Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ne taka be Evreiski skapaniaciнови  
Авторbye (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 02:11



Abonat sam na Mtel ot 97 godina, za nomera mi sigurno biha naprawili tyrg. Ostavil sam v Mtel pari za edna S klasa. Ok vsichko e mnogo hubavo, no do momenta v koito ne zasiakoh che mi tovariat smetkata dovolno.

Faktura mi izliza na 28-i vseki mesec. Na 27 si izkliuchih telefona okolo 21 chasa i legnah da spia zashtoto se pribrah ot put i biah skapan, na 28 tekushtata mi smetka beshe 2.80lv a fakturata 491lv, kato neznam tia kolko e natovarena. Kak stava taia magia ne mi e iasno, ne iskam i da si go iziasniavam zashtoto ne sym v chas s komputrite i mogat da si me motaiat kakto si iskat, no tova ne se pravi s klienti koito sa oshte ot vremeto kogato ne beshe iasno dali shte stane neshto ot Mobiltel ili ne! Tova i obidno i unizitelno za vas!



Тема Re: Ne taka be Evreiski skapaniaciнови [re: bye]  
Автор Илko ()
Публикувано05.01.03 03:10



Ох - още един ...

Прочети темите по долу за да разбереш причината - елементарно е дори за хора дето харчат за телефон колкото за S класа (нали не говорим за S класата на Сименс). На теб някой да ти те казвал точно в колко часа ти засичат разговорите, а ? Какво им пречи да са ти го засекли още на обяд ?

А за да разбереш дали те лъжат или не, не трябва да изучаваш компютрите, а да си поръчаш една детайлна разпечатка - струва 3,6лв.

И като начало - започни от тук



Дано ти олекне на душата ...



Тема Re: Ne taka be Evreiski skapaniaciнови [re: Илko]  
Авторbye (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 12:17



Nali se seshtash che kato si porycham razpechatka i mi izleze edin charshaf kolkoto da si opakovam kyshtata pak niama goliama faida, zashtoto az ne pomnia nito kolkoto vreme mi proticha niakoi razgovor nito kolko puti sym vurtial na nego nomer!

Obshtata mi gramotnost mi dava sredna predstava za tova che fakturite ne se zasichat na ryka, che ima 2-3-4 procesorni komputri na koito ne im e problem w edin i sysht moment da zasekat 100 ili 200 000 fakturi i t.n a moje komputrite da sa niakolko i se zabatachvame v edin kryg ot koito niama kak da izlezem s razsyjdenia ili veroiatnosti .
Ako naprimer ti si choveka koito triabva da me razubedi che Mtel ne me tovariat kak bi go napravil?
Predstavi si che v razpechatkata mi ima 200 ili 250 razgovora po nad 2 ili 3min. Ako Mtel sa reshili da me lujat nali se seshtash che niama kak da go razbera zashtoto nemoga da si zapisvam vsiaka operacia s telefonyt mi.



Тема Re: Ne taka be Evreiski skapaniaciнови [re: Илko]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 12:25



Браво Илко, добър съвет даваш за разпечатката. Аз си поръчах такава на 01.06 а ми беше готова на 26.09. Три месеца и кусур я чаках. Какъв съвет ще дадеш в такива случаи? Най-интересното беше, че на някои дати бях звънял на абсолютно непознати за мен номера по 7-8 пъти през минута, разговорчета от по 12 сек. Като имаш предвид, че телефона ми физически седи винаги в мен, освен когато съм в кенефа и в банята. Дори тогава няма кой да набере от него. Сто пъти попитах в М-тел защо бавят разпечатката-отговорът беше-такива са ни техническите възможности. Кто ги попитах какви са тия смешки дето съм въртял по 10 пъти през минута казаха-оплачете се. Оплаках се. След нови три месеца дойде писмо, което гласеше"нямате основания за оплакване". Айде да не разправям какво наложи да искам разпечатка-по тяхна вина ми беше разкачена фамилия, при което три месеца единия ми телефон говори с цена 2.40/мин, без да знам че е разкачена групата. И никой не ти казва кво става. Всички се хилят и вдигат рамене. М-тел ми нанесе щети за 250 лв.-ей така, просто на майтап. А съм клиент от май 98. И аз съм оставил един ес там. Има мноооооооого трески за дялане. В момента няма по-добри от тях обаче, затова ги търпя. Пъки как да хвърля номера си, който го знаят 2000 души и си вадя хляба с него?



Тема Re: Ne taka be Evreiski skapaniaciнови [re: 777]  
Автор Илko ()
Публикувано05.01.03 13:33



Слушай сега аз не твърдя че са безгрешни. Както и ти не си. Съгласен съм че в момента плюсовете им са повече от минусите, но ако толкова много се съмняваш че те крадат - имаш 3 възможности - да направиш всичко възможно да го докажеш (най доброто според мен), да смениш оператора, да се откажеш от подобна услуга.
А ако искаш да имаш редовно идваща разшечатка си я поръчай да ти идва постоянно. Проблем има само когато я поръчваш еднократно и то за период който е изтекъл.
И каква е тази "тяхна" причина за да ти спрат фамилията. И като човек стриктно следящ сметките си как не забеляза огромната разлика от 20ст/минута до 2лв/минута ? Пак ще ти препоръчам - докажи виновността им защото без да си го направил според законите ни те са невинни. Да те удрят в сметката може в кварталния магазин когатоси купуваш салам. Как си го представяш да е организирано това - има хора на щат "надписвачи на сметки" ли ?



Тема Re: Ne taka be Evreiski skapaniaciнови [re: bye]  
Автор Илko ()
Публикувано05.01.03 13:41



Не ми е това работата - да убеждавам или не някого в нещо по което дори не съм страна. Аз ти казвам моето мнение. Вярвам, ти също си разумен човек и лесно можеш да си направиш съответните заключения. По въпроса с убеждаването - има си бизнес центрове в които може да се занимаваш с това - там е и мястото да изкажеш всички проблеми в отношенията клиент/оператор.

А защо е нужно да се засичат по 200-300 000 сметки в една секунда ? Какви плюсове носи това? Естествено е че е технически възможно да се направи но като правиш нещо само техническата страна ли гледаш ? Можеш да продължиш с въпросите в същия дух ...



Тема За Илконови [re: Илko]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 14:21



Не ми се връщаше на тази неприятна история, но щом питаш да ти кажа. Прекъсването на фамилията стана, когато прехвърлих единия от номерата на майка ми. Налагаше се поради ред причини-заминавания за чужбина и пр. При прехвърлянето на собствеността върху сим картата, фамилия се преустановявало автоматично/?/ и за да я продължиш, трябва да пишеш специална молба/?/. Това го разбрах в последствие, при прехвърлянето никой не ми обясни. Спомням си, че специално питах служителя дали остава фамилията. Поради небрежност или незнание, той не ме уведоми за специалната молба. Когато след цели три месеца стана ясно какво се е случило, служителя вдигна рамене. Компанията била чиста, грешката била негова-призна си. Но неможело да се направи нищо. Най-сериозно му предложих да извади от джоба си 250 лв. Лични негови пари. И да оправим недоразумението. Щом компанията не може. Щом си признава вината. На другия ден от М-тел ревнаха аууууууууууууууу, заплашвали сте наш служител. И прочее простотии. Във фактурите, които получавах никъде не пишеше, че съм разкачен от фамилия. Е, отсъстваше графата за разговори в група, но кой да се сети какво се е случило. И`така три месеца нерви и плащане. Накрая-аз излязох виновен, рекетьор и простак. Представяш ли си такава случка в САЩ или Германия? Дали там си позволяват да издевателстват над редовни, стари, лоялни клиенти? Това е един от хилядите случаи. Не че е нарочно, но е факт, както и че едно извинение за безпокойствата не получих. Халал да са им парите. Просто не ги чувствам като моята фирма и обясних защо.



Тема Re: За Илконови [re: 777]  
Автор Илko ()
Публикувано05.01.03 14:37



Извинявай ама грешката си е в тебе. Как така ще ти извади пари и ще ти даде ? Трябва да е луд - и аз не бих го направил. А грешката ти е че не си се възползвал от факта че е признал грешката си (както ти казах всеки греши) и не си описал целия случай в една жалба срещу него. При едно разследване (което е неминуемо при неанонимна жалба) даже да не е признал нищо истината ще излезе наяве и не вярвам компания като Мтел да не поправи грешката на служителя си. Все пак тези пари за нея са нищо. Пък ако ще и после да му ги взима от заплата му.
Едно важно нещо трябва да запомниш - договора с Мтел е сключен между теб и компанията. Служителите в бизнес центровете само могат да бъдат в полза на тези ви отношения. И ако ти смяташ че не е така си в пълното си право да се жалваш от тях. Точно това обаче не си направил. Я си предстви че там където работиш пристигне някой и започне да обвинява твой колега в нещо си за което ти не си и чувал. Няма ли да го защитиш ? Това се нарича колегиалност. А факта че тя е в твоя вреда си е напълно нормален - нещо докато не се докаже как е винаги по него ще има няколко истини.
Най правилното е било да извикаш шефа на бизнесцентъра и да му съобщиш за решението си да пуснеш жалба срешу негов служител. НАтам той си знае процедурата.
НАдявам се да се съгласиш с думите ми ...



Тема Re: За Илко [re: Илko]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 18:20



И десет пъти да го напиша, пак няма да ме разбереш, затова спирам дотук. Пуснах не една а няколко жалби, които бяха отхвърлени-небрежно, високомерно, след месеци разтакавания и губене на време и нерви. С шефа на бизнесцентъра се срещнах два пъти, след което той отказа да контактува с мен. Какво повече да обяснявам-че има мрежа от неясни, заблуждаващи и формални вътрешни правила и разпоредби от типа на глупостта, че трябва да пиша специална молба, в която да обясня, че майка ми ми е роднина и пр. и че номера, които довчера са били фамилни, днес също трябва да бъдат. От м-тел разбрах две неща-първо, че сам съм си виновен, и второ, че съм тъп и не съм се досетил овреме как ме работят. Ето съгласявам се с теб-сам съм си виновен, сам си хвърлих парите в кенефа и нервите в боклука. Да живее м-тел и слави трифонов.



Тема Re: За Илконови [re: 777]  
Автор Илko ()
Публикувано05.01.03 18:53



Ето това е хубаво че го осъзнаваш. Ами шефът на този бизнес център и той си има шеф ...

Ако сам не си уважаваш правата и не ги защитаваш - какво се сърдиш че и други не го правят.

Извинявай за израза ама си постъпил като овцете. Не е срамно когато си търсиш правата няма значение за колко пари става дума - направи го за принципа. Помисли само какво си е помислил оня от бизнесцентъра след това - "ех и този път ми се размина леко"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.