Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 01.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Тема Да ви питам за Борика. Въпреки че...нови  
Автор AlexBG (CM4 Maniac)
Публикувано03.09.03 18:28



Не е директно свързано с МТел (просто досега не съм имал проблем с разплащането - нито към МТел, нито към БТК, нито към Електро-то). Но...

Преди две седмици, като бях на море в Китен останах неприятно изненадан от следното - в клона на ДСК няма "банкомат", но има "терминал" (според написаното на входа). Под терминал се разбира същия като тези по бензиностанции или в Метро, или където и да било за разплащане. Та значи от този терминал може да се теглят пари, само че... срещу 0.50 лв. на операция!!! А аз си милех, че Борика е безплатно...

То накрая се оказа, че по-надолу по улицата имало свестен банкомат, но беше така забутан в едно заведение, че го открих едва 5 дена преди края на отпуската.

Та - някой знае ли какви са тия комисионни или не знам как да ги нарека и редно ли е да се прибират. Не че съм за 50 стотинки - но принципа е важен...

САПАРД за българския футбол

A journey of a thousand miles begins with a single step


Тема Re: Да ви питам за Борика. Въпреки че...нови [re: AlexBG]  
Автор Shturcho (щурав)
Публикувано03.09.03 18:48



дори да теглиш от банкомат пак ти удържат такса - между 0,15 и 0,25лв, но ти не го виждаш, защото ти го взема банката от разплащателната сметка. от 01.09.2003 ако притежаваш карта на ПИБ и теглиш от техни банкомати няма да ти вземат такса



Тема Re: Да ви питам за Борика. Въпреки че...нови [re: AlexBG]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.09.03 19:44



Винаги при транзакция с дебитна карта банката-издател си взема някаква такса - тя се дели м/у банката и БОРИКА; това важи за теглена, за плащане през ПОС или през иПей. Дори смяната на ПИНа се брои за транзакция. Единствено при прехвърляне на пари м/у свързани сметки през банкомат и при проверка на наличността не се плаща.
Таксите на банките са различни - 20-30 ст. Някои банки (Експресбанк) удържа 20 ст., ако боравиш с техен банкомат и 30 ст., ако машината е на друга банка.
Малко по-големи, обикновенно 1 лв. е когато през банкомата регистрираш картата си за разплащания през ИНет - това в менюто "Други услуги".

Така, че и при теглене през банков терминал таксата за транзакцията си я плащаш, но би трябвало да се взема от компютъра на банката ти, не на ръка. А защо е точно 50 ст. не зная, може би защото този терминал не е автоматичен, а с него оперира служител; може би ако картата не е на ДСК да е по-скъпо. А може би защото терминал в банка обикновенно се ползва, ако искаш да изтеглиш > 400 лв наведнъж, което е невъзможно през банкомат.

Така, че таксата е напълно резонна, но за размера й не зная защо е толкова.



Тема Е не съм съгласен...нови [re: Cтepн™]  
Автор AlexBG (CM4 Maniac)
Публикувано03.09.03 20:40



Значи, имам карта на ИНГ Банк и доколкото знам не плащам на транзакция, а годишна такса/комисионна или както там му казват - "за обслужване".
Затова мисля, че не би следвало да ме таксуват допълнително.

САПАРД за българския футбол

A journey of a thousand miles begins with a single step


Тема БРАВО......нови [re: fdisk]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано04.09.03 15:03



Поздравления........

It`s not just a planet. It`s a home.


Тема Re: Е не съм съгласен...нови [re: AlexBG]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.09.03 19:00



значи, по-горе ти казах, че таксата за всяка транзакция се разпределя в някакво съотношение м/у банката-издател и Борика. Това, че ИНГБанк не взема пари за транзакция значи, че тя дава от "себе си" пая на Борика.(тези 10 лв. такса за 6 месеца означават нормалната такса за 7-8 транзакции на месец - повечето хора правят по 2-3, така, че е добре измислено; другите бянки нямат такива такси. А, ако правиш повече от 10 на месец, то значи имаш доста пари в сметката и въртенето им напълно избива фрий транзакциите)
Може би това важи само, когато използваш банкоматите на ИНГБанк (вече и ПИБанка го пусна това - фрий за клиента, но само на нейните банкомати) - виж добре договора си с банката, особено ситния шрифт и ремарките под линия.
Обаче ползвайки машина на ДСК, не можеш да очакваш тя да изплати тези стотинки на Борика.
Още повече, че става дума за терминал, обслужван от човек

Редактирано от Cтepн™ на 04.09.03 19:03.



Тема Re: Да ви питам за Борика. Въпреки че...нови [re: fdisk]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.09.03 19:06



как не те домързя да пишеш толкова?

аз бих посочил





Тема Re: Да ви питам за Борика. Въпреки че...нови [re: Cтepн™]  
Автор fdisk ()
Публикувано05.09.03 09:05



Ми аз ако я знаех тази страница, и аз щях да я посоча .
Нали знаеш, но който му е къс акъла, са му дълги краката (пръстите, в случая).



Тема Re: Е не съм съгласен... [re: AlexBG]  
Автор gazibara ()
Публикувано05.09.03 09:21



Ако картата ти е издадена от работодател и той ти плаща заплатата през нея, той ти поема и комисионните и в този случай ти не забелязваш, че има комисионна. В случай на ръчна операция обаче няма как тази комисионна да се вземе от друга сметка и затова те оскубват.

Може би не всички работодатели поемат комисионните. Аз имам наблюдения само над два, които го правят.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.