Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Математическа теманови  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано19.10.02 15:53



Чета си, значи, официалната статистика на Еврокомисията и изведнъж ми се набива една цифра, която срещнах и в нашата статистика преди около 2 месеца, а именно, че в България мобилна връзка имат 90,6 на всеки 1000 души (най-малко от членките и кандидатките за ЕС, но това е друга тема).
Смятам бързо на ум и излиза, че мобилни сме около 750000 - 770000 човека - става дума в тези статистики СУМАРНО за ВСИЧКИ оператори.
Та си мисля...дали грешно смятам? Дали залудо съм търкал 4 години чиновете на математическата гимназия, че не мога да докарам сметката поне до 2000000?

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема А може ли въпрос?нови [re: Cтepн]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано19.10.02 16:21



Ти вече не спря ли да вярваш на каквито и да било "евро", псевдо- "комисии", "заключения", "становища" и прочее "мижи-да-те-лажем-щини".
На мен АЕЦ темата ми бе напълно достатъчна, за да отпиша всякакви подобни бюрократични, технократични и прочее -тични измишльотини. Независимо дали на наше, вътрешноведомствено, междуинституционално и прочее или двустранно, тристранно, многостранно (особено странно) балканско, европейско, световно, а бе изобщо международно "ниво"!!!


Ненавиждам българските "политици"

Революция му е майката!!!


Тема Re: Математическа теманови [re: Cтepн]  
АвторMH (Нерегистриран)
Публикувано20.10.02 08:38



Обикновенно статистическите данни се побликуват с голямо закъснение - нищо чудно да са от 1999 г - тогава цифрата беше такава.



Тема Re: А може ли въпрос?нови [re: AlexBG]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано20.10.02 10:41



Не става дума за вярване, а за съпоставка с прокламираните цифри от самите оператори, които са около 3,7-4 пъти по-големи
Ти бива едните да завишат малко, а другите - да посмалят, ама 4 пъти разлика...

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Математическа теманови [re: MH]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано20.10.02 10:49



Чак толкова голямо ли?
За ИНет-абонати цифрата е 17 на 1000, т.е. около 140000; от миналогодишното преброяване цифрата беше около 110000 домакинства - така че 140000 ми изглежда достатъчно скорошно и точно

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема obstoнови [re: Cтepн]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано20.10.02 11:24



sa okolo 2000000, realni vervai mi

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: obstoнови [re: 2O1]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано20.10.02 11:31



нямам причина да не ти вярвам, но ще съм много радостен, ако ми кажеш какво точно разбират моб.оператори под абонат?

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: obsto [re: Cтepн]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано20.10.02 12:01



Zavisi:

1.aktivnite v momenta
2.registriranite v registrite (bez administrativno sprianite po dadena prichina)
3.vsichki v registrite (daje i tezi koito sa bili spriani v daden minal period) btw. tozi period ne moje da e mnogo goliam zashtoto se habi skqp resyrs


Az govoria za 2., koeto spored men e nai-tochnoto

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: obstoнови [re: 2O1]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано20.10.02 12:38



Ами аз точно заради "зависи" питам; интересува ме какво точно е "зависи".
Значи, на мое име се водят 6 номера, от които ползвам реално (и плащам абонамент) 3; 1 е за данни и 2 са спрени преди месец.
Имам познати, които също се възползват от лизинговите промоции и си спират по 1-2 стари номера.
Имам колеги с изчерпани Прими от повече от 3 месеца, но още 6-9 месеца номерата са валидни.
Имам и колеги, които си зарязаха примите и минаха на Би-кънект без да са уведомоли МТел - номерата им се пазят.
Имам роднина в Швейцария, която е тук по 2-3 месеца годишно и само в тоя период си активира абонаментния номер.

Това не е никаква представителност, но разбираш накъде бия нали? Не само около мен има такива примери

Бих повярвал на нещо от рода През месец септември абонаментна такса платиха ...... абоната и изходящи разговори осъществиха .... Прима-номера - ясно, че пак няма да е 100% точно, но поне 90 ще е

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса

Редактирано от Cтepн на 20.10.02 12:41.



Тема Re: obstoнови [re: Cтepн]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано20.10.02 15:36



Statisti4eskite danni sa malko (naistina malko) po realni ot tezi koito se izpolzvat za reklamna cel i smiatam 4e V stats sa vsi4ki aktivni karti koito (vkl. tezi koito sa s administrativni zabrani, za6toto i te sa aktivni). A po moe mnenie Aktivni na Mtel sa malko nad 1.7 mln. na Globul nad 400 hil., a na Mobikom mejdu 20 i 30 hil. ta okolo 2.2 mln. (pak kazvam 4e tova e moe mnenie kato v nego vkl. i prepaid kartite kakto i tezi sus zabrani) !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.