Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 04.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови  
Автор CEГMEHTA ЧO (лилав)
Публикувано18.01.03 20:51



Такааа скъпи бизнесмени, а и абонати на Мтел- да ви питам честно, особено по-практичните от вас.
За какво служи в араина сметка един мобилен телефон- само и основно за разговори, а понякога за SMS- ето това е основното от което всеки от нас има нужда.
А какви са проблемите свързани с Мтел-сметките разбира се.Всеки пазещ джоба си човек се интересувосновно от това каква сметка ще плати. Друг е въпросът че "любимата фирма" много обича да послъгвав сметките и да замазва очите на клиентите със разни "интересни" промоции, конкурси за детска рисунка и тн.- глупости(е понякога са с благородна цел).
Но интересното е че за всеки един ползвател на GSM в българия е срамно да си признае че са му високи сметките- после се чудим защо има толкова неплатени сметки,а и защо толкова хора изпраскват една 200левова заплата за 2 дена.
И още по-интересно е че хора които наистина искат само да говорят и да ползват мобилния телефон по основното му предназначение продължават да се доверяват основно и само на Мтел-(по атрактивни приказки на приятели).
Моето предложение е всеки сериозно да се замисли(от тези които наистина ползват мобилния телефон, а не го носят за гъзария) дали не е по-добре да направят компромис с уж много хубавия външен вид и не се върнат към МОБИКОМ.
Ха ,ха ще кажете смешно и тъпо предложение.Но ако някои от вас иска наистина да си ползва телефона, а не само да го вади на разни интересни места, нека да отиде в центровете на Мобиком.
Там ще разберете нещо много интересно и важно за хората които наистина си ценят парите.
Съвсем грубо сметнато ако имаш месечна сметка(по тарифа 18 на Мтел) 100лв- то аналогичната ти сметка от МОБИКОМ ще е в рамките на 50-55 лева(като имате предвид големия маитап че през деня говорите към Мтел по-евтино отколкото Мтел към Мтел на 18лка такса)
Още по фрапираща става обаче разликата ако изберете 24лв месечна такса на МОБИКОМ- тогава говорите с Мтел толкова евтино(дори през деня) че Мтелците си дърпат ушите от яд. Отношението на сметките става още по-голямо. Е какво като Мтел имат много гъзарски апаратчета.
Като цяло хора от Мтел които са в нещо като бизнес група не биха се поинтересували, но ясно е че при повечето не е така.А помислете си за факта че ще говорите евтино навсякъде- и към МОБИКОМ и към МТЕЛ и към ГЛОБУЛ и към БТК.
И моля не ми се смеите и не се заяждаите- в краина сметка в този форум темата цени остана табу. Не се заяждам, а давам предложение! Във всеки случаи всеки ще се съгласи че джобовете ни са по важни от "любимия" Мтел.

Редактирано от CEГMEHTA ЧO на 18.01.03 20:52.



Тема Една сметка самонови [re: CEГMEHTA ЧO]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано18.01.03 22:28



Колко ще ми излязат на ХЛ тарифа 180мин с Мтел
На мен ми излизат около 75 лв с таксата разбира се.

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Прав си, но има и друго....нови [re: CEГMEHTA ЧO]  
Автор M1M (мрази омразата)
Публикувано19.01.03 00:26



Много си прав за цените и обхвата на МОБИКОМ, но има доста други предимства да си с GSM и то в М-тел. Ще се опитам да ти изброя наколко:

Ясно е, че повечето дейни хора са с М-тел карти. Всеки от тях си прави сметка колко плаща и към кого му е най-ефтин разговора. Ще ти дам пример от моето ежедневие, който дадох и в Глобул:
Много често ми се е случвало при разговор с някой мой клиент, човекът да се заинтересува от нещо, което не е в моята сфера, но аз познавам примерно пет човека, които биха му свършили работата коректно и тъй като "моят клиент" ми е симпатичен и искам да му помогна, веднага набирам по телефона един от тези примерно 5 човека да се разберат /олеквам ако му кажа - дай от твоя телефон - все пак говорим, че сме в бизнеса/. Мислиш ли, че няма да се съобразя кой разговор ще ми е 10ст. или 38ст. на минута, като ефекта е един и същ? И този с ГЛОБУЛ или МОБИКОМ автоматически изпуска възможността за поръчка в този случай - това е много честа практика, поне при мен и съответно към мен!!!

Друга причина е цифровата техника с невероятни възможности: ползвам SIEMENS SL42 - помни 2200 телефона, куп данни за човека, ЗАПИС на глас над 2 часа - не търсиш листове и химикали да запишеш банкова сметка или адрес на обект, възможност да прослушаш отново разговор с чужбина за нещо недоразбрано....., напомняне за среща, и куп още потребни неща - знаят се, да не ги изброявам. До края на годината масово ще навлезат подобрени модели с видео и фото-камери, също необходими за работата /заснемане на предстоящ обект/, и всичко това в дланта ти..... това е бъдещето!

И не на последно място - "ГРУПАТА" ми е от около 80-90 човека....как да ги накарам да преминат и те в МОБИКОМ ?

МОБИКОМ са най-добри на пазара като цени и обхват, но нещо пропуснаха момента да задържат потребителите....и сега с цифровите телефони вече не могат да се мерят, а и покритието на М-тел вече е добро!
Все пак работим за да си позволяваме удобствата.... нали така?
Успех и платежоспособни клиенти!
======================================================

П.П:Купувайте по възможност българското!Това е заплатата на Клиентите Ви!


Тема Подкрепям те изцялонови [re: M1M]  
Автор MuchachoМодератор (честен)
Публикувано19.01.03 00:53



Какво друго мога да кажа?
Съгласен съмnamigam]

Трябва да отгатнеш художника, за да проумееш изображението


Тема Re: СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови [re: CEГMEHTA ЧO]  
Автор Илko ()
Публикувано19.01.03 16:45



Ами всяка технология си има пазар. Явно хората са преценили че цифровата технология им дава повече и са склонни да плащат по скъпо за нея. От което броят на желаещите да ползват аналогови услуги все повече намалява - както и цената за да фи задържат.
А и спомни си преди 3-4 години когато Мобиком беше на върха си каъв проблем беше да си ползваш мобифона в София - просто самата мрежа няма капацитет поради много по неефективното ползване на честотния ресурс.
Да не говорим и за другите неудобства като възможността с елемтарни средства да слушат какво си говори произволен абонат.



Тема Re: СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови [re: CEГMEHTA ЧO]  
Автор Biren (новак)
Публикувано19.01.03 23:43



И къде са офисите на Мобиком, че нещо напоследък не ги виждам? Един в Младост и един в ЦУМ (за втория не съм 100% сигурен, че още работи). Май ще трябва да калкулираш в сметката и пари за бензин.



Тема Re: СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови [re: CEГMEHTA ЧO]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:45



Самия факт 4е Мобиком "празнува" 100 000 абонат 2 пъти казва достатъ4но :)



Тема Re: СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови [re: Nia]  
Автор Sev ()
Публикувано20.01.03 16:37



osnovnoto e 4e adski mnogo sa abonatite na m-tel.a naprimer kagato az imam nomer na mobikom, kolko ot tqh ste se otkajat da mi zvannat, poradi po4ti dvoynata cena,v sravnenie ako nomera mi e na m-tel?
mobikom ste zalezqt, ako ne polu4at 3-iq GSM licenz(spored men te sa zalqzli ve4e de)



Тема Re: СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови [re: Sev]  
Автор Илko ()
Публикувано20.01.03 21:15



Мобиком няма да получи лиценз. Евентуално лиценз може да получи новия собственик на БТК. И като собственик на част от Мобиком може да ползва част от инфраструктурата и.



Тема Re: СЕРИОЗНO ПИТАНЕ КЪМ БИЗНЕСМЕНИТЕнови [re: Илko]  
Автор Sev ()
Публикувано20.01.03 21:47



da de. nqma zna4enie kakav ste e to4no na4ina. vajnoto da se izpolza mobikom za osnova.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.