Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ЗАЩО...  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано18.07.02 18:25



съм останал с впечатление, че в един от последните броеве на МТелското списание имаше тарифите за СМС-и и те бяха еднакви към ВСИЧКИ други оператори, включително и чужди? Пък и другаде, включително и тук, съм чел, че е така, май само 3-4 бяха посочени като изключение.
А днес в "24 часа" имаше статия за нежелан роуминг по границите и даваха цените на минута и на СМС, като последните варираха от 20 и няколко до 60 и няколко стотинки на брой.
Аз ли не съм разбрал, МТел ли пак са пуснали не съвсем вярно инфо (като например прочутия войс-мейл на Примите и по-точно датата за пускане) или в "24 часа" пак са теглили чоп, когато са си запълвали страницата?

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: ЗАЩО...нови [re: Cтepн]  
Автор DTMF (лигльо)
Публикувано18.07.02 18:40



Не знам но и аз имам един тъп въпрос и да не отварям нова тема...
Защо статуса на адрес http://www.mtel.bg/sms/checkdelivery.php не показва статуса на днешните съобщения взети заедно,а само в момента на изпращането?

Редактирано от DTMF на 18.07.02 18:41.



Тема Re: ЗАЩО...нови [re: Cтepн]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.07.02 03:00



Цената на SMSa e една към всички чужди оператори, AKO си "закачен" към твоята си мрежа (не си "в роуминг").
Но, ако си "в роуминг" ("ползваш сигнала" на друг оператор) си плaщаш според неговите цени за изпращане на sms

Усмихни се … Живота е Хубав



Тема Re: ЗАЩО...нови [re: DTMF]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.07.02 03:02



Вече работи, но за вчера "няма информация"

Усмихни се … Живота е Хубав



Тема Re: ЗАЩО...нови [re: Чo :)]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано19.07.02 17:04



Мерси.
Може би текста и таблицата са се отнасяли за хора, прихванати от съседски оператор и изпращаши СМС, а не за тези, които им изпращат такова

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Във Весниците ...нови [re: Cтepн]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано19.07.02 20:16



... онзи ден пишеше някои глупости:

"24 часа" 18 юли 2002 г., стр. 2
Чужденци ни вдигат GSM сметките 15 пъти
Комшийски оператори жилят с роуминг нашенци край границите

Станимир Въгленов

***
Страдат и абонатите от цялата страна, които въртят на свои приятели от гранични зони, защото често вместо нормален провеждат международен разговор. Начинът да се предпазите, когато въртите на близък от крайграничен район, e, като наблюдавате внимателно дисплея си. Ако ви изпише номер с повече от 9 цифри, започващ със знака +, можете да сте сигурни, че човекът, когото търсите, е в роуминг услугата на чужд оператор. За щастие имате достатъчно време да прекратите връзката преди изобщо да е започнал разговор и да си спестите солените тарифи.


Примерно за:
Свиленград +359 376 хххх - 10 цифри.
Кърджали +359 361 ххххх - 11 цифри
Видин +359 94 ххххх - 10 цифри
Лом +359 971 ххххх - 11 цифри
Силистра +359 86 ххххх - 10 цифри
и т.н.
Ами за тези, които нямат диспей какво да правят ? Да не званят ли ?

Пълни глупости.

Не знам от каде си измислят такива неща ... може би да са с ефектен край, но ако звъня на някой, то няма никакво значение къде се намира той, ако ще да е в роумнинг в Австралия.
Разликата, от Бългатия до оператора, на който е в роуминг, в цената си я плаща само и единствено той.
За читираните "ужилвания" страдат единстрено тези които са "в роуминг", а не тези които ги търсят.
"Международен" се води разговора за търсения, но това си е само негов прооблем.

Да си е настроил телефона на ръчно търсене.
Но често след изключеане на телефона, той отново преминава на автоматично търсене.

Сигурен начин за тези, които имат подобен проблем е ограничаването на международните разговори.
*331*парола_за_мрежата# Забранява Всички изходящи ммеждународни разговори.
*351*парола_за_мрежата# Забранява Всички входящи международни разговори при роуминг.


и още няколко "велики изказвания"

Усмихни се … Живота е Хубав



Тема Re: Във Весниците ...нови [re: Чo :)]  
Автор Cenzor (наблюдавам ви)
Публикувано20.07.02 12:44



Много си прав,кретените по вестниците никога няма да свършат,но това да следиш дали абоната ,до който звъниш е в роуминг е върха на глупостта!!!!!

Искам да умра спейки-като дядо ми,а не крещейки -като всички пътници в автобуса му!


Тема Re: Във Весниците ...нови [re: Cenzor]  
Автор DTMF (лигльо)
Публикувано20.07.02 16:52



Те са имали предвид абонатите които получават входящо обаждане ,а там роумингът е много важен



Тема Re: Във Весниците ...нови [re: DTMF]  
Автор Cenzor (наблюдавам ви)
Публикувано21.07.02 11:05



Да,но входящия роуминг зависи от този който го приема-ако иска приема,ако не иска -не!Освен това -на дисплея си пише МТЕЛ,Глобул и т.н.,който желае да се контролира!

Искам да умра спейки-като дядо ми,а не крещейки -като всички пътници в автобуса му!


Тема Има и едно проблемче ...нови [re: Cenzor]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано22.07.02 01:26



... когато вече ти звъни телефона, не виждаш през кой оператор си. А го установяваш след като затвориш, всъщност в около 95% от случаите чак като ти си видиш сметката
Нужно е предварително да се посигуриш от изненади

Усмихни се … Живота е Хубав




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.