Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> MP3
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано09.03.02 19:27



Здравейте,

Може ли някой да ми обясни как мога запиша на диск *.zip (т.е как мога да го преобразувам в *.wav ili *.mp3. Изобщо възможно ли е това?

благодаря ви предварително



Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3 [re: cвoй]  
Автор Merilin (Странник)
Публикувано10.03.02 00:15



Зип файла е архив (сбит файл).Вътре в него може да има всякакви файлове, включително и мр3 и wav. За да го отвориш ти трябва програмка от рода на "zip".Ще я намериш, като в която и да е търсачка напишеш "zip download".
Предполагам обаче, че в твоя случай става въпрос за парче, което си свалил от не помня кой български сайт за мр3-ки. На този сайт имаше и описание на стъпките, които трябва да направиш. Нещо от рода на : разархивираш зипа с парола www.imetonasaita.net, след това разархивирания файл е с окончание *.er и трябва да го преименуваш на *.mp3



Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: Merilin]  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано10.03.02 00:34



Здравей Мерилин,

Благодаря за съвета, въпреки, че това го бях опитала. Повечето от мелодиите са в mp3 форма, но когато реша да заредя цял албум, се оказва, че при онзипването на мелодиите се получава mp3 форма на файла, която не може да се прехвърли в/у диска във връзка със несъответствие на скоростите на запис от нета, които не съответстват на mp3 форма, или поне нещо такова.

Така, че проблема ми, за съжаление, все още не е разрешен...



Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: Merilin]  
Автор XmaXbgX (in your face)
Публикувано10.03.02 00:37



на някои места из нета могат да се свалят и мптройки, които обаче са със сменено окончание, от .mp3 на примерно .zip или .rar, но това не значи, че са архивирани. в този случай е необходимо просто да се върне окончанието (най-често има и инструкции на място) и всичко е ок.

HARDCORE STILL LIVES!!!


Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: XmaXbgX]  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано10.03.02 01:04



Жалко, че разрешението не е толкова лесно чрез променяне на екстенцията.Файловете, които снемам изискват онзипване, иначе създавам невалиден файл.



Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: cвoй]  
Автор XmaXbgX (in your face)
Публикувано10.03.02 04:52



обясни ми ако обичаш по-подробно, какво точно искаш да направиш и какъв е проблемът. ще се опитам да ти помогна, я със съвет, я с нещо друго. :-)

HARDCORE STILL LIVES!!!


Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: XmaXbgX]  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано10.03.02 11:42



Искам да запиша заредени мелодии от нета на диск, но това не ми се оттава със зип-файловете. Просто cd writer-a ми не признава онзипнатите файлове като музикален файл.



Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: cвoй]  
Автор XmaXbgX (in your face)
Публикувано10.03.02 16:48



искаш да кажеш, че си разархивирал зиповете на HDD, но писачката сега не иска да ти запише мптройките на диск?!?!? егати странното, честно...


HARDCORE STILL LIVES!!!


Тема Re: kak se preobrazuwa *.zip w *.wav ili *.mp3нови [re: XmaXbgX]  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано10.03.02 16:54



Да, точно това имах предвид. И това не е изолирано явление, случва ми се доста често...Писачката ми (HP) е сравнително нова - отпреди няколко месеца , така, че не очаквам тя да е причинитела на този проблем, но все пак...проблема си остава...



Тема До всички компютърни гении.....нови [re: cвoй]  
Авторcвoй (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 15:44



Днес се сблъсках за кой ли път с този проблем.
Реших да си направя запис на The Lord of the Ring, музиката е направо фантастична, но уви отново всичко се обърка...Адреса от който зареждах мелодиите е http://www.mp3s4free.net/lord.shtml.
Разархивирах зип файловете и получих файл *.wma, който го преобразувах в mp3. Писачката ми, въпреки всичко не го призна за *.mp3 или *.wav файл поради "неточно разделяне" на записаните файлове. Според писачката всички аудиофайлове трябва да бъдат снети като 16 бита стереофайлове с използването пробни честоти от 44.1 килохерца.

Има ли между вас някой който може да ми помогне със съвет (може би е необходимо зареждането на някакъв филтър???), който да доведе до записването на този диск.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.