Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 07.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сериозен пропуск или "ФАЛ" на мобилните оператори!нови  
Автор M1M (мрази омразата)
Публикувано05.07.03 15:57



Абонат съм на М-Тел и нямам намерение да сменям оператора. Но вижте с каква ГЛУПОСТ се сблъсках преди известно време:

Миналия месец откраднаха телефона на дъщеря ми пред очите на целия клас и 2-3 прислужнички в училищния двор. Охраната не е успял да догони крадеца. Купих й нов телефон, прежалихме стария, както и да е...

Какво се случи в МВР:
Записаха си IMEI на телефончето, номера на ваучера, с който е заредена ПРИМА-та /оставаха за над 50 лв разговори/, но казаха, че няма да го издирват, защото нямало ТЕЖКО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ или убийство и няма кой да обърне внимание... докато не го направи при следващия му обир.

Набрах стария номер на дъщерята и .... "човекът" си ползва телефона, та чак си поговорихме - излъга ме, че го ползва от 6 месеца и бил "към Глобул", а номерът е 089/****** и го набирам от "бележника".

Отидох в офиса на М-Тел, където ме познават и УЖ проявиха желание да ми помогнат. Доказах им, че телефонът /по фактура/ и ПРИМА-та са закупена от мен /пазя картончето с ПУК-кода, последния ваучер на зареждане - също е с цифри, които системата провери, всичко ОК/ и ги помолих да ми кажат в кой район на града е и с кои номера контактува - имат тази възможност, но .... е ЗАБРАНЕНО - "грижа за абонатите на компанията". На въпроса: "Кой в същност е АБОНАТ - аз или крадецът, имаше погледи на съчувствие.... и нищо повече.

Предложих друго: да му "спретнем една печалба от 100 лв", която да си "получи" от офиса на М-Тел и да му я "връча лично", но за целта поисках да го наберат от телефон на офиса, че ако се зачуди и провери, да му вдигнат с: "М-Тел, добър ден...", пак не става - шефката се изплаши да не я уволнят.... Лично на нея не мога да се сърдя, жената е изключително любезна винаги с мен, но ....

Защо се получава на практика такава "грижа за клиента" или по-скоро "чадър над крадците" така и не разбрах.

За пореден път се убедих, че в тази "държава", човек може да разчита САМО НА СЕБЕСИ и "НЕсъвсем законните методи"..., въпреки всички платени данъци, такси и т.н.
Жалко, но ФАКТ!
==========================================================

П.П:Купувайте по възможност българското!Това е заплатата на Клиентите Ви!


Тема Re: Сериозен пропуск или "ФАЛ" на мобилните оператори!нови [re: M1M]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано05.07.03 16:53



Наистина това е напълно нелогично. Предполагам, че става въпрос за политика на фирмата, изхождаща от правилото, че работа на полицията е да се занимава с кражбите, а не е работа на фирмата. Това е правилно от гледна точка на държавното устройство, тъй като с кражбите именно полицията трябва да се занимава. Алтернативата е едва ли не фирмата да си създаде миниотдел кражби - Частна полиция, който да се занимава само с кражби на телефони. Аз мисля, че има "хляб" в тази работа, защото явно полицията не прави нищо по тези въпроси. Така се връщат мутренските времена, които се създадохо точно поради бездействието на държавата в събирането на дългове преди време, а по-късно се изродиха в "събиране на недължими дългове". Но това е положението, щом държавата не съдейства, има си и частни структури. Можем в този клуб да измислим как точно може да станат нещата и според процедурата, предложена от модератора, да изпратим предложение до МТел.



Тема Re: Сериозен пропуск или "ФАЛ" на мобилните оператори!нови [re: M1M]  
Автор Пoпa (инстанция)
Публикувано05.07.03 17:03



Опасявам се, че ако не издириш сам сегашния "собственик" на телефона и не си уредиш отношенията с него както ти намериш за добре, няма кой да ти съдейства. Наскоро при мои приятели имаше случай на кражба на телефон на едно момиче, като забележи - КРАДЕЦА БЕШЕ ДОБРЕ ИЗВЕСТЕН! Знаеше се кой е и как да бъде открит. Разполагахме с данни за него, като данните бяха от такова естество, че и глух слепец с отрязан език и парализа на долните крайници безпроблемно щеше да го намери. Въпреки това полицията отказа съдействие.


можем и да не копам ...

Тема Za sqjalenie problema eнови [re: M1M]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано05.07.03 17:29



v dqrjavata, a ne vqv dadenata firma

Predstavisi che v kraina smetka ti go dadat tozi telefonen nomer (ne e nikak trydno). Politsiata kakto obiknovenno nishto niama da napravi (tia za kqde po golemi raboti nishto ne pravi), ti hvanesh i go namerish tozi i hvanesh i go omaash edno hybavo (koeto si i zaslyjava) a pqk v kraina smetka toi se okaje PRIATELIAT NA TVOITA DQSHTERIA kypilsi GSM-a nishto ne podoziraiki ot daden magazin (ne che go opravdavam che pazaryva ot vqprosnite magazini ama takiva sa my vqzmojnostite).

Ta s dve dymi vseki da si znae rabotata Ne moje dadenata firma da napravi dqrjava v dqrjavata

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Сериозен пропуск или "ФАЛ" на мобилните оператори!нови [re: M1M]  
Авторbъe 3exшkиь (Нерегистриран)
Публикувано05.07.03 18:10



Щом като е толкова нагъл,че да ползва телефона,би могъл да го засипеш с СМС-и през интернет,да пуснеш някоя и друга обява във вестниците с номера му и т.н.
Ако пуснеш тук номера му,иаз бих му пратил някой и друг СМС с благопожелания



Тема Re: Сериозен пропуск или "ФАЛ" на мобилните оператори!нови [re: M1M]  
Автор Cherniq (nagul tip)
Публикувано05.07.03 19:04



toq mnogo nagul tip svil GSM i si go polzva s tvoita prima

nishto ne ti prechi ti da mu napravish edna zasada. qvno e tolkova tup, che nqma da se seti da zvunne v mtel
vse pak poburzai dokato ne izkluchi telefona, shtot posle shte mu e trudno da vuvede PIN-a

Edin jivot ne stiga


Тема Причината е в държавата... [re: M1M]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано06.07.03 22:59



Никоя фирма не би трябвало да се занимава с това, може да съдейства на полицията, но не да работи с който и да е клиент, за да намери той някой за саморазправа...........

От къде знаеш, че този който отговаря е крадецът? Аз лично много се съмнявам..........

Всички наши мотивации са парични


Тема Re: Сериозен пропуск или "ФАЛ" на мобилните оператнови [re: Cherniq]  
АвторCremate (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 00:26



Или наистина е много тъп, както казваш ти, или не се притеснява да ползва крадения телефон защото знае, че никой няма да си мръдне пръста за да го открие, което ми се струва по-вероятно! В такива случай по-добрия вариант е саморазправата, но това се води за незаконно!
От цялата работа излиза, че не е престъпление да откраднеш телефон, но е - ако отидеш да си го търсиш сам! Какво да направим - такива ни законите!

Ем тел, ем бодлива



Тема Re: Причината е в държавата...нови [re: Muchacho]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 03:30



Така е, но по принцип и полицията не би трябвало да не се занимава с това. Обаче ако сам си намериш потенциалния крадец с помощта на фирмата тогава има по-голям шанс полицията да го поеме след това. Не, че това е нормално и не за това си плащаме данъците (предполагам, че ГСМ ползвателите плащат повече данъци от неползвателите).

PS. Защо ми изтри темата? Неудобно ли ти беше нещо?



Тема Re: Za sqjalenie problema eнови [re: 2O1]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 05:08



Ако пишеш на кирилица (единствената официална азбука за този език) по-лесно ще се чете.

Ако се въведе правило, каквото въведоха преди време и за колите - откраднатата собственост да се връща на истинския й собственик какво ще стане? Откраднатия телефон се намира у някого и независимо дали той го е откраднал или го е купил по-евтино, телефона се връща на предишния собственик (с по-оригиналните документи) без церемонии. Така, както няма безплатен обяд, няма и "по-евтини" телефони. Щом са по-евтини, значи или са дефектни или са крадени. Щом стане ясно, че крадените телефони се връщат на собствениците, народа ще се замисли от къде си ги купува, а съответните търговци от само себе си ще намалеят значително и ще изчезнат. Обратно и кражбите ще намалеят, защото няма да има пласмент. А и новите телефони се правят така че софтуерно да не може да им се сменя IMEI и при това положение кражбата на такъв телефон се обезсмисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.