Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 01.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Кой ме търси" - работинови  
Автор mf (смешко)
Публикувано02.02.04 00:07



От 01.01.2004 услугата " Кой ме търси" ще бъде активирана за всички абонати на Мтел които ползват Гласова поща! Услугата е допълнение на Гласовата поща!

Инфорамация от *88



Тема Малиии... [re: mf]  
Автор shanyon (шматка)
Публикувано02.02.04 00:42



Ама тея от МТел са най-тъпите и упорити животни, които съм срещал, с опитите си да пробутат услугата "Остави съобщение, въпреки че явно си решил, че искаш да говориш с мен. О, да, плати си за това. И не се безпокой - даже и да не оставиш съобщение, абонатът ще зане, че си ти, та да ни плати като те потърси!"...
Е, те таково животно немаааа...

Philips! Let's Make Things Better - www.philips.com
Shareaza! Share The World - www.shareaza.com

Редактирано от shanyon на 02.02.04 00:52.



Тема Re: "Кой ме търси" - работинови [re: mf]  
Автор Sev ()
Публикувано02.02.04 11:38



супер тъпа услуга



Тема Я пак пробвай... Ама малко размисли...нови [re: shanyon]  
Автор AlexBG (CM4 Maniac)
Публикувано02.02.04 15:39



Преди да се изкажеш. Ако искаш, ще ти помогна:

1. Когато звъннеш на някой и ти си включи гласова поща вече си заплатил 15 сек. разговор.
2. Как разбра, че си плащаш за "оставяне на съобщение"? Някъде нещо в повече да ти се тарифира?!?
3. Както много добре знаем, повечето българи не обичат да си говорят с гласова поща. А с въпросната нова услуга търсеният вече ще знае, че някой се е опитвал да се свърже с него, докато той е бил изключил телефона или случайно изввън покритие. (Защото, ако не знаеш - само в тези два случая и при наличието на гласова поща се задейства услугата.)
4. Защо търсеният "абонат" (което е грешно - клиент, защото може и да е с предплатена карта) да плаща - да не би някой да те кара да се обаждаш?!? А ако ти по своя воля решиш да върнеш обаждане - изборът си е само твой и по всички закони на пазарната икономика си плащаш за този си избор...

Така че, чукча, вземи да мислиш малко...

САПАРД за българския футбол

A journey of a thousand miles begins with a single step


Тема Re: Е защонови [re: AlexBG]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано02.02.04 16:42



да се пъне да мисли - къде по-лесно е да се оплюе някое начинание.



Тема Re: Я пак пробвай... Ама малко размисли...нови [re: AlexBG]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 20:19



Еми пробвам... и това е проблема, че някой който вземе че помисли, веднага почвате да му дуднете!

Според теб не е ли тъпо, някой като ти звънне по телефона, но ти си извън обхват и ОК, обаждащият затвори ВЕДНАГА... Обаче какво - защо пък да не таксуваме обаждащият се! Ами че това са си едни пари от нищото! Хептен на далавера. И според теб, ако ти се обадиш на твой приятел и се включи гласовата поща, а ти затвориш ВЕДНАГА, защото например не те влече да си говориш с машини... Защо по дяволите трябва да те таксуват!?!!? Разбирам да си оставил съобщение, да си се чудил повече от 15 сек...

Хайде, останете си със здраве...



Тема И ти също!нови [re: AlexBG]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 00:44



А да помогна аз на теб??? Защото май въобще не си хванал какво иска да каже shanyon.

Значи по точка 1 - ами точно там е проблема, че се заплаща за разговор, който аз НЕ ЖЕЛАЯ.
Аз искам да говоря с човека, а не с тъпата гласова поща.

2 - Ама да да разбира се, че си плащаш за оставяне на съобщение (защото ако не се плащаше щеше да си противоречиш с точка 1-ва от доводите ти)
И какво значение има дали се тарифира нещо в повече или не?? Важното в случая е че плащам за нещо което НЕ ЖЕЛАЯ.

3 - Търсеният може да научи и като аз му изпратя смс. Като влезе в покритие пак ще го получи, нали?

4 - Ами съвсем нормално е търсеният да плати, защото ще ме потърси обратно. Или предлагаш аз през пет мин. да го търся за да разбера дали е влязал в покритие или си е включил телефона???

Така че и ти вземи да мислиш малко.

Генерално казано - гласовата поща по начина по който работи в момента, е най-недомислената услуга в МТел, ако и да е безплатна. А и да ми плащат за нея, пак не бих я ползвал.



Тема Мерси!!!нови [re: *]  
Автор shanyon (шматка)
Публикувано03.02.04 12:55



Тъкмо мислех да разясня по-подробно с цитати, че на някои гении им е трудно да зацепят.
Но ти предлагам да смениш заглавието на пост-а с "За хората с 1 заспала МК (мозъчна клетка)"...
А ми е тъжно, че първо викат, после пак викат, след това изсъскват "Мисли, после пиши!", насъберат тълпа, па ходи разяснявай, че А не е Б на хора, които и азбуката не знаят...

Philips! Let's Make Things Better - www.philips.com
Shareaza! Share The World - www.shareaza.com

Редактирано от shanyon на 03.02.04 12:58.



Тема въпрос по точка 2нови [re: AlexBG]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано03.02.04 20:21



2. Как разбра, че си плащаш за "оставяне на съобщение"? Някъде нещо в повече да ти се тарифира?!?

Аз понеже не съм разбрал питам: Еднакво би ще бъдат таксувани оставянето на 10 секундно съобщение и на 90 секундно такова. С други думи разговора с гласовата поща по време ли се плаща или еднократно?

Питам защото от написаното прозира отговор, в който аз не вярвам - че ще си останеш с 15 стотинков разход (за PRIMA).



Тема Ти сега какво се опитваш...нови [re: *]  
Автор AlexBG (CM4 Maniac)
Публикувано03.02.04 21:22



... - Да спориш заради спора?!?

Еми 'айде тогава:

1. Относно "разговор, който аз НЕ ЖЕЛАЯ" - ами това са твоите желания, а на търсения желанията са други и затова той си е включил гласова поща, изнася ли ти или не... Това разбра ли го?!?

2. Какво каза шматката шейниън (или както си го чете): ...услугата "Остави съобщение, въпреки че явно си решил, че искаш да говориш с мен. О, да, плати си за това. ..."
Значи - не се заплаща нещо в повече затова, че търсения ще получи съобщение "кой го е търсил" - нали това е темата на разговора, все пак!!! Как да го кажа по-ясно?!? Заради това казах, че така или иначе търсещият си е платил 15 секунден разговор - това, че на някои им се иска при включване на гласова поща да не заплащат е друго, но това си е решение на МТел...
За твоите "желания" - вече говорих...

3. Може, ама... Ти как знаеш, че е извън покритие, за да не му звъниш, а да му пратиш СМС?!? Или първо ще звъннеш, после ще затвориш (както повечето българи) като чуеш гласовата поща и накрая ще му пратиш СМС?!?!?

4. 'Айде пак да цитирам, тоя път себе си: "...4. Защо търсеният "абонат" (което е грешно - клиент, защото може и да е с предплатена карта) да плаща - да не би някой да те кара да се обаждаш?!?..."
Кое му е "съвсем нормалното" да те "потърси обратно"?!? Може да не иска да те потърси, това си е негово право...
А ако изхождаме от твоята презумция, че трябва да се чуете, независимо дали той ще те набере или ти, и ако приемем, че няма гласова поща, тогава какво ще стане:
А) ще звъниш до припадък, докато той влезе в покритие?!?
Б) ще се откажеш и ще се надяваш той да се сети, че трябва да ти се обади?!?

И още нещо - предимството на това "кой ме търси" е и в това, че ти се таксува само 15 секунди разговор... Защото можеше и до 1 минута да е, ако решиш да оставиш гласово съобщение...

И накрая, "генерално казано" - гласовата поща не е услуга за всеки, а само за този, който е преценил, че има нужда и полза от нея...

САПАРД за българския футбол

A journey of a thousand miles begins with a single step



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.