Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Карти за GSM само с паспорт ?нови  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано22.01.04 19:59



"Стандарт" 22 януари 2004 г., стр. 4:
СОФИЯ. Мобилен телефон със SIM карта "Прима" е задействал бомбата при атентата в сградата на "Джеймс Баучер". Това съобщи шефът на НСБОП генерал Румен Миланов преди заседанието на комисията по вътрешна сигурност в парламента.
Според него това е петият взрив, който се активира по този начин. Трябва да се въведе някаква форма на контрол върху продажбата на тези карти, за да се знае кой и кога ги купува, заяви Миланов.


Вестник "24 часа" добавя: Ако заради националната сигурност се въведе изискване те да се продават срещу лична карта, ще се съобразим, заявиха вчера от двата GSM оператора "М-Тел" и "ГлоБул"

България няма да е първата страна в която за да си купиш предплатена карта ти трябват документи за самоличност. Интересното е обаче, че в една друга страна, където по подобни причини нещата са протекли по следния сценарий:

1) широк отзук в обществото, в резултат на зачестили случаи с престъпни групировки използващи предплатени карти за искане на откуп при отвличане на хора.

2) Закон, с който за покупката на предплатена карта се иска документ. Бурни протести на мобилните оператори (за разлика от България).

3) Нов закон, със който се изискват от мобилните оператори да предоставят данни за потребителите на всички активни в момента SIM карти. Още по-бурни протести, ама без последствие.

4) Повишаване на цените. Не само на предплатените услуги.

Ако ви се пише по тази тема, кажете какво ще стане във бъдеще в България?



Тема Re: Карти за GSM само с паспорт ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.01.04 20:29



Цените едва ли ще повишат. Най-вероятно (99%) ще изтеглят Примите и Битата от РЕП-ове и книжарници и ще ги продават само в офисите ср/у лична карта.
Защо ли? Ами и двата оператора в момента са щастливи от статуквото си (съотношение цени-услуги-печалби) и нямат и идея за протести или за несъобръзяване с кое да е държавно изискване


... и Panasonic

Тема Re: Карти за GSM само с паспорт ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (знам ли:))
Публикувано22.01.04 20:36



така си и мислех,това е най-доброто дистанционно управление



Тема Re: Ценитенови [re: Cтepн™]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано22.01.04 20:40



надали ще се повишат, но виж не е невъзможно продажбите на прима да се съсредоточат в офисите и да са срещу представяне на лична карта. Аз лично не виждам нищо лошо в това. Ако си купуваш "Примата" с цел просто да си приказваш - няма от какво да се притесняваш - нали?
Виж ако си я купуваш с други цели - тогава ще се замислиш



Тема е да денови [re: lenny]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано22.01.04 20:54



ама пък аз не съм съгласен с това мнение.. чисто граждански.
Ами дай по тази логика тогава да почнем да слагаме и чипове на всяко дете което се роди и да го следим по всяко време къде е какво прави и тогава хептен няма да има престъпност, нали? да ама не - винаги ще има разни хора, които все ще заобиколят системата и пак ще гръмнат каквото си искат. Така, че не се връзвайте на американските глупости за глобален тероризъм, борба с дрогата и какво ли не. Като са толкова печени, защо САЩ и досега потребява 50% от АБСОЛЮТНО всичкия произведен в света наркотик??

сигурно мога цяло есе или дори диплома да спретна по този въпрос, но да се ограничим до тук?? отдавна не съм наминавал към клуб Политика, но там още ме знаят



Тема Re: Карти за GSM само с паспорт ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано22.01.04 22:41



явно има нужда от такива мерки, а след това ще се увеличи вноса на радиоуправляеми устройства



Тема Re: Карти за GSM само с паспорт ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Илko ()
Публикувано22.01.04 23:14



Много тъпо изказване на още по некадърен полицай ...

Ами по тази логика да въведат регистрационен режим и върху продажбата на кухненски ножове. Дори ако направим статистика, сигурен съм ще се окаже че с нож са убити повече хора отколкото с GSM



Тема Re: Ценитенови [re: lenny]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано23.01.04 07:28



Не можах да намеря линка, където точно се обясняваше кои разходи на операторите са се увеличили и с колко % са се вдигнали цените по тази причина. Ама ще го потърся.

Иначе мене това изобщо не ме притеснява. Но е тъпо. Защото al-Qaida members used Swiss prepaid cellphone cards to make каквото им трябва. И това ще бъде поредния закон приличащ на врата в празно поле. Аз ще мина през вратата, обаче точно тези дето трябва няма.

А ако го направят както в Индия, където в пакета с SIM картата има едно лисче, където се записват личните данни и се пращат на определен адрес пак няма да има ефект. Там Failure to do so will result in your service being disconnected in 5 days after you place your first call. За пет дена толкова неща може да се направят.

С една дума, аз не вярвам да стане. Ама ще поживеем, ще видим.



Тема tqpo e [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано23.01.04 08:51



kakto vsichki znaem na vsiako deistvie ima protivodeistvie Prosto bi stanalo sqvsem malko po-trydno

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Карти за GSM само с паспорт ? [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Gallandro (орк-бард)
Публикувано23.01.04 12:03



Преди около две години и нещо купих една Прима на бившето гадже и си спомням, че ми искаха документи и попълвах формуляри. Накрая даже ми дадоха някъв договор на мое име. Незнам дали тогава е било стандартна практика или е защото я купих от офис на МТел... то всъщност тогава май още не се продаваха по реповете...

Хъм... като се замисля тя още е в нея... дано не реши да ми връща за нещо, като я даде за направата на бомба .

Има и друг голям проблем с предплатените карти. Телеофонния тормоз. Много хора около мен, а и аз преди време сме страдали от това. Пускане на сигнали през 2 минути в продължение на часове. Звънене докато вдигнеш и мълчане. Псуване с преправен глас. Звънене посред нощ и т.н. Никак не са приятни. Не зависимо дали пробваш с официална молба в полицията или по втория начин - крайният резултат е, че това е Прима или Б-Канект и нищо не може да се разбере... . Не е приятно, а понякога наистина става доста досадно . Не всеки телефон има функции за филтриране на обажданията. Това налага изключвана на телефона или поне звъненето през ноща и дори през деня, когато можеш да пропуснеш важни обаждания. Знам и хора, които са си сменяли номера с надеждата това да престане.

CLIR-а не е защита, защото от оператора пак може да се види кой е звънял.

Анонимноста е хубаво нещо, но би трябвало да има начин да се открие собственика на картата в по-особени случаи. Естествено тази информация би трябвало да се дава само на полицията, а не на всеки. Ако няма да правиш нещо нередно няма и какво да се притесняваш.


Never let the spies mingle with the orcish regulars. Now we'll never get them to fight!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.