Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да им го натаралянкам на Мтел!нови  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано28.04.02 10:47



Айде стиага социализъм и комунизъм!

Досега винаги преди спиране на телефона съм получавал предизвестие посредством СМС в който ме уведомяваха за предстоящо изключване до 3 дена.
Вчера го спряха без такова.
При това, винаги крайния срок на плащане е бил 30 или 31 или дори 01. (фактуртата ми излиза на 08)
Снощи от справки ми обясниха, че обикновенно се пуска СМС, но този месец не са пускали и обикновенно имало по-голям тоилоеранс за плащане, но сега срока бил 26-ти.
ОК, аз аджеба откъде да знам дали идния месец ще е 26 или 21 или 31?!?!
И дали ще пуснат СМС или не?! Ебаси простотията!!!

Тук веднага ще кажа,че и аз съм си виновен, че не плащам веднага сметката.
Но все пак не е коректно от страна на Мтел да си променят сроковете на плащане, както и да не си уведомят абоната за предстоящтото спиране със служебен СМС което пък нищо не им коства (или правят икономия от последното)!?

А и снощи в 18ч. на денонощната каса се бе извила такава опашка за банани, че ви е бедна фантазията (явно не съм биле единствения спрян без предизвестие)...
Е, верно сутринта в 7:40 никой нямаше.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: TheSaint]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано28.04.02 11:26



Ето ти няколко отговора, в случай че искаш да ги прочетеш:

1. На самата фактура има дата на издаване и дата "краен срок за плащане". Втората винаги е 15 дни след първата (в твоя случай 23-то число). Така че крайният срок е фиксиран и пределно ясен.
2. МТел не е поела и няма задължението да ти държи включен телефона до 30, 31 или 01. Нито пък задължително и винаги да изпраща СМС като предупреждение. Това са доброволни допълнителни улеснения в полза на клиентите, с които обаче не би следвало да спекулираме и злоупотребяваме.
3. Решението за по-ранно от обикновеното спиране е свързано най-вече с предстоящите празници. Я си представи, че забравиш да си платиш и на 30-ти сметката (а практиката показва, че който в указания срок не го прави - не го прави дори и в удълженото време, а се сеща като му го спрат) и ти го спрат тогава. По-добре ли ще се чувстваш, когато 6 дни си без телефон (все пак и МТел са хора и те имат право да почиват, нали!).
4. А що се касае за опашката за плащане - едно от решенията на проблема ти е да си платиш чрез банкомат.
Тоест избор почти винаги имаш, но дори тогава се изискват лични усилия.

Жив и здрав!!! (И плащай навреме - спестяваш добро количество нерви)

_______________________

Няма невъзможни неща!!!


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: AlexBG]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано28.04.02 12:31



Типичен български пример. Всички чакат да дойде последния ден и тогава да се втурнат да плащат. Всеки ден минавам покрай един бизнес център на Мобилтел и съм забелязал, че в дните около изключване се вият редовно опашки, а през останалото време е пусто пред касата.
И на всичко отгоре предявяват претенции без изобщо да знаят правата и задълженията си.



Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: Илko ™]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано28.04.02 12:38



и кои са дните за изключване умнико?

___________________

Beware of the bear!!!


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: mojo-jojo]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано28.04.02 12:53



Мерси!
Погледни си фактурата - там пише краен срок на плащане ХХ.ХХ.ХХХХ.
След него можеш да очакваш по всяко време да ти се преустанови доставянето на услугата, защото си нарушил общите условия от договора който си подписал - не си спазил срока за плащане.

Надявам се вече си разбрал.



Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: Илko ™]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано28.04.02 13:13



както го беше написал в предишния постинг излизаше че има определени дни (пр. четвъртък, петък) или дати (25, 26 пр.), в които мтел спира телефоните.

___________________

Beware of the bear!!!


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: mojo-jojo]  
Автор Muchacho (Zizu)
Публикувано28.04.02 13:29



Ами то е така, но нали си на Глобул и не знаеш!

"Най-същественото е невидимо за очите!"


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: Muchacho]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано28.04.02 13:33



ами бил съм и на мтел и то бая годинки, та претендирам поне малко да съм запомнил от онези времена.

___________________

Beware of the bear!!!


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: mojo-jojo]  
Автор Muchacho (Zizu)
Публикувано28.04.02 13:40



Грубо казано, 1 седмица преди да ти излезне втора фактура, ако не си платил предната ти го спират, то май на това разчитат всички, но това не е регламентирано и не е винаги така, пример: този месец, но в повечето случай е така.

"Най-същественото е невидимо за очите!"


Тема Re: Да им го натаралянкам на Мтел!нови [re: Muchacho]  
Автор UMTS (Please wait...)
Публикувано28.04.02 16:48



Да ме прощаваш ама няма такова грубо казано.Както пише по-горе краен срок 23 твърдо определено.След този срок си е неспазване на договора,няма какво да се сърдим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.