Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 02.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Кое колко струва?нови  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 18:03



Поздрави на всички, които стопанисват и посещават този клуб!

Ще си призная, че за първи път идвам тук. От това, което ще напиша, не искам да се засегне някой - просто аз така виждам нещата.

Може би е бил обсъждан и друг път в клуба въпросът за цените, по които Мтел предоставя услугите си. Бих казала, че са онеправдано високи. Склонна съм да мисля, че при формирането им господа маркетолозите от Мтел се водят от една поостаряла теория, според която хората са склонни да плащат повече, отколокото е необходимо, за неща, които биха ги направили да изглеждат престижно вв очите на другите. Едно от тези неща е наличието на GSM в джобчето или в чантичката. Да, ама не, както обичаше да казва един господин преди време от малкия екран. Да имаж GSM в белите държави отдавна не е нещо престижно. То си е просто необходимост за ангажираните и в движение хора. Но... върви обяснявай на младоликите мениджъри. Аз съм почти сигурна, че в Мтел си нямат представа колко реално струва минута разговор. А тази тъпа система с разните му там абонаменти и други щуротии...

Тези хорица от Мтел явно не се усещат, че с чужда пита помен правят. Може би няма час от денонощието, в който да не се излъчва някаква реклама на Мтел. Няма събитие, без значение от какво естество, на което спомощствовател да не е Мтел. Мнозина биха възкликнали - нищо лошо. Да, така е само на пръв поглед. Тези пари за подпомагане - да не би да ги копаят от някъде или те просто се мултиплицират из ефира докато се ползва мрежата на "българския SGM оператор".
Вместо да вземат да намалят цените да услугите си, които и без това се разминават с качеството, те са пощурели да пръскат пари за щяло и нещяло.
Така, с парите съдрани от хиляди, не, от милиони гърбове, тази фирма се опитва да гради своя медиен образ.
Да не говоря за отношението на служителките им. Държат се по-зле дори и от чиновничка в предпенсионна възраст от общинска служба. Затова може би предпочитам да се обръщам към мъжете в офисите им, но това е друга тема.

Не съм запозната много със съвременните възможности на техниката, но не мислите ли, че е страведливо, когато сте в територия без покритие да ви се намаля пропорционална част от месечната такса?

Ако някой не е съгласен - може да си излее яростта, но само под формата на аргументи, на e-mail: mikaela@abv.bg

До скоро:)

Телефон все ни свързва, телефон ни дели...



Тема Re: Кое колко струва?нови [re: Mиxaeлa]  
Автор Илko ()
Публикувано09.02.03 22:37



Не разбирам кого оплакваш. Високо били цените на Мтел. За Глобул дума не обелваш - явно цените им са перфектни.
Ами тогава как ще обясниш че абонатите на Мтел са в пъти повече от тези на Глобул. Да не мислиш че изборът се прави от някаква любов. Всеки си прави сметката на парите и си избира оператора а и до сега не съм чул някой да е направен абонат насила.

Не се засягай но мнението ти е силно пристрастно и изкривено спрямо истината. А и в края е видно че нямаш и грам технически познания - как ще стане това отчитане на периода в който съм бил извън покритие?



Тема Чета...и изпадам...нови [re: Mиxaeлa]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано09.02.03 23:11



...в потрес;)
Както и да е...
Имам само няколко питанки....може ли?

"А тази тъпа система с разните му там абонаменти и други щуротии... " - можеш ли по повод на тази твоя реплика...да ми изброиш няколко GSM-Оператора ( изключаваме ГлоБул ) - имам предвид сериозни, които да НЕ предлагат АБОНАМЕНТНИ ПЛАНОВЕ???

"Аз съм почти сигурна, че в Мтел си нямат представа колко реално струва минута разговор." - !?!??!?!?! - без коментар...извини ме, но по-смешно твърдение скоро не бях чел ;)

"Така, с парите съдрани от хиляди, не, от милиони гърбове, тази фирма се опитва да гради своя медиен образ." - а с чии пари ? с тези на "ПЕТРОЛ" ли ?!?!? Има потребление на услугите...има оборот...има печалба...и това какво ще правят с приходите си...е само и единствено тяхна работа. Комунизъм няма вече...

"Вместо да вземат да намалят цените да услугите си, които и без това се разминават с качеството, те са пощурели да пръскат пари за щяло и нещяло.
"
- Много ми се иска да уточниш какви са ти критериите за качество на услугата....да дадеш сравнения ... по възможност от собствен опит...с качеството на услугата на други "бели" оператори...по твой избор. Или разполагаш с подходящата апаратура и си обикаляла да замерваш качество на сигнал...и подобни параметри.

"Не съм запозната много със съвременните възможности на техниката, но не мислите ли, че е страведливо, когато сте в територия без покритие да ви се намаля пропорционална част от месечната такса?" - А това вече може спокойно да се сложи за виц на годината в заглавната страница на дир.бг. Моля да ме осведомиш...тъй като цитираш "бели държави", кой оператор и къде предлага такова чудо?

"...но само под формата на аргументи..." - За мое огромно съжаление не видях къде са твоите аргументи за това, което си написала и коментирала.

Благодаря за вниманието...



Тема Re: Кое колко струва?нови [re: Илko]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 03:48



Не че е нужно да оплаквам някого. Щом съм го написала - значи съм почувствала някаква несправедливост и съпротивата ми към нея е намерила израз в написаното.
А щом системата може да казва кога няма връзка с абоната - значи е възможно да се разбере по кое време абонатът не е могъл да се възползва от услугите, предлагани от Мтел. Друг е въпроса дали господата имат желание да го направят.



Тема Re: Чета...и изпадам...нови [re: Cпoмeниии]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 04:13



Бих се ограничила да кажа само, че много лесно изпадаш в потрес. Но не би било учтиво да оставя такъв прекрасен художествен анализ, какъвто беше направен на писанието ми, без коментар.
1. Абонамент - защо е нужен въобще. За да имат някакви постоянни постъпления? Против абонамента съм и на БТК, но не сметнах за необходимо да го спомена тук.
2. Да, не би могъл да имаш какъвто и да е коментар. Все пак трябва да разполагаш с някаква информация.
3. Агресията е дразнеща, пък било то и под формата на реклама.
4. Като един от критериите ми е да не прекъсва връзката. Не би следвало само от промяна в силата и посоката на вятъра да се губи връзката, нали?
5. Въпросът не е прочетен правилно. Питането е: Мислите ли, че е справедливо, когато сте на територия, в която няма обхват, да се заплаща по-малка абонаментна такса. Аз мисля, че е. В далечната вече 2000 година, когато се наложи да напусна София имах обхват максимум 8 дни (съботите и неделите в месеца). Единственото най-близко място, където имаше обхват, беше магистралата за Варна.
6. Аргументи? - Ако ги нямам - не бих го написала, а и мисля, че не би го коментирал.
Благодаря, че си обърнал внимание на написаното. Малко или много те е навело на някакви размисли.



Тема Re: Кое колко струва?нови [re: Mиxaeлa]  
Автор gazibara ()
Публикувано10.02.03 08:49



Системата не може да каже кога си извън обхват и кога просто си си изключил телефона. Таксата е едно, цената на проведените разговори - друго. Такса имат всички европейски оператори без изключение. А цените на нашите оператори са по-ниски от европейските.
В Швейцария например postpaid клиентите плащат по 0.60 CHF на минута, което прави над левче (цени на един от трите оператора:

). Ха сравнявай! И не ми сравнявай заплатите тук и заплатите там, нито обема на пазара.

Бих казал, че Глобул са тези, които яко назадват с тяхна единствена тарифа за всичко.

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят

Редактирано от gazibara на 10.02.03 08:50.



Тема Re: Чета...и изпадам...нови [re: Mиxaeлa]  
Автор gazibara ()
Публикувано10.02.03 09:02



И моят коментар...
1. Абонамент - някои го считат за нужно. Аз например предпочитам да сключа договор за абонамент, да говоря за 40 ст/мин вместо за 1.10, да имам Фамилия, 200 лв. лимит на разговори (а не да ми свърши картата, когато най-много ми трябва) и т.н. За хора като теб, които считат абонамента за излишен, има Прима, Б-кънет, чат ли си, Моби-... (не помня как беше предплатената услуга на Мобиком).
2. Дай пример за оператор, който не предлага абонаменти, абонаментни планове и т.н. Дори Глобул предлагат такова нещо, макар и без избор.
3. Агресията е едно, агресивната реклама - друго. Мен много повече ме дразнят рекламите на прах за пране, които до една поставят жените в унизителното положение на перачки на човечеството.
4. Никога не ми се е случвало да прекъсне разговор и после да не се окаже, че вината е у мен или от другата страна.
5. Най-справедливо ще е изобщо да не плащаме . Таксата е нещо, което плащаш, независимо от количеството разговори, които провеждаш (дори и нито един да не проведеш). Затова се и нарича такса. Другото е ясно - не говориш, не плащаш. Що се отнася до магистралата за Варна, информацията ти с тригодишна давност, отиди пробвай сега.
6. Аргументи? - Ако ги имаше, защо не ги изложи?

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Re: Само уточнение.нови [re: gazibara]  
Автор Arient ()
Публикувано10.02.03 09:54



"Системата" много добре разбира кога си изключваш телефона и кога имаш входящо повикване а си вън от обхват. В първия случай този който те търси, директно се сблъсква с "твоя глас" от гласовата ти пощата. И във втория случай резултатът е същият но след известно претърсване.
След като се отваря приказка за по-малко плащане заради (не)покритие, как ще се оценява (не)способността на някои телефони да се възползват от намалената интензивност на полето. Никаде не пише, че навсякъде покритието трябва да е на "мах". Въобще, тая история с намаляване на плащанията заради покритието е "ялова". Микаела да си прочете договора и да види, че там Мтел добре са си "вързали гащите" с едни приказки от сорта на "когато е възможно", "където е възможно", "колкото е възможно". Ако не и харесва, да върви при Глобул (ама и там историята е същата). Последна инстанция - Арменския поп (напоследък витае тук някъде, явно заради многото оплаквания).

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Само уточнение.нови [re: Arient]  
Автор gazibara ()
Публикувано10.02.03 10:17



Благодаря за уточнението

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят


Тема Re: Чета...и изпадам...нови [re: Mиxaeлa]  
Авторmobile (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 11:10



Za abonamentite: a ne mislish li tche e sprawedliwo da se plashta wse pak, zashtoto ti dori i cial mesec da si hodish s telefona bez wuobshte da nabirash ot nego, a samo da te tursiat(i to kudeto i da si w Bulgaria) na nego, ne e usluga! Ne mislish li? I ako ne plashtash taksa, togawa kakwo - imash usluga (da ta namirat), za bez pari. Te primite sa neshto podobno de, no ne suwsem. Te imat "zadulzenieto" da si prezarezdat na wseki 11(12) meseca, zashtoto dori i da ne goworiat izobshto i da si imat pari po kartata, pak triabwa da naprawiat towa, zashtoto im spirat telefona. Towa e edin wid tiahnata "taksa".

Za lipsata na pokritie: Ami az wetcher shte si slagam telefona w edna metalna tendjera za da "zagubi" pokritie i posle da iskam da platia samo polowinata taksa
Ili puk prosto wadia bateriata (a ne da go izkliutchwam - ima razlika) i opaaa.... pak niamam pokritie.

S edna duma za final - ti kato goworish, mislish li?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.