Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема NAbutvane sus smetkite  
Автор ivelin ()
Публикувано12.02.02 20:41



NA njakogo sluchvalo li mu se da smjata che mu nachisljavat pari bez da e govoril,naskoro edin prijatel mi se oplaka che dva dena telefonut mu e bil izkluchen,posle si proveril smetkata ividjal che e s 5 leva poveche,bez da e razgovarjal daje.



Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: ivelin]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано12.02.02 22:20



Ами то и включването и изключването парички струва

Аман от приятели


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: ivelin]  
Автор Muchacho (Zizu)
Публикувано13.02.02 09:00



Предполагам преди да си изключи телефона е говорил,а след това се учудва за сметката!Разпечатка му е майката,само тя доказва кой кога говори!



Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: Muchacho]  
Автор Ceдмия (засега)
Публикувано13.02.02 10:30



А дали няма направени пренасочвания при изключен телефон? Щото тогава ако са го търсили си е платил за пренасочванията.



Тема Рефрешванетоооооо:))))нови [re: ivelin]  
Автор UglylPL (beginner)
Публикувано13.02.02 13:12



По скоро въпрос на рефрешване на инфото на телефон 1001,
правят го веднъж на няколко дни.......Просто докато му е бил изключен телефона са рефрешнали инфото......и като го е включил си е видял актуалната сметка:))))))

Не става "тая" работа в "оная".....и душата в рая:)))


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: ivelin]  
АвторFAN (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 19:16



Ohoooooooooooo ... zdrasti! Che to tva redovno si go pravat.



Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: FAN]  
Автор mr.vain (пътник 57)
Публикувано13.02.02 21:32



Някой пак се обаждат неподготвени...

Има три вида хора - част от проблема, част от пейзажа и част от решението.


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: mr.vain]  
Автор ivelin ()
Публикувано16.02.02 14:17



Ne znam dali se obajdat nepodgotveni ili ne,prosto otpravjam vupros.A dokolkoto za razpechatkata imase i drug podoben sluchai sled iziskvane na razspechatka se okazalo che ima razgovor s Germanija.choveka go poznavam i mi se kulne che ne e izvursval mejdunaroden ragovor.No kakto i da e nadali ste se razbere koi e kriv i koi e prav.Momcheto si e platilo smetkata i sled tova se prehvurli na Globul.Ne sum fen na nikoi operator prosto mi bese interesno dali tova e edinichen sluchai ili ima i drugi podobni sluchai.



Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: ivelin]  
Автор HlpoPOtam (TAM Tam tam)
Публикувано16.02.02 23:54



Da, da ....... i az imam po edin dva nepoznati nomera s koito uj sam govoril .... no kato si ostaviam telefona bez nadzor v rabotata, taka stava



Тема Лъжат като цигани!нови [re: ivelin]  
Автор The One (избраният)
Публикувано05.03.02 14:03



Аз лично плащам около 60-70 лева месечно.
Забелязах, че сметките ми се увеличиха с около 10-20 лева.
Направих си следната проба:
3 дена телефона ИЗКЛЮЧЕН. Говорех само през този на жена ми. Никакви пренасочвания!
Поисках и разпечатка.
През тези 3 дена имах около 3-4 разговора от по 1-2 минути с телефоните с които най-често говоря.
Е.. не съм тръгнал да се разправям с МТел, защото е безмислено.
Но, след разпечатката - сметката пак се върна на нормалната.

Май разпечатка му е майката.

Wipe them out! All of them!


Тема При мен личнонови [re: The One]  
Автор Чepнorлaв (стар клубар)
Публикувано05.03.02 14:45



нещата май са били винаги ок, но преди около година, че и повече даже, заради тези неща си пуснах месечна разпечатка. Сметката ми си е винаги в норма.. е то верно, аз под 100лв не плащам :))
Малко ми е трудно да ги засека всички разговори, но се старая..
Но във всеки случай е много по-добре да се наБутваш ти с по 3лв на месец, отколкото Мтелци да те набутват с по 10-20, нали?



Тема Не съм съгласен!!!нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Muchacho (Zizu)
Публикувано05.03.02 15:40



Аз пък мисля, че това с измамите не е възможно! Лично аз преди 8-9 месеца се съмнявах, извадих си разпечатка и веднага ми просветна къде съм звънял! След това си оставих за още три месеца разпечатката(за още два от тях съм задължен, такива са условията при активиране на тази услуга) и не видях нищо съмнително. С изключение на този случай не съм се съмнявал в сметката, така че мисля Мтел не мамят и дори съм убеден в това!



Тема Re: Не съм съгласен!!!нови [re: Muchacho]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано05.03.02 15:48



i choveka si e napavil razpechatka i e ustanovil che sa go izmamili!



Тема Re: Не съм съгласен!!!нови [re: mojo-jojo]  
Автор Muchacho (Zizu)
Публикувано05.03.02 15:58



Аз къде съм казал, че съм излъган?



Тема Re: Не съм съгласен!!!нови [re: Muchacho]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано05.03.02 16:05



procheti si pyrvo tvoq komentar, sle dtova moq i gi svyrji kato dialog i shte me razberesh!



Тема Re: Не съм съгласен!!!нови [re: mojo-jojo]  
Автор Muchacho (Zizu)
Публикувано05.03.02 16:17



Ако твоето "и" беше "а" съм съгласен, но сега не!



Тема Re: Не съм съгласен!!!нови [re: Muchacho]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано05.03.02 16:24







Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: The One]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано05.03.02 17:00



Много обичам, когато дойде момент да си говорим с точни цифри. На мен никак не ми се връзват твойте цифри - та хайде да посмятаме.

1. Взимаме най-скъпия вариант - абонамент ограничен.
А.
3 разговора х 2 мин. (към други моб. мрежи) = 3 х 4.56 = 13.68 лв. (всичко с ДДС).
4 разговора х 2 мин. (към други моб. мрежи) = 4 х 4.56 = 18.24 лв.
Усреднен вариант - 3.5 разговора х 1.5 мин. = 3.5 х 3.42 = 11.97 лв.
Б.
3 разговора х 2 мин. (50% МТел и 50% други) = 3 х 3.96 = 11.88 лв.
4 разговора х 2 мин. (50% МТел и 50% други) = 4 х 3.96 = 15.84 лв.
Усреднен вариант - 3.5 разговора х 1.5 мин. = 3.5 х 2.97 = 10.40 лв.

Коментар - това е единствения възможен вариант (А), който що годе отговаря на написаното от теб. Само че - едва ли най-често избираните от теб телефони са на Глобул или Мобиком!?! Дори при 50-50 разговори (Б) пак преувеличаваш.

2. За да не занимавам останалите с много четене - най-вероятен вариант - абонамент икономичен (при който е по-реално да правиш 60-70 лв. - освен ако не си малоумен и не говориш толкова много на ограничен.)
А.
3 разговора х 2 мин. (към други моб. мрежи) = 3 х 1.52 = 4.56 лв.
4 разговора х 2 мин. (към други моб. мрежи) = 4 х 1.52 = 6.08 лв.
Усреднен вариант - 3.5 разговора х 1.5 мин. = 3.5 х 1.14 = 3.99 лв.
Б.
3 разговора х 2 мин. (50% МТел и 50% други) = 3 х 1.24 = 3.72 лв.
4 разговора х 2 мин. (50% МТел и 50% други) = 4 х 1.24 = 4.96 лв.
Усреднен вариант - 3.5 разговора х 1.5 мин. = 3.5 х 0.93 = 3.26 лв.

Коментар - леле какви цифри излезнаха!!! Ама много под 10-20 лева, за които говориш.

Заключение: Ако забелязваш съм ти спестил сметките със 75 или 100 % разговори с абонати на МТел (а е логично да се предположи, че те са най-често набираните). Спестил съм и при 1 минута разговор да не кажеш, че се ловя за най-тънката лайсна. Но явно има някакво разминаване в думите ти, някъде нещо бъркаш.
А от заглавието на темата ти аз лично заключавам, че просто си намерил място, където да плещиш на воля. Айде стига - маймуните са няколко хиляди километра на юг. А глупаци в този форум много рядко можеш да намериш.


_______________________

Be mobile! Have fun!!!


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: ivelin]  
Автор Dunco (непознат)
Публикувано05.03.02 17:16



Ima nachin da se proveri. Ne znam dali e tkaa v MTel, no po standart i specifikacii i te bi tryabvalo da go pravyat. Stava duma za slednoto: Zapisite za razgovorite se pravyat vyv file v centralite (MSC), v koito e buil abonata. Sled tova tezi zapisi se obrabotvat v "billing system" i se razpechatvat za abonatite. Arhiv ot file-tata na centralata (tova sa zapisi, koito sydyrwat nachalo na rawgovor, prodylzitelnost, s koj nomer i ot kyde e bil napraven razgovora + oshte 30-ina drugi neshta, koito ne vi interensuvat) se pazi vinagi pone za edna-dve godini nazad. Tova e izbiraemo za kolko vreme: 1 g ili 2 g ili poveceh. istina e, che ne sym chel lichno tozi standart, zashtoto malko me e interensuval, no znam che go ima. Ta dumata mi e, za tozi sluchaj, kojto e povdignat kato obvinenie tuk. Nadvishavane na smetkite moze i da pravyat, moze i da ne pravyat. No nalichieto na tozi arhiv i teoritichnata vyzmoznost za izpolzvaneto mu bi tryabvalo da e dostatychno uslovie za nenadvishavaneto na setki. Ako tuk, kydeto sym se sluchi podobno neshto, vsichki vestnici shte napravyat operatora na 2 st., a tova oznachava che drugite nyakolko shte mu otnesat abonatite. Togava, tozi operator shte tryabva prosto da zatvori ofisa si. Ne kazvam dali e vyarno ili ne che smetkite vi sa nadvisheni, no tova ne e kato v BTK, kydeto vseki moze da si pravi kakvoto iska i naj-veceh kogato iska.



Тема Re: Рефрешванетоооооо:))))нови [re: UglylPL]  
Автор Dunco (непознат)
Публикувано05.03.02 17:17



Refresh=обновяване



Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: AlexBG]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано05.03.02 17:22



tova koeto e posochil choveka sa kolko gore dolu plashta na mesec i s kolko sa go izlygali. i kakto sam kazva razpechatkata pakazva che naistina sa go mamili. tiq izchisleniq koito si napravil ne sa svyrzani po-nikakyv nachin s negovata situaciq i zashto trqbva da se zaqjdash



Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: mojo-jojo]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано05.03.02 17:47



Никак даже не се заяждам. Само че ми е омръзнало от полуистини, полулъжи, изобщо половинчати неща, които само целят да създават определени настроения или мнения (разбира се в повечето случаи далеч от истината).
А дали са верни думите му за завишение - аз затова съм написал мнението си, т.е. не му вярвам. А пък той ако смята, че е ощетен - има си процедура за оплакване, разглеждане, решаване и т.н., и т.н. Виж мнението на Dunco по-долу. И никак не е безмислено, както твърди (The One).

_______________________

Be mobile! Have fun!!!


Тема Re: Рефрешванетоооооо:))))нови [re: Dunco]  
Автор UglylPL (beginner)
Публикувано06.03.02 10:06



Ako ochakvash da ti plashtam za urotsi....SORRY......veche sam si plashtal.....
A poneje znaesh kakvo e refresh........kwo tolkova ti iziajda glavata ta chak post si mi pusnal?


Regards,
Ugly
P.S.
Sega mi kaji i da ti pisha
Pozdravi ,
Grozen

Не става "тая" работа в "оная".....и душата в рая:)))


Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: AlexBG]  
Автор UglylPL (beginner)
Публикувано06.03.02 10:18



Алекс....бях го писал някъде в един пост как най лесно Мтел могат да лажат в сметките ...въпреки архива който се пази една или две години...
Принципа на червея...секунда или две повече...на разгожор....дории да има архива ...по никакав начин неможеш да докажеш тази секунда отгоре...
Както и да е...не съм фен на Глобул...няма да се местя там...
Обясни ми обаче едно нещо......всеки един от приятелите ми....които минаха на Глобул...но си запазиха Мтел картите....за да ги търсят...докато научат познатите им новите номера.....та всеки един от тях...ще ти цитирам какво казват почти без разлика....може би само в словореда....."Плащам по малко в сравнение с Мтел".......а не говорят по малко....
Както ти казах нямам намерение да минавам там.....но това ми го казват хора които са били абонати на Мтел(и все още имат карти) по 2-3 години....

Замислям се просто ...защо всички казват едно и също...
Уверявам те не са хора които го казват за да ме убедят и аз да си сменя оператора.....
Кажи ми ....или по скоро понеже си по обясненията.....обясни ми защо така?


Поздрави,
Грозния

Не става "тая" работа в "оная".....и душата в рая:)))


Тема Чуждицинови [re: UglylPL]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано06.03.02 10:35



Не съм искал да се заяждам с теб. Просто изразявам лично мнение, че когато има българска дума, не е нужно да използваме чуждици.
А за секундите - може би да си прав в логиката си, но в архивите (ако ги има) има времето с дата, начален час, минути, секунди, продължителност, която се измерва в секунди и другите неща, които не са важни по темата.



Тема Re: Чуждицинови [re: Dunco]  
Автор UglylPL (beginner)
Публикувано06.03.02 11:01



Otnosno logikata mi...mnogo otdavna sam go mislil tova...sled tova se zapoznah s hora koito rabotiat v Globul v tsentralata mi...otgovora im beshe ...moje da se napravi printsipno...

Otnosno chujditsite...da prav si...prosto sam sviknal da polzvam tazi duma...i ne samo tazi de...za razlichni takiva neshta..prosto zashtoto po chesto polzvame angliiski...ta v slucheia e navik, a ne lipsa na uvajenie kam ezika ni....MIR

Не става "тая" работа в "оная".....и душата в рая:)))


Тема Re: Чуждицинови [re: UglylPL]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано06.03.02 12:28



Ok. Piece...



Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: UglylPL]  
Автор AlexBG (zeelander)
Публикувано06.03.02 22:03



Помня го тоя пост - тогава се съгласих с теб и все още съм съгласен, само че случая е по-различен с този по-горе. Както и да е - няма да влизам в подробности отново.
А относно твоите приятели - ами почти всеки е съгласен, че се плаща по-малко в Глобул в сравнение с икономичния абонамент на МТел. Особено ако са говорили 50-50% МТел - други мрежи. Само че и получаваш по-малко, отколкото в МТел (мисля многократно е разисквано какво, а и точно ти едва ли се нуждаеш от убеждаване, че е така).
И въпреки това не съм много склонен да се съглася с теб напълно. Защото:
1. Ако си запазват картата от МТел "все още" - добавят поне 18.00 лв. още. Няма как да плащат по-малко, отколкото когато са били абонати само на МТел.
2. Ако си запазват картата само за 1-2 месеца - после дали други хора (абонати на МТел) продължават да ги търсят - съмнявам се. Значи ако повечето хора, с които говоря по телефон са абонати на ГБ - може би бих си взел и карта от ГБ, но ако повечето са абонати на МТел - не бих им погодил такъв номер, нито пък на мен самия (просто ще спрат да общуват с мен).

В края на краищата - въпрос на личен избор.
Жив и здрав!!!

_______________________

Be mobile! Have fun!!!


Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: AlexBG]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано07.03.02 10:45



i ti namirash za normalno tarifata na mtel kym globul da te spira da zvynish?



Тема Re: Някой лъже - ама кой ли!?!нови [re: AlexBG]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 11:42



Не съм се впускал в дълбоко четене на сметки, но обикновенно доста от сметките се правят без кръчмария :)) :))

Виж сега. Според разпечатката аз имам няколко разговора за 3 дена през които телефона ми е изключен.
3 ДЕНА! АМИ ЗА 30 ДЕНА ?!

Ето ти сметката сега, минимално:
30 дена, умножени по 2 минути, правят 60 минути, по цена от 18 ст. правят колко ?? Около 10 лева!
30 дена = 1 месец.
2 минути = 2 разговора по 1 минута.
18ст = МТЕЛ група.

Ами, 10 лева от мен. Ако излъжат полвината си абонати с 10 лева ?! Какво става: 600 000 * 10 лева = 6М лева ~ $2.5М

Ето сега си го сметни отново за да се убедиш в това. ;)

Wipe them out! All of them!


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: Dunco]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 12:00



Абсолютно съм съгласен с теб за системата за отчинате на разговори и след това за техният билинг.
Обаче, те имат технически средства за доказването на разговора. А ти нямаш никакви средства с които да докажеш, че на определената дата ти си говорил точно 3 мин и 15 секунди. Освен телефона ти, който помни продължителността на последният ти разговор.

Сега, в съда е твоята дума срещу тяхната, но тяхната е подкрепена със солидни доказателства за сметка на твоята.

Винаги файла с твоите разговори може да бъде модифицира не от централата а то човек (или в частност от допълнителен software) който да ти добави едно разговорче от 1 минута всеки ден.
А да ти кажа, с парите които могат да бъдат изкарани от такава измама мога да си купя почти всеки журналист и почти всяка медия в БГ.
Да не казвам, че ще ми остане и за касичката.

Мен ме вълнува един друг въпрос, свързан донякъде с билинга на разговорите.
ЗАЩО МОБИЛТЕЛ НЕ ПОДДЪРЖА ПИН2 ?
Обяснявам си го не с техническата невъзможност а с това, че поддръжката на ПИН2 позволява телефоните да правят собствена калкулация на цените на разговорите и от там изразходваните пари.

1во. Това им позволява да мамят.
2ро. Това не позволява на клиентите им да си правят отчет на парите и да плащат повече от колкото могат. След което имат и проблеми с плащането на сметките. Което пък е допълнителен разход на МТел за адвокати и прочее да си вземат парите по съдебен ред,
Но, сложени на везните 1 и 2... ясно е кое ще натежи.
Печалбата от 1 е много голяма, пък и адвокатите са разноски на фирмата.
Интересно е сега дали ще го осъдят заради тъпата им изцепка с телефонният секретар и задължителните пренасочвания.
Четохте ли го това ?

Wipe them out! All of them!


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: The One]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 12:07



Shhh .. vseki boji den v MTel ne mojesh da se raminesh ot proveriavashti koito se muchat da dokajat tova ili onova. Daje v nai-loshia za MTel period, kogato durjavata beshe skochila s/u firmata napravo se zastupvaha .. i v kraina smetka biaha prinudeni da priznaiat che vsichko e nared. Aide pls ne pravi suchinenia na svobodna tam, a ako imash dokazatelstva znaesh kude da gi otnesesh. Samo che ako dokazatelstvata sa ti ot sorta na "chuh snoshti Mariika ot susdenia blok" ili "puk da znaete kakvo prochetoh v Magadanskia vestnik" ... znaesh sushto kakvo mojesh da napravish s tiah. Obiknovenno takiva tvurdenia kato tvoite, ako ne sa podkrepeni sus solidni dokazatelstva se narichat "kleveta" .. nadiavam se si naiasno s tova?

Aman, pisna mi ot "snoshti chuh edna jena da govori v avtobusa" tip izkazvania ...



Тема Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 14:14



Taka e. Ako iskash da kazesh, che promyana moze da byde izvyrshena - prav si. Smo, che ima i nepriyatnata posledica, che moze da byde otkrita. Ta, pak kazvam, ako M-Tel pravyat archivi na zapisite, to tezi archivi sa po dati. Ako modificirash file, to kak mozesh posle da mu slozish data ot edna godina nazad? Moze i da moze, az pone ne znam. Sigurno ako smenish chasovnika na PC, na koeot go otvaryash, moze i da stane. Az iskah da obyasnya, che po pravilo, tova neshto, za nadvishavane na smetki ima mezdunarodna standartizacia. Mezdu drugoto, na mnogo mesta v ZAp. Evropa sym vizdal smetkite, koito idvat sa vinagi s razpechatki. Razbira se, che e ima i oplakvania ot tozi rod navsyakyde, ne samo v MobilTel. Samo, che az bih poglednal na tova ot edna po-druga strana. Ako az sym operatora bih li go napravil? Sam se zapitaj tova.

A sega za telefonnia sekretar. Tova s prehvyrlyaniyata ne vyarvam da e zadylzitelno. Tova e po-skoro t.nar. nachalen status. ti ako ne iskash prehvyrlyane - ##002# i nyama prehvyrlyane. Osven tova, M-Tel go vzaimstvaha tova ot operatorite v drugi dyrzavi, koito predlagat VMS-a v paket s kartata.Ako ne iskash VMS, otivash i im kazvash da ti go razkarat. Vsyshnost tova spored men e edna polezna pridobivka, no neshto mi podskazva, che v BG se prevryshta presledvaneto i podslushvaneto v paranoya. Togava dori i polozitelni neshta ti izglezdat podozritelni. Naskoro chetoh edno mnenie (ne pomnya ot kogo) za podslushvaneto. Ta tam se stigna do neveroyatnoto tvyrdenie, che te slushali dokato ti e izklyuchen telefona, dokato ne govorish po mikrofoncheto na telefona i izobshto neshto, koeto bi moglo da e smeshno, ako ne me plasheshe s ubedenostta si. Takova neshto nyama i nyama da ima. Podslushvaneto se ustanovyava po syotveten red, ukazan ot sydebnata sistema. Az, ako sym sobstvenik na oprator, ne bih narushil tova pravilo, po nikakyv nachin, zashtoto moga da si zagubya licenza. A telecom biznesa e mnogo pechelivsh, syizmerim e s tozi na tyrgovcite na oryzie i narkotici, no e legalen i zelan ot horata.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 14:43



Променянето на датата на файл или прочее е едно най-елементарните неща.
Няма смисъл да се хвърляме в подробности, как се прави и прочее.
Само ти казвам, че модифицирането на информацията е все едно като да си модифицираш постинга тук в дри.бг
Това което написах преди са само вероятности които могат/немогат да бъдат отхвърлени.
Но като цяло щом аз съм се сетил, че може - то вероятно и други са се сетили.
Както и да е.... Както един участник по-горе казва - няма доказателства. И това е вярно.

Що се отнася до шибания секретар. Дано поне ги осъдят сега заради него.
Някаква българска организация са подали жалба срещу задължителните пренасочвания. Пишеше в дир.бг преди около седмица за това.
Значи, системата е таква.
МТел ти пуска секретар (безплатно), без твое желание! Добре, но ти слагат и пренасочвания към него, пак БЕЗ ТВОЕ ЖЕЛАНИЕ И ТЕ ОПРЕДЕЛЯТ КАВИ ЩЕ СА.
Значи от една страна ти желаеш да имаш секретар - но от друга те ти казват как ще го ползваш.
Е.. предполагам затова много хора се октазаха от него. Но това всеки един здравомислещ човек би го предположил.
Идеята на това пренасочване е:
Имаш 20 секунди да вдигнеш телефона. Иначе секретар.
Изключен телефон -> Секретар.
Няма връзка -> Секретар.
Абе изобщо не вдигнеш ли телефон - секретар.
И тези пренасочвания немогат да бъдат изтрити или подменени.
Може да ти махната пренасочванията и да ти оставят секретара САМО ако си платил включването на секретара. Или имаш секретар и го ползваш както те ти кажат или нямаш.
Обаче, аз много мразим да си говорим със секретари. В повечето случай търсещият затваря телефона. Но 15 секуди разговор се начисляват веднага.
За какви пари става въпрос от тук нататък е ясно.

Предполагам, направили са го да си избият скъпоструващата апаратура за поддръжката на секретар. Обаче май няма да им излезне номера, щото хората се отказаха от секретара и те май затова почнаха тези игрички и шегички.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: NAbutvane sus smetkiteнови [re: Delwin-]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 14:50



Това е мнение и не ангажирам никого с него!

Но ти гарантирам, че срещу определена сума ти ще търчиш 1 ден около НДК-то и ще викаш със всичка сила, че си на 520 години.
Дори и барабан ще биеш.
Всичко си има цена приятел. Ако нещо не се купува с пари, значи се купва с много пари.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 14:51



Hm. Stranno. Kak taka ne mozesh da go mahnesh prehvyrlyaneto kym sekretarya? Ako mozesh da mahnesh edno prehvyrlyane, znachi mozesh i tova kym sekretarya. Ti da imash lsuchajno takova neshto? ili nyakoj drug? Da mi kazete kakvo vi otgovarya telefona na *#61#, na *#62# i na *#67#?



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 14:57



Значи, аз не позлвам кодовете на централата а си ползвам менюто на телефона, което е едно и също.
Обаче, точно това е. НЕМОЖЕШ ДА ГИ ИЗТРИЕШ.
Телефона казва: ОК- пренасочванията са изтрити. Гледаш по менютата - всичко е изтрито.
Пускаш проверка на пренасочванията - всички пренсочвания включени.

Лично аз си бях включил секретария и си го бях настроил както аз желая.
След което МТел си сложиха техните пренасочвания.
Обадих се на 911 и ги помолих да махнат пренасочванията.
Неможе! Или секретаря махаш или нищо. Само ако си платил за секретаря става.

Е тва!
Командват те как да го ползваш. Ами няма да ме командват. Мога и без секретар.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 15:02



Axa...Tvyrde nepriyatno. Tova ne e mnogo pravilno ot tyahna strana. Daze, az lichno ne razbiram kakva e celta na tova zanimanie. Da ne kazvam, che taka si razvalyat avtoriteta. Ama kakto e kazal naroda: This is none of my business. Znam kak e napraveno, no ne moga da ti pomogna, zashtoto tova se promenya samo s komanda v bazata danni na centralite.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 15:08



Е да... така е.
Само от МТел могат да го променят. Технически не съм наясно, щото не съм запознат добре с техният software.

А защо го правят л ?
Хех.... Познаи от 3 пъти.
1.Парички... 2. Само Парички. 3.. оставям на теб.

Безплатна вечеря няма!

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 16:01



Eh...S evrei nachalnici...:) nyamam nishto portiv evreite, no v sluchaya e taka. nali Lev Leviev stana sobstvenik na M-Tel? Taka de, shte mi otgovorish, che e MobilTel Gmbh - Vienna, no pak si ostava v rycete na syshtite. Shte da izleze, che Vlado Grashnov e bil naj-svestnia mu shef, maj.(leka mu pryst)



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 16:19



Абе и Грашнов (лека му пръст) си беше пионка.
Но пък за сметка на това ги въртеше полвината управници на малкия си пръст.

Специално за колегата Delwin и неговото мнение за резултатите от проверките:
Не е нужно да си от МТел за да видиш как Антони Славински (тогава шеф на КПД) и др. подобни обикаляха около Грашнов като кучета около месарски магазин. Предполагам, че всичко това е било само заради едно много добро приятелство между тях и добронамерена привързаност.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 17:07



Znaesh li niakoi na vremeto beshe predlojil experiment (az lichno ne sum go pravil) .. da vzemesh edna bulfon karta i da vidish dali suobshtenieto na sekretaria se taxuva :) Ta tozi niakoi tvurdeshe che ne se .. t.e. ako ne go izlushash cialoto i prekusnesh predi signala ne se taxuvalo. Interesen experiment, ako na niakoi mu se zanimava ... Podoziram che tozi niakoi shte se okaje prav btw :)



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.03.02 17:54



Подозирам, че ти не си чел информация за услугите които ползваш.
Ето ги тях за Мобилтел:
GSM- БТК -> 1-те 7 секунди безплатни. След това се начисляват 15 и се отчита на всяка секунда.
GSM-GSM -> Минимален разговор 15 секунди (няма гратисен период).
GSM - Globul или РТК -> Не го знам.

БТК прави също така 7 секунди гратисен период на всички обаждащи се към аналогови телефони вкл. и обаждащите се към мобилни оператори.

Та така, че твоето приятелче е трябвало да изчака да минат 7 секунди и тогава да провери резултата.
Но когато се обаждаш от GSM-а ти виждаш как 15 секунди ти отиват в полза на МобилТел.
Това не са приказки в автобуса, а са неща публикувани в пресата, на web сайтове и брошури.

Но има и далеч по-голями тояги, като приемрно роуминга им с Испания.
Говорил, неговорил или затворил - няма значение. Само да ти звънне телефона - начисляват ти полвин минута разговор по роуминг тарифата.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 18:11



Vsushtnost po edno stechenie na obstoiatelstvata tia neshta gi znam po dobre.
Vsushtnost po drugo stechenia na obstoiatelstvata moeto priatelche gi znae oshte po dobre.
A vsushtnost po treto stechenie na obstoiatelstvata niakoi operatori (ne samo v ispania) taxuvat i za izgrajdane na vruzka. A vsushtnost puk po drugo stechenie na obstoiatiatelstvata ne si prochel nai otdolu kakvo pishe na stranicata .. t.e. koi opredelia cenite.
Mnogo stechenia na obstoiatelstvata stanaha mi se struva :)

p.s. vsushtnost si niamam i na idea dali se taxuva vremeto do signala. samo che e smeshno da mi vadish neshta ot web siteto na mobiltel :)

Редактирано от Delwin- на 07.03.02 18:16.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано07.03.02 18:24



p.s. vsushtnost si niamam i na idea dali se taxuva vremeto do signala. samo che e smeshno da mi vadish neshta ot web siteto na mobiltel :)

С твоите камъни по твоята глава а



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: DTMF]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 18:27



ami ne znam, shtoto ne sum se interisuval. no puk znam koi dade informaciata :)



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано07.03.02 18:29



kato si redaktiral mnenieto si, da ne beshe dopisval neshto deto shte te usmee.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: mojo-jojo]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 18:30



shto? :) smeite se na volia :)



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор mojo-jojo (човекът)
Публикувано07.03.02 18:33



ami az bih se zasramil, kogato izrazqvam nekompetentnost.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: mojo-jojo]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 18:35



interesno kakvo narichash nekompetentnost
shtoto az ne sum kompetenten v billinga - i nikoga ne sum go tvurdial



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 18:46



Zapisa se pravi v syotvetniya Ispanski operator. M-Tel samo preobryshtat vremeto, koeto Ispancite sa im izpratili v pari.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 18:50



Nyama takova neshto. Edinstveniya uspeh, kojto postigash, kato prekysnesh izslushvaneto na cyaloto syobshtenie e, che sledvashtiya pyt pak shte ti se broi za novo.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано07.03.02 18:55



Stava vupros za ostaviane, a ne za proslushvane vse pak.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано07.03.02 19:40



Pak vazi syshtoto, koeto ti kazah. Tova s bezplatnite sekundi ne go znaeh, che go ima v M-Tel, no zapisa se pravi v centralata. Zapochva ot momenta, v kojto nasreshtniyat abonat otgovori, prodylzava do momenta, kogato nyakoj ot dvamata ne razpadne. Vsichki drugi interpretacii sa nekorektni ot tehnichaska gledna tochka.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано07.03.02 20:05



ot mobilen na mobilen kato zwanish i se wkliuchi mailbox wremenceto si teche i si plashtash, nezawisimo ostawiash syуbshtenie ili ne ... dori i edna sekunda da e bila wryzkata gorish ...
imam i bylgarski i nemski razpechatki i zatowa sym siguren

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор Arient ()
Публикувано07.03.02 21:41



Проблемът на съвременния мобилен българин с телефонния секретар Voice Mail се корени точно в тия 15 s. Та значи аз съм се окичил с GSM от коледните промоции, и ходя важно-важно но съм на икономичен план 0.4 лв/мин и нямам никакво намерение да набирам, а само ще ме "търсят". Добре ама трябва да се направят някои настройки, да видим дали се показва номера при позвъняване и т.н.т. Звъниш на човека с GSM до тебе, ама първо му казваш да не отваря. Само за проба. Ако обаче пък той в момента няма обхват, това в провинцията често се случва, а и не само там, пренасочването става незабавно(20 сек изчакване само ако има обхват но не отваря). И експеримента провален (не можеш да си видиш номера на другия апарат) и си 10-тина стотинки "вътре". Е, как да не псува съвремения мобилен българин разните там Voice Mail. И въобще не му идва наум дали го подслушват докато псува. Проблеми с подслушването нямаме. Макар че това с подслушването е по-интересно. Сигурно сума стандарти препятстват подслушването. И аз съм чувал обаче слухове за такива неща, които въпреки некомпетентността си, като поразмисля, мога да приема за верни, само поради "познаването" на човешката природа. Може да бъде произведен апарат, който да предава към централата информацията от микрофона си докато апаратът изглежда "затворен", или "изключен". Изпълнението е софтуерно. А щом е възможно, значи е направено.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: The One]  
Автор Arient ()
Публикувано07.03.02 21:51



Действително можеш да установиш собствени точки за пренасочване, дори и към други оператори (но тогава сам си слагаш главата на дръвника) или да ги премахнеш, но когато премахнеш всички собствени пренасочвания, остава това към Voice Mail. Поне е възможно да се промени времето на максималните 30 сек. Не съм пробвал с ##02#, защото имам едно съмнение, че после пускането ще е трудно, а не искам да си губя "секретаря".

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Arient]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано08.03.02 09:29



##002# nyama da te spasi ot tezi prehvyrlyania, koito sigurno M-Tel e napravil, no sis sigurnost nyama da ti navredi pod nikakva po-razlichna forma v sravenenie s *33# i drugi podobni.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Arient]  
Автор Dunco (новак)
Публикувано08.03.02 09:49



Za tova, che ti se vklyuchava VoiceMail ne e vinovno samoto ustrojstvo, a planiraneto i optimiziraneto na mrezata sa neshtata, koito tryabva da se promenyat.
Za tova dali moze da se proizvede aparat, kakto ti go opisvash - e nyama koj da se hvane, zashtoto: 1. nyama pravo, 2. nayma pazar, 3. Poradi 1, shte zagubi pravoto da proizvezda kakvoto i da e v telecoma, a na vsichkoto otgore shte se nameri nyakoj da go osydi za mnogo pari.
A za tvoa, che takiva neshta mogat da se napraviyat lokalno - e pitajte nyakoj ot sluzbite, koito se zanimavat s podslushvane. Edno e da si kupish telefon ot magazina, a drugo e, kogato si obekt na sledene i togava te slushat s nasochen mikrofon ot proizvolno razstoyanie. Tova, obache nyama nishto obshto s GSM-a. S nego ili bez nego, ako iskat da te podslushvat, shte ti se sluchi.



Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Delwin-]  
Автор The One (избраният)
Публикувано08.03.02 10:02



Като ги знаеш по-добре защо говориш тогава неща от рода, че не се таксува обаждането до секретаря ?

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Telefonen sekretarнови [re: Dunco]  
Автор Arient ()
Публикувано08.03.02 16:50



Гледал съм да нямам работа със сътветните служби и мисля, че досега не съм им привличал вниманието. Остава сега аз да тръгна да им задавам въпроси. Те нямат навик да отговарят, свикнали са да питат.
Това за неподозираните функции си е мое "умозаключение", базиращо се на няколко непотвърдени слуха. Но нямам намерение да бързам да вярвам, че такова нещо няма, само поради факта, че е незаконно. Всъщност положенито е следното (както и с компютърните вируси) - може да се докаже, че има, но не може да се докаже, че няма.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.