Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 25.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Защо MTel пише ЕГН-то ми на плика си?нови  
АвторPassion (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 09:50



Питам и незнам към кого друг вече да се обърна (след като съм сезирала и Комисията за защита на личните данни в София) - защо когато MTel изпраща пликовете с месечните сметки на абонатите - освен пълния адрес и името на абоната, върху плика се изписва и ЕГН-то му - все едно, че от него зависи дали надутата им сметка ще пристигне. Не съм съгласна ЕГН-то да се изписвеа върху плика - то е ключ към много лични данни и не съм се разписвала никъде, че разрешавам то да се пише там? Убедете ме ако мислите, че не съм права?!



Тема Re: Защо MTel пише ЕГН-то ми на плика си?нови [re: Passion]  
Автор mf (минаващ)
Публикувано27.10.03 10:23



Би ли ми казала към какви лични данни освен година на раждане и дата ?



Тема Re: Защо MTel пише ЕГН-то ми на плика си?нови [re: Passion]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано27.10.03 11:07



Бъди сигурна, че ако някой иска да ти разбере ЕГН-то няма да го направи, търсейки плик от фактурата ти за мобилен телефон.

Само глупците считат своеволието за свобода.


Тема Ето към кои даннинови [re: mf]  
АвторPassion (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 11:11



Към банкова сметка, към работно място, към образование и към още много лични данни, които са кодирани в него - ако не си на ясно! Не си ли забелязал (а), че е достатъчно в банка или където и да е - само да си кажеш ЕГН-то (т.е. парола), за да излезе справката със всички твои данни.



Тема Re: Ето към кои даннинови [re: Passion]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано27.10.03 11:22



Да ти имам притесненията - ЕСГРАОН сложи на видно място домашните адреси на цяла България ти ....

Microsoft Certified Double Clicker


Тема Re: Ето към кои даннинови [re: Delwin-]  
АвторPassion (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 11:32



Adresa ne go spomenah, za6toto i bez tova si go pi6e na plika - no ne se vmania4avam izli6no! Eto ti primer - wse edno na plika da pi[e oswen adresa ti i nomera na sutiena ti (naprimer) - ne vijdam nikakyv smisyl ot vtoroto i vbez negio smetkata mi 6te dojde...



Тема Re: Защо MTel пише ЕГН-то ми на плика си? [re: Muchacho]  
Автор mf (минаващ)
Публикувано27.10.03 11:40



Абе много много не ми я ясно ква злоуботреба може да стане ,особенно пък пароли !!! Ако искаш да ти дам моето ЕГН и да ми изтеглиш парите от сметката :))))) В ЕГН няма никаква информация ,все едно фирмите да не си показват булстата ,който е много по - голям носител на информация. Като отида в банката и ти кажа ЕГН-то кво ще стане без документ за самоличност. По принцип информацията е в бар кода на личната карта. Не вярвам Мтел да показват него . Мисля че и от комисята за личните данни ще ти отговорят по подобен начин



Тема Добре, кажи го... [re: mf]  
АвторPassion (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 13:39



Е хайде кажи си ЕГН-то и аз ще ти изпратя кратка справка за теб! А относно банковата сметка - нямах предвид да се теглят чужди пари, а просто излиза много информация за социалното положение и т.н. Чакам...



Тема Re: Добре, кажи го... [re: Passion]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано27.10.03 13:50



Абе дай първо твоето, нали така или иначе ти го има на фактурата и всеки може да го види....

Само глупците считат своеволието за свобода.


Тема Re: Добре, кажи го... [re: Muchacho]  
АвторPassion (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 14:00



Че нали за това е спора - да не се дава ЕГН-то или ти май чак сега разбра за какво става въпрос?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.