  
Автор bad influenceМодератор (честен)
Публикувано11.05.04 22:59



Не е точно така, но е хубаво цените да са обявени с ДДС. Това си мисля е коректна политика спрямо клиента. Що се отнася до фирма или физическо лице, макар да има разлика това ДДС се плаща, така че не виждам защо да не знам реално колко да се плати.

Rira bien qui rira le dernier.


Тема Re: Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!! [re: bad influence]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано12.05.04 09:39



Регистрираните по ДДС фирми всъщност не го плащат или по-точно си го взимат после от държавата. Пък една такава фирма обикновено е значително по-голям клиент от всяко физическо лице. Та... всяка компания се старае повече за по-големите си клиенти .

Виж например някой магазин за компютърни части. Доста от клиентите са фирми(и то тези, които взимат по 10 - 20, а не 1 компютър) и цените са без ДДС. Ви магазин за телевизори - клиентите са предимно физически лица и цените са със ДДС. При новите автомобили е също. И в складовете и магазините за търговия на едро.




Тема Виждаш ли - разбрал си ме [re: Gallandro]  
Автортpaлaлa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 12:31



Вчера жена ми плати сметката и донесе списанието на МТел + 2 брошури.
Да оставим настрана че в брошурите всичко беше без ДДС, вкючително и месечните вноски за телефоните. В списанието има цяла статия в която се обяснява в приятелски тон, че цената на "вноската" е 7 лв, а не 8,40 !!! Цената на разговорите също е без ДДС.
Идеята беше, че рекламата с която ни зарибяват да кажем "ДА на новите тарифни планове" е за крайни клиенти - с прости думи - всички различни хора, които правят различни неща се кефят на новите цени.
А НЕ всички регистрирани фирми по ДДС се кефят на новите цени. Тогава рекламата трябваше да е нещо подобно:
CEO- то седи с GSM ръка и вика "Дааааааа, с колко пари намалихме разхода ... най-после ще вземем самолет за corporation-a" и всички останали на масата кимат с глава.



Тема Re: Виждаш ли - разбрал си ме [re: тpaлaлa]  
Автор Tarambuka35OO (новак)
Публикувано12.05.04 13:56



абе...
к'во спорите за глупости.
така е по целия свят, така е и у нас от край време, не виждам какъв проблем е да си сложиш 20%.
И изобщо.

аре.



Тема ДДС !!! [re: Gallandro]  
Автор bad influenceМодератор (честен)
Публикувано12.05.04 16:03



Вземането на ДДС не е толкова лесна работа, но наистина то може да бъде взето, но не със сигурност толкова лесно колкото звучи на думи.

За тази цел се създаде и ДДС сметката, но това ти си го знаеш.
Принципно си прав.

Rira bien qui rira le dernier.


Тема Re: Стига с тия цени БЕЗ ДДС !!! [re: Gallandro]  
Авторbi (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 19:44



no i Gallandro ne e prav! Az mnogo yasno si spomniam kak reklamiraha b-Connect, kogato se poyavi predi godini, na golemi bilbordove iz Sofia 0.79 st/min! Nay-evtinata predplatena komunikacia! A realno s DDS e 0.95! Nima ne pomnite tezi reklami?!

Ne e viarno, che primite i b-connectite gi kazvat s DDS




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.