Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 18.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема OTNOSNO PRIMA  
Автор e_boybg (непознат )
Публикувано13.11.03 15:47



Zdraveite, PRIMA moje li da se polzva v roaming? interesuvame me ako sam s takava karta v USA ili Europe. blagodaria.



Тема Re: OTNOSNO PRIMAнови [re: e_boybg]  
Автор Cenzor (Мародератор)
Публикувано13.11.03 16:01



Не, не става. А и малко предплатени карти го поддържат.



Тема Re: OTNOSNO PRIMAнови [re: e_boybg]  
Автор vip4o ()
Публикувано13.11.03 16:34



Много е гадно наистина това че не може да се ползва роуминг с прима карта! И аз се чудя защо е така след като минутите си си ги предплатил! А не е вярно това 4е на малко оператори предплатените карти имат роуминг! Операторите с роуминг на предплатените карти са много в европа!

!!! LET'S MAKE THE WORLD FREE !!!


Тема Ясно е защо !!!нови [re: vip4o]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано13.11.03 17:49



Причината за невъзможността предплатена карта в България да се употребява в роуминг е много проста. Цялата работа се свежда до закъснялото таксуване на разговорите в роуминг. Имайки предвид, че информацията за разходите в роуминг се бави няколко седмици, ти можеш да изговориш много повече пари, отколкото имаш в картата. Ще има много случаи, в които излизаш с 5лв. например в примата извън България, и после заради това, което обясних горе, изведнъж да останеш с отрицателен кредит в най-добрия случай от няколко десетки лева. Повече от ясно е, че никой българин няма да си погаси тези разходи, като купи карта за 120лв. и 100 от тях отидат за погасяване на разхода. Вместо това, всеки би си купил друга предплатена карта, и ще се окаже, че операторът трябва да погасява този разход.



Тема а защо тук е 2 седмици, а другаде не ?нови [re: checho]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано13.11.03 23:14



Как го правят другите, та пускат роуминг на prepaid карти от по 8-20 Euro?

Въпрос само на билинг система ли е или има и друго нещо?

Преди около 2 години говорих с хора от Глобул (ти май беше от този отбор) и тогава ми цитираха времена на закъснение на сметките от роуминг от порядъка на 24 часа. Мене ли ме е гепила склерозата, те ли са ме излъгали или нещата са се влошили оттогава?

МТЕЛ-ската Формула говори за закъснения от порядъка на милисекунди... в подобни случаи... За какви две седмици става дума?




Тема Re: а защо тук е 2 седмици, а другаде не ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cenzor (Мародератор)
Публикувано14.11.03 07:51



Таксуването при Примите трябва да е в реално време, поради факта, че са си предплатили разговорите. При карта с абонамент- може и със закъснение да стане, човека е с договор и ще си плати така или иначе. Това е разликата!



Тема Re: а защо тук е 2 седмици, а другаде не ?нови [re: Cenzor]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано14.11.03 08:06



Проблема ми е ясен, не го коментирам.

Прочети предишното ми писание отново и ми кажи защо в другите страни се оправят с техните prepaid карти, а в България това не може да стане.

Намека беше, че се съмнявам причината да е техническа.



Тема Re: а защо тук е 2 седмици, а другаде не ?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cenzor (Мародератор)
Публикувано14.11.03 08:43



Ами най-вероятно трябва да се закупи допълнителна апаратура(доста скъпа според мен), която после трябва да се избие. Е, да ама като гледаш Примите в България колко мизерно говорят, нали се сещаш колко ще се отпуснат да водят разговори в роуминг. По скоро ще цъкат смс. А от това възвращаемостта е доста малак и бавна. Та затова е нормално да няма.

А и повечето оператори в Европа май имат за предплатените си карти роуминг, но само входящ, изходящ- не.



Тема А как се оправят SWISSCOM EasyRoom?нови [re: Cenzor]  
Авторmitko11 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 12:09



Mobikom продават в магазините си предплатени карти с включен роуминг SwissCom EasyRoom.
http://online.mobikom.com/asp/product.asp?product=83
Те как се оправят с плащанията по вашата логика ?



Тема Re: А как се оправят SWISSCOM EasyRoom?нови [re: mitko11]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано14.11.03 12:53



Най-вероятно "светските" оператори могат да си позволят да поемат такъв риск, поради разликите в материалното състояние и моралът на хората в страните, където оперират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.